Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nyíregyháziak! Hol tudnék...

Nyíregyháziak! Hol tudnék belépni a Hit gyülekezetébe?

Figyelt kérdés
Ugye nem kell felmennem ezért Pestre? Nyíregyházán hová kell elmennem, és kit kell keresnem hogy betudjak lépni? Fizetni kell valamennyit előre? 34/L

2017. nov. 9. 14:56
1 2 3
 11/23 imakommandós ***** válasza:
77%

Menj mind a kettőbe! xd

A másikba Virga Miklós a pásztor.

2017. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
23%
Asperrimus-nak: Mi a baj a történelmi egyházakkal? Miért nem oda jártok? A karizmatikus gyülekezetek miért csinálnak cirkuszt vagy show műsort az istentiszteletből? Miért kell látványosnak és élményekben gazdagnak lennie egy dicsőítésnek? MERT NINCS HITETEK. Mit jelent a hit? Láthatatlan dolgokba vetett bizalom. Amihez nem kellenek "csodálatos" gyógyulások, érthetetlen "nyelveken" való szólások, önkívületbe esés, prófétálás.
2017. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
29%
Miért nem jársz utána a dolgoknak? Miért ítélkezel alaptalanul? Miért hagysz teret demagógiának? Nem gondolod, hogy vannak bibliai érveim? Nem gondolod, hogy a párbeszéd sokkal többet ér, mint az egyoldalú vádaskodás? Mi a baj a történelmi egyházakkal? Az, hogy már több száz éve elhitték magukról, hogy megérkeztek, pedig csupán elindultak az úton, aztán ugyanott meg is rekedtek. Isten szeretné - szerette volna - tovább vezetni őket, de ők lecövekeltek, és nem voltak hajlandóak Istennek engedni. Mégis milyen más lehetősége lett volna Istennek, minthogy az engedetlenkedők helyett újakat keressen, akik hajlandóak Neki engedelmeskedni? A történelem a tanú rá, hogy minden ébredési mozgalom megrekedt pár évtized után. Nem kell túl nagy Biblia-ismeret ahhoz, hogy belássa egy őszinte Isten-kereső ember, hogy nincs olyan, hogy üdvözítő egyház, mert csak kegyelemből lehet megigazulni, hit által. Olyan sincs, hogy apostoli jogfolytonosság. Krisztusi jogfolytonosság van, amit nem az Egyház közvetít, hanem Isten Szent Szelleme. Ahhoz sem kell túl nagy Biblia-ismeret, hogy belássa az ember, hogy a vízkeresztség előfeltétele a Jézus Krisztusban való hit, amire egy csecsemő képtelen. Kizárólag a baptisták és a náluk is újabb felekezetek keresztelnek megtért embereket, az ún. történelmiek nem, és ezzel szembemennek a Bibliával, magával a Názáreti Jézus Krisztussal, Aki azt mondja, hogy így illik nekünk betöltenünk minden igazságot. Van tovább is, de először reagálj erre!
2017. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%
Tehát akkor néhány évtized és a hitgyüli is a történelmi egyházak sorsára jutva kerülendő hely lesz ezek szerint?
2017. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%

Nincs az a jó úton járó ember ma, aki ha holnap letéved az útról, és oda vissza nem tér többé, akkor is célba ér. Ha nincs ilyen ember, akkor ilyen egyház sincs. Nincs rá bibliai példa, de történelmi sincs, hogy egy ébredés lendülete megmaradt volna egy-két generációnál tovább. Olyan van, hogy Isten kegyelme által újra lehetőséget kaptak a leszármazottak, de az már nem ugyanaz az ébredés volt, hanem egy következő. A Hit Gyülekezete előtt is volt ébredés. Én is egy olyan közösségben kezdtem, ami már jóval a Hit Gyüli előtt megvolt. De már akkor sem volt benne az áramlásban, inkább holtágra hasonlított. Itt is megtértek az emberek, megkeresztelték őket, szóltak nyelveken, történtek gyógyulások, jók voltak a tanítások, de nem volt ott a Szellem sodrása. Akkor nem tudtam még, csak később, hogy az előző pásztort kifúrta a segédpásztor, és a gyülekezet kettészakadt. A pásztor végül átment a Hit Gyülekezetébe, ma is aktív lelkésze a Gyülinek. Őt követte a gyülekezet jelentős része. Erről cikk is jelent meg az Új Exoduszban, még 1991-ben, a gyülekezet megnevezése nélkül. Én ezen események után kerültem ebbe a gyülekezetbe. Teljesen új voltam még. Az egyik leginkább zavaró tényező az volt számomra, hogy hogyan beszélhetnek olyan lesajnáló módon egy másik gyülekezetről, nevezetesen a Hit Gyülekezetéről? Ez a gyülekezet a hetvenes-nyolcvanas években volt erős. De akkor már nem volt az, amikor odakerültem, pedig a tanítások jók voltak. Ez a gyülekezet nem nőtt az utóbbi huszonöt évben. Úgy tűnik, nem mozdul Isten Szelleme. Ha a Hit Gyülekezete is erre az útra tévedne az elkövetkezendő években, akkor itt is megszomorodna Isten Szelleme, és nem szólna. Isten Szelleme nélkül nem működik egyetlen gyülekezet sem, legfeljebb vegetál. Történt a Hit Gyülekezetében is hasonló kísérlet, mint ama másikban, amit nem neveztem meg. 1998-ban néhány vezető fellázadt a Gyülekezet vezetője ellen, és ellen-gyülekezetet alapítottak, még a nevükkel is a függetlenségüket akarták kiemelni, pontosabban a Hit Gyülekezete vezetőjétől való függetlenségüket. Ma már ők is csupán egy kis csoport, akik nem sok borsot törnek a Sátán orra alá.


Isten célja nem az volt az Egyházzal, hogy az emberek összejöjjenek zárt közösségekbe, és ott egymást tanítsák, imádkozzanak, Istent dicsőítsék. Ezek szervesen hozzátartoznak a gyülekezeti élethez, de Isten célja az volt, hogy megtámadja a Sátán királyságát az Egyház által. Az az egyház, amelyik részévé válik a társadalomnak, vagy elszakad attól, képtelen betölteni a funkcióját. Az Egyháznak úgy kell működnie a társadalomban, hogy megmarad szentségben, nem válik részévé, de nem is szakad el tőle. Isten szolgái olyanok, mint az ellenség arcvonala mögé dobott légideszantosok. Ezt lehetetlen megcsinálni Isten Szelleme nélkül. Lehet egy ember megtérve, újjászületve, betöltve Isten Szellemével. Ha engedetlenkedik, testi módon él, akkor a Szent Szellem megszomorodik, és nem szól. Ez az ember meg van mentve (még), van személyes hite, de vékony jégen próbál közlekedni. Isten továbbra is szereti őt, és igyekszik a megtérés irányába befolyásolni. Ahhoz azonban, hogy tényleg helyreálljon a kapcsolata Istennel, vissza kell fordulnia a Szent Szellem felé (is). Ha ezt nem teszi, előbb-utóbb eltávolodik Istentől, és még az is kérdéses, hogy meg tudja-e őrizni az üdvösségét úgy, hogy a hátát fordítja Isten felé.

2017. nov. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Asperrimus-nak: Ha az én bejegyzésemre szeretnél reagálni akkor ne beszélj mellé légyszíves, tényeket írj, ha tudsz. Nem ítélkezek alaptalanul, tudom, hogy a hitetekkel vannak komoly gondok, ezért keresitek a hibákat a régi történelmi egyházaknál. Kb. 20 ezer felekezet van a kereszténységen belül, ebből 19960 karizmatikus és mindegyiknek meg van a maga "igazsága"!?
2017. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék. Outputra vagy kapcsolva, ezért taníthatatlan vagy. Jézus nem azt mondta, hogy elmenvén széles e világra tegyetek droidokká minden népeket, hanem tanítványokká. A tanítvány tanul. A tanítványoknak kérdéseik vannak, nem pedig válaszaik. Minden ember személyes felelősséggel tartozik a véleményéért. A te pillekönnyű véleményedet egy lágy szellő is elfújja, mégis úgy kapaszkodsz bele, mintha a Mindenség központi kősziklája lenne. A te dolgod.
2017. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A pillekönnyű véleményem olyan nehéz, hogy nem tudsz rá válaszolni csak sértegetésre vagy képes. Ezt is tanítják a gyülekezetben? Te Jézus tanítványának gondolod magad? Őszintén sajnállak, nagyon messze vagy Isten országától.
2017. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Attól pillekönnyű a véleményed, hogy egyetlen igét sem hoztál fel az álláspontod alátámasztására. A bibliai hit alapja az Isten Igéje. A te hitednek mi az alapja? Mellesleg semmi sértőt nem írtam neked, ha mégis sért, akkor az igazsággal állsz hadilábon.
2017. nov. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Talán a 17-s válaszodban dicséret és elismerés van? Ha Jézus tanítványának gondolod magadat, hol van a jézusi lelkület? Nem szeretnék tovább vitatkozni veled, úgy gondolom, hogy ez nem méltó hozzám. Isten áldjon!
2017. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!