Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Keresztények többsége miért...

A Keresztények többsége miért ítél el vagy cáfol meg sok más vallást?

Figyelt kérdés
Főleg ezek a begyöpösödött idős emberek, akik abszolút nem nyitottak más vallás felé, és ők válltig azt állítják, hogy a Kereszténység az igaz vallás, mikor ezt is csak maximum feltételezni lehet. Pl felhoznék a mamámnak egy vallástémát, legyen az Buddhizmus, Sátánizmus, Judaizmus, Hinduizmus vagy akármi más, ők rávágják "sok tapasztalattal" hogy ez hü_lyeség, Krisztus az igazi. Csak nemértem mire fel, szerintem nagyon idegesítő. Persze nem csak idősebbeknél van így, csak általában náluk fordul elő az ilyesmi. Én már beszélgettem is a mamával a reinkarnációról, nyilván az volt a válassz, hogy az kizárt dolog, hogy létezzen, Mennyország van! Ilyenkor elgondolkodok néha, hogy vajon milyen logikán alapszik, hogy ezt mondja de komolyan. Nyilván mindenki a saját vallásába hisz, de akkor sem kéne erőltetni másokra, vagy legalább akkor ne azt mondja, hogy kizárt dolog, mintha ő annyira tudná, hanem legyen nyitottabb és fogadja el, hogy ez is létezhet. Valakinek volt már hasonló élménye?

2017. nov. 3. 12:49
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
80%
Elég sok fiatal keresztény ismerősöm van, ők is tudják, hogy a biblia az igaz. Nem korfüggő, szívfüggő
2017. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
76%
Mert az igaz hit kizárja a másik hit elfogadását. Ha te a keresztény Istenben hiszel, akkor nem hihetsz a hinduizmus isteneiben.
2017. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 Alain Delon ***** válasza:
0%
8: Idefigyelj drágaságom! A keresztényekről kérdeztek, én arra válaszoltam. Ha ez nem tetszik, te is haladhatsz tovább!
2017. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek az utolsóval és ugyanez fordítva is. Ha valaki muszlim,az intoleráns lesz automatikusak a kereszténnyel,nem fog nyitott lenni arra a tanra,hogy Krisztus Isten fia és maga is Isten,mert az ő tanaik között az is ott van,hogy Istennek nincs fia. Egy szabadszellemű ember sem fogja elfogadni,hogy van egy bírónk,aki ítélni fog,sőt vannak olyanok is,akik hisznek Istenben,de azt nem hiszik el,hogy büntet,ők meg ezt nem fogadják el. Látod,mindenhol lehet ám ilyet találni,nem csak a kereszténységnél.
2017. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,utolsó előttivel.
2017. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
13: te meg állandóan ostobaságokat írsz. Ha ez nem tetszik, haladj tovább.
2017. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%
A vallás kategóriában vagyok egy keresztényekről szóló kérdésnél keresztényként,hova is haladjak? Eszerint én is nyugodt szívvel odabüffenthetek a Tudomány témakörbe az ateistáknak a személyiségükre sértő dolgokat,majd ha ezt kifogásolod,joggal küldhetlek el? Te nem válaszoltál,hanem un block egy embercsoportot paranoid személyiségnek neveztél,csak sajna sokan nem érzik a határt az őszinteség és a vegytiszta parasztság között.
2017. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
48%

"8: Idefigyelj drágaságom! A keresztényekről kérdeztek, én arra válaszoltam. Ha ez nem tetszik, te is haladhatsz tovább!"


A "drágaságod" helyett maradjunk szerintem Merete nevű felhasználónál, (aki nem tudom mért az, ismered talán?) válaszolnék, míg megtudom tartani a jó modorom, szerintem ezt most kéne befejezni. A tiszteletet ugyanúgy megkéne adni, remélem látható az Ateista felfogás egyeseknél (Tisztelet a kivételnek), hogy mennyire arogáns és ostoba modort illetve felfogást is vált ki az emberekből. DE!!! Természetesen ők elfogadnak bármit, és kedvesek a másik egyénnel és természetesen 100% toleránsak is és tisztelet tudóak. :) Csak így tovább menni fog ez :)

2017. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 Alain Delon ***** válasza:
0%
18: Itt mi a gond? A keresztényekről kérdeztek, én arra válaszoltam. Ha valakinek ezzel gondja van, oldja meg saját szféráján belül. Nem az én hibám. Ismétlem: én kizárólag a feltett kérdésre válaszoltam!
2017. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 Alain Delon ***** válasza:
22%
10: Persze, az ateisták között is van elmebeteg, de a vallás már eleve az elmebetegség talaján áll: képzeletvilággal cseréli fel a valóságot
2017. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!