Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Keresztények többsége miért...

A Keresztények többsége miért ítél el vagy cáfol meg sok más vallást?

Figyelt kérdés
Főleg ezek a begyöpösödött idős emberek, akik abszolút nem nyitottak más vallás felé, és ők válltig azt állítják, hogy a Kereszténység az igaz vallás, mikor ezt is csak maximum feltételezni lehet. Pl felhoznék a mamámnak egy vallástémát, legyen az Buddhizmus, Sátánizmus, Judaizmus, Hinduizmus vagy akármi más, ők rávágják "sok tapasztalattal" hogy ez hü_lyeség, Krisztus az igazi. Csak nemértem mire fel, szerintem nagyon idegesítő. Persze nem csak idősebbeknél van így, csak általában náluk fordul elő az ilyesmi. Én már beszélgettem is a mamával a reinkarnációról, nyilván az volt a válassz, hogy az kizárt dolog, hogy létezzen, Mennyország van! Ilyenkor elgondolkodok néha, hogy vajon milyen logikán alapszik, hogy ezt mondja de komolyan. Nyilván mindenki a saját vallásába hisz, de akkor sem kéne erőltetni másokra, vagy legalább akkor ne azt mondja, hogy kizárt dolog, mintha ő annyira tudná, hanem legyen nyitottabb és fogadja el, hogy ez is létezhet. Valakinek volt már hasonló élménye?

2017. nov. 3. 12:49
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
75%

" az ateisták között is van elmebeteg, de a vallás már eleve az elmebetegség talaján áll: képzeletvilággal cseréli fel a valóságot"


Ragaszkodsz ehhez a téveszmédhez, vagy próbálkozzunk megszabadítani ettől???

2017. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van, ennek megfelelően a válaszom is összetett lesz.

Először is a kereszténység a judaizmussal és az iszlámmal együtt egyistenhívő vallás, ez pedig logikusan kizárja más I.ten létezését. A kereszténységnek és az iszlámnak ez nem volt elég, mind a 2 vallás terjeszteni is szeretné az egy-I.ten eszméjét, annak keresztényi vagy iszlám típusú imádatával együtt. A judaizmus itt egy kicsit kilóg a sorból, nem feltétele az üdvösség elérésének a zsidó vallás követése, éppen ezért térítés sincs, sőt, inkább lebeszélés van a betérésről, hiszen minek akarnál 613 parancsot betartani, ha anélkül is I.tennek tetsző életet tudsz élni? Ettől persze még a saját hitünket tekintjük mi is igaznak, hiszen továbbra is egyistenhívő vallásról van szó.

A másik ok, hogy a vallásközi párbeszéd hihetetlenül nehéz és bonyolult, még a "szakemberek" (papok, lelkészek, rabbik, imámok, stb...) közül sem mindenki alkalmas erre, hát még az egyszerű hívők. Szóval szerintem túl szigorú vagy a nagyiddal szemben. :)

Még nyugaton, ahol sokkal nagyobb tapasztalat van a vallásközi párbeszéd terén, ott is az esetek többségében, az amit vallásközi párbeszédnek titulálnak, általában nem az, hanem jobb esetben is csak egyfajta közös tanulás a másik hitéről, világképéről, rosszabb esetben átmegy az egész a másik meggyőzésének kísérletébe, ami persze sértő a másikra nézve. Ahhoz, hogy igazi vallásközi párbeszéd jöjjön létre, elengedhetetlen a megfelelő nyitottság mellett a másik vallás részletekbemenő ismerete és a sztereotípiák és a személyes sérelmek félretétele, ez pedig iszonyú nehéz. Én nagyon nyitottnak és liberálisnak tartom magam ezen téren, ráadásul (I.ten segítségével) mint leendő vallási vezető többek között ilyesmi is a munkakörömbe fog tartozni, de még én sem vagyok biztos benne, hogy alkalmas lennék-e rá, hogy vallásközi párbeszédet folytassak mondjuk egy katolikus pappal, és egy szunnita imámmal, hiába is tartom személy szerint rettenetesen fontosnak.

2017. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 KZitus ***** válasza:

Szia


Jól írod, hogy "többsége".

Nem tudom mennyire ismered Krisztus tanításait, amelyek a 4 evangéliumban vannak leírva, de ő soha nem ítélte el a másként gondolkodókat: elmondta Atyja (és persze a saját) álláspontját, azután minenki azt kezdett vele, vagy hitte vagy sem, amit akart. Ezt ma is így teszik Krisztus követői.

2017. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
60%
Na még itt vagy KZitus? Te sem igazán tudod jól Jézus tanításait. Hol van leírva, hogy azt tanította volna: "Én és Mihály egy vagyunk." ?:) Tehát, ezt hol írja le?
2017. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem lehet egyszerre igaz a kereszténység és az a másik vallás. Nem lehet az, hogy van is lélekvándorlás, meg nincs is. Nem lehet az, hogy a világ egyszerre valós is, és az, hogy látszat. Nem lehet az, hogy Jézus megváltó is, és nem is. Nem lehet az, hogy Jézust keresztre feszítették, és az is, hogy nem feszítették keresztre.


Akinek a vallás csak családi hagyomány, az nem hisz igazán. Aki igazán hisz, annak a saját hite valóság, a többi tévedés.

2017. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:

"21: Tudod mit? Inkább cáfolatot hozzál arra, amit írtam a gyermeteg színvonalú, "Te vagy a h_lye!" semmitmondás helyett."


Hamár cáfolatnál tartunk, ha mi felhozzuk azt, hogy A Biblia ezt írja, ti azzal jöttök, hogy mi hát csak egy könyvből idézünk, na de ti mit csináltok ember? :D Nem teljesen DETTÓ ugyan ezt? :D Gondolkozzál már könyörgöm, cáfolat.. xD Nevetséges, tőlünk nem fogadjátok el azt amit ti ugyan úgy megcsináltok velünk szemben, mint "megdönthetetlen cáfolat"

2017. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult. Te egy vallást azért követsz, mert azt tartod igaznak.

Engem érdekelnek a többi vallások úgy mint általános műveltség része, de olyan nincs, hogy a Mennyországban is hiszek, meg a reinkarnációban is. Vagy érted mire akarok kilyukadni...

2017. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kérlek gondolkozz egy picikét!


Ahhoz,hogy egy a tiédtől idegen vallási irányzat mibenlétét mérlegeld az "igazság"mérlegén,

1.ismerni kell a mérleget(az abszolút igazságot)

( Te ismersz ilyen embert?)

2.meg kel ismerni azt a vallási irányzatot

3.szükséges,egy mérlegelési képesség(amit nem kötött meg az idő rozsdája)

4.fel kell tételezni,hogy az általa eddig hitt igazság nem feltétlen az abszolút igazság


Ha valakit egy új,a saját maga által igazságnak tartott-tól eltérő "igazsággal"elbizonytalanítanak valakit,attól függően veszti el békességét,hogy milyen szilárdan hisz igazában.(Minél biztosabb abban,annál nyugodtabban hallgat meg más filozófiai irányzatot.)


Tudomásul kell venni azt a tényt,hogy egy embert,ha meggyőztek egy új irányzat "igazságáról"el kell ismernie,hogy addig tévedett.Megvezették.

Senki sem vágyik palira vett embernek lenni,s ez ellen természetesen védekezünk.

2017. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:

"Mert nagyzásos paranoid személyiségük van."


"Javítom ezt: "Mért az Ateizmusnak talán nincs? Nekik, de lehet nekünk nem? :)"


Erre: Mért az Ateizmusnak talán nincs? Nekik lehet, de nekünk már nem? :)"


Ezt még tovább javítanám utólagos engedelmeddel, csak hogy ha valaki olvassa, ne szökjön könny a szemébe.


- mér = miért

- Ateizmus = ateizmus

- az ateizmus nem egy személy, szóval a mondatba az ateisták szó illik


Tehát: Miért, az ateistáknak talán nincs? Nekik lehet, de nekünk már nem?

2017. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 Alain Delon ***** válasza:
0%
27: Én milyen könyvből idéztem? Te is példa vagy arra, hogy a képzeleted felváltotta a valóságot.
2017. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!