Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Keresztények többsége miért...

A Keresztények többsége miért ítél el vagy cáfol meg sok más vallást?

Figyelt kérdés
Főleg ezek a begyöpösödött idős emberek, akik abszolút nem nyitottak más vallás felé, és ők válltig azt állítják, hogy a Kereszténység az igaz vallás, mikor ezt is csak maximum feltételezni lehet. Pl felhoznék a mamámnak egy vallástémát, legyen az Buddhizmus, Sátánizmus, Judaizmus, Hinduizmus vagy akármi más, ők rávágják "sok tapasztalattal" hogy ez hü_lyeség, Krisztus az igazi. Csak nemértem mire fel, szerintem nagyon idegesítő. Persze nem csak idősebbeknél van így, csak általában náluk fordul elő az ilyesmi. Én már beszélgettem is a mamával a reinkarnációról, nyilván az volt a válassz, hogy az kizárt dolog, hogy létezzen, Mennyország van! Ilyenkor elgondolkodok néha, hogy vajon milyen logikán alapszik, hogy ezt mondja de komolyan. Nyilván mindenki a saját vallásába hisz, de akkor sem kéne erőltetni másokra, vagy legalább akkor ne azt mondja, hogy kizárt dolog, mintha ő annyira tudná, hanem legyen nyitottabb és fogadja el, hogy ez is létezhet. Valakinek volt már hasonló élménye?

2017. nov. 3. 12:49
1 2 3 4 5 6
 41/53 Alain Delon ***** válasza:
Na, te 38-as, nem tudom, hanyadik névtelen! Az ateizmus nem hazudik az embereknek csodalényeket, csodavilágot, nem uszít senki ellen, mert más mesében hisz, nem az ominózus mesében (mese=vallás ez esetben). Pl. az általam fentebb említett befasti eseteket sem ateisták szították, meg a többi vallási ellenségeskedést sem. Szóval ne az ateistákon kérd már számon a toleranciát. Arról meg véleményt lehet mondani, ha valaki képzeletvilágban él a valóság helyett (ez a vallás).
2017. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 Alain Delon ***** válasza:
39: Álljunk már meg egy kicsit! Én tettem fel úgy kérdést, hogy "a keresztények többsége..."? Szerintem inkább ott kopogtass.
2017. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
38-as teljesen igaza van, az Ateizmus nem hazudik mese lényeket, csak mesehősöket, pl.: Béka királyfi! Az evolúció nem hazudja azt, hogy állat vagy azt hazudja álattal közös az ősöd, tehát állat vagy, állati ösztönökkel. Az ateizmus nem hazudik abban, hogy van valaki akinek elkell számolnod ha megölsz valakit, azt mondja csupán őlj meg bárkit következmények nélkül, úgy is a férgek rágnak szét a sírhelyeden, te lehetsz a világ legnagyobb gonosz tevője következmények NÉLKÜL! :) De egyébként semmiben nem hazudnak az ateisták, minden szavuk az igazat mondja el, ahogyan ezt a nyuszi is megmondta a télapóról. :)
2017. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

"39: Álljunk már meg egy kicsit! Én tettem fel úgy kérdést, hogy "a keresztények többsége..."? Szerintem inkább ott kopogtass."


Teljesen igazad van, te tetted fel én pedig nem válaszoltam, ahogyan te sem válaszoltál arra, hogy ti is egy könyvből veszitek a dolgokat, amit más tudósok illetve professzorok írtak. Ugyan ott tartunk, nem? :)

2017. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
A másik dolog, igen a kedves Kérdező tette fel a kérdést. Ha vissza olvasol akkor láthatod, elmondtuk neki is a véleményünket. 2, te írtál MINDEN keresztényre rágalmat. Nem én az Ateistákra, én úgy érzem.
2017. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 Alain Delon ***** válasza:
43: Mondjuk azt saját magadnak sem tudnád megmagyarázni, hogy jön az ateizmushoz a békakirályfi, de amit folytatásban leírtál, jól szemlélteti, hogy milyen módon hergelitek magatokat ti vallásosok mások ellen. Szépen el van bennetek ültetve.
2017. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
Én nem hergelek senkit, senki ellen. :) Egyébként, a béka királyfi pontosan jól mutatja az evolúciót. A hercegnő megcsókolja a békát és emberré válik. Hüllőből Emberré alakulás. Ha oda rakjuk, hogy pár millió év, a csókolózás utáni várakozási idő, máris hihetőbb, de épp úgy mese. :)
2017. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasszokat. Igen nyilván előfordul ez más vallásoknál is, csak mivel keresztények között élek, ezért ebből van tapasztalatom. Azt én értem, hogy valaki pl a mennyországban hisz, és nem hihet egyszerre két külön dologban amik mondjuk teljesen kizárják egymást, de akkor miért nem lehet úgy hinni, hogy nem szidják a másik vallást? Mindent csak feltételezni lehet, még az is lehet, hogy ez csak egy kitaláció.. Így a vallásháborúknak se látom értelmét, mert ennyi erővel mindenki máshogy gondolkodik.:) egyébként egy csomó vallásnak kb ugyan az a lényege.. Csak egyikben van reinkarnáció, a másikban nincs. Mindegyikben van egy Isten, vagy egy "Isten" akit nem személyként írnak le, de a reinkarnáció utáni állapot a nirvána az szerintem megeggyezhet a mennyországgal. Mindegyik vallás tízparancsolatában ott a "ne lopj!" És hasonló alap dolgok. A történet más, mindegyik máshogy néz ki, de mégis egy csomó minden közös, ezért nem értem, hogy minek kell szidni a másikat. Bár az erkölcsösebbek elismerik, hogy más vallásnak is ugyanakkora esélye van létezni, mint az övének.
2017. nov. 4. 12:32
 49/53 Alain Delon ***** válasza:
47: Dehogynem hergelsz! Magatokat hergelitek, mikor összedugjátok az okosnak vélt vallásos fejeteket és olyanokat kombináltok ki, hogy az ateizmus következmények nélküli gyilkolásra biztatja az embereket. Ez kvázi önhergelés, mert hogy a szemét ateisták! Ha azt a hercegnős dolgot komolyan gondolod, tényleg nagy bajok vannak a fejedben.
2017. nov. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Alain Delon ***** válasza:
47: Akkor nézd már meg a lap tetején, hogy ki tette fel a kérdést, mert úgy látom, hogy képzelődés elhatalmasodott rajtad.
2017. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!