Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istentől van, vagy az ördögtől...

Istentől van, vagy az ördögtől? (Az "érem két oldala" -típusú dilemma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24/F vagyok, és hatalmas szükségem van a véleményetekre!


Komolyabb pályaválasztás előtt állok (sok-sok-sok gyári + egyéb munkahelyek után), ugyanis elhatároztam, hogy vagy BKV busz-sofőr leszek |ami többet fizet|, vagy pedig egy sima rendőr (mindkettőhöz lenne kedvem).


A mai napon voltam először érdeklődni a BKV-nál és 3 elég kellemetlen dolog történt velem:


1: életemben először ismertem meg egy olyan embert, aki kedves volt, sokat segített (a nagyvárosi forgalomban, mi-merre hány méter, mivel vidéki vagyok) ellenben kiderült, hogy meleg, és mi tagadás elég kellemetlen módon már-már zaklatott facebook-on keresztül (ő is jelen volt állás interjún, és azért kezdtünk el haverkodni mert kb. csak ő volt az egyetlen velem egykorú személy a jelentkezők között).


2: rosszul lettem utazás közben sajnos, de komolyabb (hányás pl) nem történt hála istennek. Sietni kellett és egy gyors kajálás után egyből rohanás+tömegközlekedés stb


3: mivel vidéki vagyok és kb. 4 éve ha járhattam pesten utoljára, elfelejtettem a nagy reggeli rohanásban, hogy a vonaljegyet be kell bizony téptetni-olvastatni, a kalauz bácsi megtalált és ott a helyszínen perkálhattam neki 8 ezer forintot, kis értetlenkedő fejemmel: "mégis mit akar ez tőlem, hiszen van jegyem?!" -szóval értitek


---------------


Ezek után jönne a nagy kérdésem, hogy vajon mi lehetne a megoldás erre a nagy dilemmára.


A, variáció:

Isten kegyelmes és jóságos, ezért jelekkel üzen bizony nekem, hogy ezt az állást nem fogom én bírni (akár milyen jól is fizessen), hiszen rosszul voltál és még anyagilag is ráfáztál, a meleg kollegáról pedig csak ne is beszéljünk. Bizonyára, valami jobbat tartogat számomra az Isten.


B, variáció:

Bizony Sátán bácsi jött bekavarni, mert nagyon jól tudja azt, hogy ez az állás számomra egy hatalmas lehetőség és áldás lenne Istentől, ezért lépten-nyomon azon van, hogy hátráltasson valamilyen módon engem eme célom elérésében.


***************


Szerintetek melyik a helyes?



2017. nov. 9. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
C: Egyik se. Isten azt akarja hogy szolgáld bkv-sként is akár.
2017. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A sátán nem tud bekavarni Isten engedélye nélkül. Ha nem bírod a buszt, akkor ne legyél sofőr. És szerintem ez három jel volt arra, hogy ne tedd.
2017. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pártolom a második válaszolót, hiszen Istent én is szerető és segítőkész apaként ismertem meg, ellenben az egyház sokszor tele van olyan tanításokkal, hogy a nagy áldásokért bizony olykor-olykor meg kell küzdeni.
2017. nov. 9. 19:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Istent kérdezted már? Kérted már, hogy mutassa meg, mi a te utad?
2017. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos csak azt látom magam előtt, hogy az életemet több ponton is elcsesztem... ez egy lehetőség most számomra (a BKV), és szeretném megpróbálni nagyon... ha Istenre tekintek és tőle várok intuíciót, valami olyasmi sugallat tölt el engem, hogy a sikerhez nagyon sok együttműködés - és összebarátkozás kell a melóhoz...


Nem akarja nagyon erőltetni egyik oldalt sem, habár tény, hogy eddig simán mennek a dolgok a BKV irányába...

2017. nov. 9. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy hétköznapi eseményeknek komoly jelentőséget kell tulajdonítani.

Igen, kérdezd meg Istent. Viszont jobb, ha tudod, hogy a gondolataidba be tudnak hatolni a saját vágyaid és elképzeléseid, a Sátán és démonok sugallatai is, nem csak Isten. Úgyhogy imádkozz azért, hogy Isten kapcsolja ki ezeket a zavaró tényezőket.

Olvasd el a Mt 26:36-46-ot. Fejezd ki Neki, hogy te mit szeretnél, leginkább, mi a te álmod, és miért. De aztán fogadd el azt is, ha Isten másként dönt. És ha nem jön rögtön válasz, akár egy órán át vagy még tovább is kellhet imádkozni. Ha nem vagy 100%-ig kész alárendelni magad Isten akaratának, és nem tudod 100%-ig elfogadni az ő döntését, inkább menj vissza háromszor imádkozni, minthogy felkészületlenül vágj bele, vagy kérd meg egy barátodat, hogy imádkozzon veled.

Sokszor Isten nem azt választja, ami anyagilag vagy érzelmileg a legjobb, legkönnyebb, hanem azt, ami lelkileg a legjobb neked és másoknak.


Ha buszvezető lennél (ami erősen megfontolandó, ha hánysz a buszon) a meleg kollégát tisztelettudóan tájékoztatni kell, hogy te hetero vagy, és szexuális célzattal ne közeledjen feléd. Ha ezt több figyelmeztetés ellenére nem érti meg, segítséget kell kérni a főnöktől vagy a rendőrségtől.

Ami azt illeti, teljesen ideális munkahely nincs, és mindenhol lesznek problémák, ha nem egy meleg kolléga, akkor valami más.

2017. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló, igen, sajnos az idegeskedéssel nekem problémáim vannak (ami inkább csak feszültség érzet testi módon/gyomor tájékon)... és jelenleg abban reménykedem, hogy Isten valahogy segítségemre kel, ha már ennyire irányt vett az életem a buszsofőrködés felé...


Az orvosi megvan, iratok megvannak, tesztírás megvan (80%-al magasan voltam a többiek felett), holnap pedig pszichológia és szimulációs tesztek lesznek...


Imádkozom Istenhez, de nagyon remélem, hogy ha már idáig segített(?) eljutni, akkor segíthet valahogy a többi problémámon is...


Igazából sejtésem sincs, hogy 8 órába bírnám-e végezni a melót, de reménylem, hogy helyes ill. egészséges életvitel mellett Istenhez imádkozva ez is lehetséges lenne.

2017. nov. 9. 20:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy isteni jelként lehetne értelmezni, az általad leírtak bármelyikét. De a józan ész azt mondja, hogy egy buszvezetőnek nemcsak a forgalmat kell leküzdenie, hanem sok esetben különféle vérmérsékletű és hangulatú emberekkel is kell foglalkoznia, konfliktusokat kezelnie, ahogyan egy rendőrnek is. Egy idegeskedésre, aggodalmaskodásra hajlamos ember, nincs jó helyen egy busz vezetőfülkéjében. Ha teherautó sofőr állásban gondolkodnál, az eggyel jobb, mivel nem nyűgös utasokat szállítanál, hanem többnyire élettelen dolgokat. De teherautót vezetni is nagy felelősség.


Az is lehet, hogy az aggodalmaskodás átmeneti, és könnyen megbirkóznál a feladattal. A helyedben én belevágnék, de ha menet közben kiderülne, hogy mégsem nekem való, akkor levonnám a konzekvenciát, és váltanék.


A meleg kollégával nem kell barátkozni, olyannal egyébként máshol is találkozhatsz. A rosszullét, ha bármi köze van a buszhoz, elmúlik, ha hozzászoksz. Most már tudod, hogy a jegy csak akkor érvényes, ha kezelted.


Isten nem jeleken keresztül vezeti az embert, hanem a belső bizonyságtétel által. Ehhez azonban élő kapcsolatra van szükség Istennel, fegyelmezett imaéletre, várakozásra az Ő jelenlétében. Ezt fejleszteni kell, különben nem működik. A józan ész azonban sok hétköznapi dologban igazítja el az embert, de ennél sokkal jobb, Isten vezetése. Törekedj erre.

2017. nov. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem olvastam a Bibliában, hogy Isten az általad leírt módon szólna bele az ember életébe. Persze egyáltalán nem mindegy neki, milyen döntéseket hozunk. Minden életkörülmény között élő embernek lehetősége van arra, hogy Istennek tetsző életet éljen, legfeljebb le kell mondania a Neki nem tetsző dolgokról, szokásainkról.


Az A és B variációddal az a probléma, ha igaz lenne, akkor egyrészt Isten közreműködne Sátánnal a világ alakulásában, formálásában, másrészt azért sem lehet, mert akkor úgy nézne ki, mintha Sátán meg tudná akadályozni Istent akármiben is. Ez pedig lehetetlen.

Viszont abban igazad van, hogy Sátán minden módon próbálja alakítani, formálni a gondolkodásunkat. Erről bőven ír a Biblia. De azt is írja, hogy álljunk ellen és elfut tőlünk. Jézus úgy állt ellen, hogy azt mondta Sátánnak:"meg van írva", és Ő azt is tette, amit Istentől tudott. Hát mi is így állhatunk ellen. És ez a nagy hatalmas, erős, inteligens, de gonosz teremtmény "elfut tőlünk" már csak ezért is érdemes ellenálni neki :-)


Csak nyugodtan legyél akár busz-sofőr, ne engedd, hogy "előjelek" megakadélyozank a célod elérésében:-) persze törekedj arra, hogy balesetmentesen vezess, mert azt nem lehet majd a Sátánra fogni, ott bizony sok minden rajtad múlik majd, mint az általad leírt veled történtekben is :-)

2017. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmi köze a történteknek ahhoz, amit bele akarsz magyarázni.


Legyél buszsofőr.


A rendőri munka, iszonyatos pszichikai, és fizikai megterheléssel jár. Felőrőlne téged.

2017. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!