Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Keresztények többsége miért...

A Keresztények többsége miért ítél el vagy cáfol meg sok más vallást?

Figyelt kérdés
Főleg ezek a begyöpösödött idős emberek, akik abszolút nem nyitottak más vallás felé, és ők válltig azt állítják, hogy a Kereszténység az igaz vallás, mikor ezt is csak maximum feltételezni lehet. Pl felhoznék a mamámnak egy vallástémát, legyen az Buddhizmus, Sátánizmus, Judaizmus, Hinduizmus vagy akármi más, ők rávágják "sok tapasztalattal" hogy ez hü_lyeség, Krisztus az igazi. Csak nemértem mire fel, szerintem nagyon idegesítő. Persze nem csak idősebbeknél van így, csak általában náluk fordul elő az ilyesmi. Én már beszélgettem is a mamával a reinkarnációról, nyilván az volt a válassz, hogy az kizárt dolog, hogy létezzen, Mennyország van! Ilyenkor elgondolkodok néha, hogy vajon milyen logikán alapszik, hogy ezt mondja de komolyan. Nyilván mindenki a saját vallásába hisz, de akkor sem kéne erőltetni másokra, vagy legalább akkor ne azt mondja, hogy kizárt dolog, mintha ő annyira tudná, hanem legyen nyitottabb és fogadja el, hogy ez is létezhet. Valakinek volt már hasonló élménye?

2017. nov. 3. 12:49
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

Látom már jó sok válasz érkezett, nem olvastam el őket.


Röviden a véleményem, hogy minden vallás azt teszi (különösen a térítő típusúak). Az általad felsorolt összes vallás, sőt ezen felül a többi is, azt hirdeti, hogy az az igazi. Ezáltal megítélik a kereszténységet.


De ezzel lényegében nincs gond, amíg kulturált keretek közt zajlik és nem megy át a másik üldözésébe, lásd közel- és távol-kelet.

2017. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Segítek kedves Alain Delon, az 26-os volt, aki azt mondta te is ugyan azt teszed, mint a keresztények. És mint írtam ott is, Ti ateisták és tisztelet a kivételnek. Te vagy az Ateisták? Királyi többes, mi? :)
2017. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 Alain Delon ***** válasza:
0%
32: Valóban a 26 volt. A másikat sikerült kimásolni. De a lényegen nem változtat, hogy nem hoztál cáfolatot arra, amit állítottam (mert nem is tudsz), csak mellébeszéltél. Különben meg, ezt a könyves témát honnan hoztad, nem tudom. De nem is érdekel inkább, hanem maradjunk annál, hogy mi a cáfolat arra, hogy a vallás az elmebetegség talaján áll, és a valóságot a képzelődésre cseréli, ez okozza azt, amit fentebb állítottam, hogy a kérdésben említett keresztények nagyzásos paranoidok?
2017. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nekem mért is kéne? :D Könyörgöm a "VALLÁS" kategóriában vagy, ember! Keresztényektől kérdeztek, Vallási kategóriában, elmondtam a véleményemet, a kérdező majd levonja a következtetéseit. Ez az egyik, a másik az, hogy te sem igazán voltál szorgalmas, ha a cáolatokat nézzük. Eddig IDE mennyit írtál le? Költői kérdés, el ne kezd sorolni!
2017. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Erre még nem válaszoltam: "18: Itt mi a gond? A keresztényekről kérdeztek, én arra válaszoltam. Ha valakinek ezzel gondja van, oldja meg saját szféráján belül. Nem az én hibám. Ismétlem: én kizárólag a feltett kérdésre válaszoltam!"


Komolyan, ez volna a feltett kérdésre való válasz adás: "Idefigyelj drágaságom! A keresztényekről kérdeztek, én arra válaszoltam. Ha ez nem tetszik, te is haladhatsz tovább!"? Vagy az amikor egy másik embert paranoidnak hívsz és ezzel (nem rólam van itt szó csak), megbántasz másokat. Ez volna szerinted a kérdésre a válasz? Nagyon sok ateista tud kultúráltan, tisztelet tudóan viselkedni, és szerintem nem tettünk ellened semmit itt sem, ami ezt a "választ", hozhatta volna belőled ki. Szóval, ezt elég nehéz elhinni. :)

2017. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

" Persze, az ateisták között is van elmebeteg "


Sajnos itt van rá a példa. Leelmebetegezel egy egész embercsoportot,un block a kereszténységet,dobálózol itt a pszichológiai szavakkal,mint "paranoid személyiség",miközben habzik a szád és kigyullad a kezed alatt a klaviatúra az indulatoktól,ha valaki a képedbe meri vágni,hogy a tajtparasztság nem válasz egy kérdésre. Szerintem előbb foglalkozz a saját személyiségeddel,mert van ott is mit helyrerakni,kezdetnek pl higgadj le.

2017. nov. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 Alain Delon ***** válasza:
De ha nincs külső utálni való a keresztények számára, akkor házon belül utálják egymást. A belfastiak tudnának erről mesélni sokat. Feltalálják ők magukat, ha valakit utálni kell. Ilyenek az igazi elmebetegek.
2017. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

"az ateisták között is van elmebeteg, de a vallás már eleve az elmebetegség talaján áll: képzeletvilággal cseréli fel a valóságot"


Íme, ahogy látom, igazi toleranciát, emberszeretetet és a másik iránti nyitottságot ad neked az ateizmus! Csak így tovább, tényleg szimpatikus és mély filozófiai meggyőződésen alapuló válaszaid vannak, ami vonzóvá teszi ezt az ideológiát, amit követsz. :))

2017. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

"De ha nincs külső utálni való a keresztények számára, akkor házon belül utálják egymást. A belfastiak tudnának erről mesélni sokat. Feltalálják ők magukat, ha valakit utálni kell. Ilyenek az igazi elmebetegek."


Ismered mindet? Én és a feleségem együtt élünk, és utáljuk egymást, csak mert mindketten Keresztények vagyunk vagy a másikat se, ha éppen vendégségben vagyunk vagy mi fogadjuk a vendégeket. Nem igazán értelek még most sem. Egyébként, sok másikkal egyetemben te is nagyon jól terelsz témát. :)

2017. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Javítanám ezt: "Én és a feleségem együtt élünk, és utáljuk egymást..."


Erre: " Én és a feleségem együtt élünk, és NEM utáljuk egymást..."

2017. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!