Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A meghalás után rögtön fel...

A meghalás után rögtön fel támad az ember szellemi lényként ez valóban így van?

Figyelt kérdés

A volt vallás Tanárom szerint ez is meg történhet. Úgy értem hogy minden észlelhető de csak a szellemi lényekkel tudol ettől kezdve beszélni mert az emberek számára már nem vagy érzékelhető.

Ez valóban így van-e ?

Hasonló a halál közeli állapothoz.


2017. nov. 2. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Nem így van.

Az ember a halála után, ha érdemesnek találja Isten, a Messiási királyságban támasztja fel, hogy újra éljen.

Addig halálalvásban van.

2017. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké
2017. nov. 2. 15:37
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Ami a fő kérdést illeti, igen.

Ezt bizonyítják Jézus szavai, pl szegény Lázárról szóló példabeszéd, jobb latornak amit mondott, stb. De Pál is ezen reménységét fejezte ki levelében.


A kérdés többi része inkább sületlenség ebben a formában.

2017. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

A halál után,mint Lázár,Jézus esetében is a"halál alvásában"van az ember.Teljesen öntudatlan állapotban.


"Mert az élõk tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett."(Préd 9:7)


A "gazdag,és szegény Lázár"korabeli meséjét Jézus,a hitetlenség erejére hozta fel példának.


Jézus,-és természetesen a jobb lator is-nem ment a Mennybe halálakor,hanem az apostoli hitvallás szerint a pokolra(sírgödörbe) szállt alá,ahonnan harmadnap feltámadt.

2017. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

A Prédikátor könyvét a helyén kéne kezelni, aki a halál utáni életet keresi. A prédikátor a földi dolgokról beszél, a legpesszimistább helyzetben, hogy mi is lenne velünk Isten nélkül.


Az ember halála után egyből ítélet alá esik.

Jézus is ezt mondta a mellette keresztre feszített bűnözőnek: ,, Bizony mondom néked, még ma velem leszel a paradicsomban. "

Tudom, Jehova Tanúi máshová teszik a vesszőt, ezzel meghamisítva ezt a kijelentést, de azt ők sem veszik észre, hogy a bizony mondom néked ma kijelentésnek semmi értelme, ahogy még az új világ fordításban sem használják sehol máshol. 73-szor szerepel az ő fordításukban is a bizony mondom néked kifejezés, és ebből csak 1-szer, ebben az esetben akarják belemagyarázni ezt. Mondjuk még ha csak az lenne a bizonyíték, akkor veszélyben lehetnénk, de van több. Ha gondolod bemásolok egy nagyon jó írást erről.

2017. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

5.Hsz!


Talán nem tudod,hogy a legrégebbi ógörög másolatokban NINCS elválasztó vessző sehol.

Az elválasztó vesszőket,a fordítók írták be,ezen a helyen megváltoztatva a szöveg eredeti értelmét.


Jézus,ezt az ígéretét a"ma"szóval nyomatékosította,hisz az utolsó ígérete,végrendelete volt.

Ezt a szófordulatot azért nem használta máskor Jézus,mert csak egyszer halt meg.


Jézus,még feltámadása után jelezte,hogy nem volt a Mennyben,az Atyánál:

"Jézus ezt mondta neki: „Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.” (Jn 20:17)

2017. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Persze, rajtatok kívül senki nem tud semmit a Bibliáról. :)

Miért volt fontos kijelentenie neki, hogy ma mondja? Azért mert akkor halt meg? Mi köze egymáshoz a kettőnek? Mikor mondta volna, ha nem akkor? Gondolom a mellette lévő keresztre feszített csak tudta, hogy ma beszél hozzá Jézus.

2017. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Az első válaszoló jehovista, a negyedik pedig adventista. Mind a kettő tagadja a pokol létezését, tagadja azt, hogy létező és élő szellemünk van, ami a test halála után oda kerül, amit még életében választott magának. Pokol vagy menny.


Nincs olyan, hogy halálalvás, létezik a pokol, Jézus nem beszél sületlenséget.

2017. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

János 8:51 Bizony, bizony, mondom néktek, ha valaki megtartja az én igémet, nem lát halált soha.


János 11:25, 26 Jézus ekkor ezt mondta neki: én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha.


Cselekedetek 7:59 Amikor megkövezték Istvánt, az így imádkozott: Úr Jézus, vedd magadhoz lelkemet!


Róma 8:38, 39 Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban.


2Korinthus 5:8 De bizakodunk, és inkább szeretnénk kiköltözni a testből, és hazaköltözni az Úrhoz.


Filippi 1:23, 24 Szorongat ez a kettő: vágyódom elköltözni és Krisztussal lenni, mert ez sokkal jobb mindennél; de miattatok nagyobb szükség van arra, hogy De e testben megmaradnom szükségesebb ti érettetek.


Filippi 2:10 hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké


Zsidók 12:22, 23 Ti a Sion hegyéhez járultatok, és az élő Isten városához, a mennyei Jeruzsálemhez és az angyalok ezreihez; az elsőszülöttek ünnepi seregéhez és gyülekezetéhez, akik fel vannak jegyezve a mennyekben, mindenek bírájához, Istenhez és a tökéletességre jutott igazak lelkeihez


Jelenések 6:9-11

És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, a kik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, a melyet kaptak.

És kiáltának nagy szóval, mondván: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állasz bosszút a mi vérünkért azokon, a kik a földön laknak?

Akkor adatának azoknak egyenként fehér ruhák; és mondaték nékik, hogy még egy kevés ideig nyugodjanak, a míg beteljesedik mind az ő szolgatársaiknak, mind az ő atyjokfiainak száma, a kiknek meg kell öletniök, a mint ők is megölettek.

2017. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%

8.Hsz!


Azért,mert nem ismered a Bibliát,Jézus használta a halálra az"alvás"jelképét.


"Ezeket mondta nekik, és azután hozzátette: „Lázár, a mi barátunk elaludt, de elmegyek, hogy felébresszem.” A tanítványok ezt felelték rá: „Uram, ha elaludt, meggyógyul.” Pedig Jézus a haláláról beszélt, de ők azt gondolták, hogy álomba merülésről szól. Akkor azután Jézus nyíltan megmondta nekik: „Lázár meghalt, és örülök, hogy nem voltam ott: tiértetek, hogy higgyetek. De menjünk el hozzá!” (Jn 11:11-15)


"Krisztus azonban feltámadt a halottak közül, mint az elszenderültek zsengéje."(Jn 15:20)

2017. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!