Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, van itt valaki...

Jehova tanúi, van itt valaki közületek?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszélni valakivel, aki tagja a gyülekezeteteknek. Megismertem egy fiút, nagyon jóban lettünk, viszont ő Jehova tanúja, én meg ateista. Azt mondta nekem, hogy lehetne esélyünk a közös jövőre, de csak ha érdekelne a vallása.


Viszont tőle nem merek erről kérdezni, mert félek, hogy rájönne, hogy szinte semmit sem tudok erről az egészről...


20/L



2017. nov. 1. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Hagyd a francba inkább.Ha csak akkor érdekelne ha a vallásával foglalkoznál eleve veszett ügy.Bibliával sincsenek összhangban hamis tanuk és csak beszippantana.Ha tegyük fel lenne majd gyereketek és olyan baleset éri ki ad majd neki vért??hmmm??Inkább hagynád,hogy holmi tanuk miatt meghaljon???


Amúgy meg a biblia sem tagadja,hogy ateistához menjenek feleségül.Ezek is csak az őrtoronyból meg a sárgakönyvükből ismerik azt a mesekönyvet sehonnan máshonnan.

2017. nov. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Szegény fiú, szegény lány... Egyrészt csak akkor van közös jövőtök, ha te is tanú leszel. Ehhez több év tanulmányozás szükséges, amikor is teletömik a fejed mindenféle Istenkáromló hazugsággal, de te ugye benyakalod majd, mert a fiúval akarsz lenni. Majd eljártok közös zaklatásra házról házra, meg majd lesznek közös romantikus álldogálásaitok egy őrtorony újságokat hirdető állvány mögött, természetesen nem egyedül, mert ezeknek az a mániájuk, hogy te majd jól megerőszakolod a srácot.

Részvétem.


Jó tanács: mikor teljesen magad alatt vagy már, vagy ki vagy közösítve és se a férjed nem szólhat hozzád, sem a gyermeked, akkor hívd be Jézust az életedbe, mert abból csak ő fog tudni kiemelni.

2017. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

vannak itt páran, elegünk is van belőlük nagyon erőszakosak minden kérdésnél, függetlenül attól mi az rögtön nyomják a propagandájukat, de engem pl csomószor megbombáznak privátban is, mert azt remélik h akkor csak az ő oldalukat látom, mert ugye ha nyíltan fórumoznak akkor mások azért felhívhatják a figyelmet arra ha valami nem egészen úgy van mint ők mondják, vagy kettős beszéd van vagy hasonló, privátban meg csak ők írnak


neked is javaslom hogy ne csak tőlük származó információt vegyél figyelembe nem véletlen mondják sokan hogy ez egy szekta


persze akit megismertél könnyen lehet hogy tényleg egy jó srác, de akkor ő is áldozat

2017. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%

Van.


Tudod van egy csodálatos szó, amit jó ha gyakorol az ember, nem csak a szótárban betűként létezik.

Őszinteség.


Elmondom neked, hogy nem értek egyet ezzel a fiúval, mert ha valóban szeretné a Teremtőjét, akkor nem akarna veled kapcsolatba lépni, ilyen oknál fogva.

Isten, ha nem vonz valakit, az Soha nem lesz Jézus követője.


Más részt ha Te őszinte vagy, akkor nem ide írtál volna, hanem elmondanád neki az igazat.

Ha egy kapcsolat így indul, már rossz.


Ugyan miért kell félned? Megölni nem fog, börtönbe se fog bezáratni, fizikai bántalmazásnak sem vagy kitéve, Az anyagi javaidat se fogja ellopni....


Ilyenkor el vagyok képedve, némely testvér miket tesz.

2017. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Az előző három válaszoló pedig nem tud önuralmat gyakorolni, sem a tisztelet adást nem ismeri, de a mások megalázásában első helyen élen járnak. Őszintén gratulálok.
2017. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Csak az igazat írtuk. Melyik részével nem értesz egyet?
2017. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Jaj nem kell őket hívni, majd jönnek maguktól is. Főleg vasárnap délben. Ne akarjál jehova tanúja lenni, jobb neked, ha normális ember maradsz.
2017. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Egyikkel se értek egyet, mivel a kérdés, nem nektek szólt.


Valamint nem is a kérdésre válaszoltatok, hiszen Ti nem vagytok érintettek az ügyben mivel nem ezen tanítás alapján élitek az életeteket, s ahogy olvashatod, nem érthetek egyet az olyan testvérrel aki "kibújik" Isten azon parancsa alól, hogy csak az Úrban házasodj.

2017. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Sajnálom, hogy ő Jehova tanú... :\ Se építő jellegű nem lesz a kapcsolatotok, viszont, ha szereted a fiút, akkor tőle kérdezz, ne féld meg kérdezni azt tőle amit szeretnél. Ha a feleségem is félt volna tőlem annak idején, mikor még csak ismerkedtünk (IGAZ ÉN NYITOTTAM FELÉ A KERESZTÉNYSÉGGEL), akkor lehet ő maradt volna ateista. :) Egy Keresztény, és nem egy Jehova tanúja választ olvastál. :)
2017. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Figyelmeztetni kötelező, ha valaki a szakadék felé rohan. A szektád pedig halálos.


Kérdező: olvasgasd a jehovatanui.blog.hu oldalt, amit olyanok írnak, akik régen tanúk voltak és döbbenj. Ebben a fertőben van a fiú.

2017. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!