Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten létezik és arra...

Ha Isten létezik és arra figyelmeztetne téged, hogy ki kell őt engesztelned valamiképpen, mit tennél?

Figyelt kérdés

2017. nov. 12. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Isten folyamatosan hív minket az engesztelésre. Az engesztelés lényege, hogy elforduljunk a bűntől és újra Isten felé forduljunk, és Őt kövessük. Ennek eszköze pedig nem ismeretlen: imádság, böjt, irgalmasság testi és lelki cselekedetei.
2017. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kiengesztelés szolgálatát Jézus elvégezte.


Krisztus követői két alapvető okból követik Isten akaratát,és imádják Őt:

1.Mert ezt munkálja bennünk Szentlelke.

2.Mert jó Istent követni.

2017. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Isten nem létezik.
2017. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Megkérdezném hogy hogyan.
2017. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Akkor bizony felhívnám arra a figyelmét ennek az un. istennek, hogy a világosság angyalának képében a kísértő akar megtéveszteni.


Igen, mert Jézus egyértelműen és világosan kifejtette, hogy (pld. Lk15.11-32) nincs haragvó Isten, akit ki kellene engesztelnem.

Nincs haragvó, büntető Isten, ezek téves istenképek, vagy a nagy megtévesztő mesterkedései, de semmi féleképpen sem köthető Jézus tanításához.



"A tékozló fiú történetében, lényegében, a fiú apjának képében, annak a mennyei Atyának képét rajzoltam meg, aki mérhetetlen szeretettel és részvéttel van a megtért bűnös iránt.


Ti a mennyei Atyát olyan IGAZSÁGOS BÍRÓNAK ismeritek, akinek kezébe, szeme elé kerülni, félelmetes dolog.

Ez részben igaz. Azért igaz részben, mert aki bűneivel nem törődve kerül eléje, az látva jóságos szeretetének sugárzását, ez annyira bántja, hogy egyenesen inkább a poklok poklát választja, csak ne kelljen olyan lelkileg összeroncsolt állapotában e szeretetfényben lennie.

Tehát nem olyan értelemben IGAZSÁGOS BÍRÓ a mennyei Atya, hogy bárkit is büntetni akarna gonoszságáért, hanem olyan értelemben, hogy mindenki önbíráskodásra kényszerül az Ő szeretetének felismerése folytán.


A tékozló fiú apjában tehát azt akartam tudomásotokra juttatni, hogy nincs büntető Isten. Csak szerető Isten van, akinek mérhetetlenül fáj az, ha egy gyermeke azzal bünteti önmagát, hogy rosszat tesz.


Meg kell mondanom, hogy az Általam elétek festett atya-képet Istenről a mai napig sem fogadtátok el. Inkább kitaláltátok a megváltó és kiengesztelő kereszthalálom gondolatát, csak ne kelljen olyan gondolkodás-átalakítást végeznetek, melyet természetszerűen követnie kell olyan magatartásnak, mely az Általam bemutatott ÚT vállalásával egyenlő.


E magatartásotoknak mérhetetlen sok káros következménye van.

A legnagyobb e sok közül az, hogy így képesek vagytok felmenteni magatokat az igazi megtérés alól, s minden ez irányú kötelezettséget rám hárítotok.

Mintha számotokra és az Isten számára elég lenne egyetlen keresztény módon megélt élet az emberiség történelmében, az Enyém.

Mintha nektek, a ti üdvösségetek eléréséhez elég lenne az, hogy csupán elhiggyétek azt a történeti igazságot, hogy Engem valamikor, mert szeretetből Atyám iránt és irántatok, mindent vállaltam, keresztre feszítettek.


Ez bizony több mint szégyen, mert ezzel éppen a lényeget, Engem, mint UTAT tagadtatok meg, s lett a ti úgynevezett MEGVÁLTOTT életetek karikatúrája és nevetség tárgya az Én életutamnak, a meg nem váltott, tehát a nem keresztény világ szemében.

Mindez annak következménye, hogy nem ismertek sem Engem, sem az Atyát.


PEDIG ÉN ŐT a tékozló fiú atyjában bemutattam nektek."


Jézus; A HANG 366

2017. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Vennék egy kost és meggyújtanám. Az kedves illatú az Úrnak.

Noénak is bejött.

2017. nov. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elsősorban böjtöt ajánlanék fel.
2017. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezt. 7,550 milliárd = 1 <3
2017. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Megkérném rá, hogy minden kétséget kizáróan igazolja a kilétét, amivel is kizárhatom a lehetőségét, hogy megőrültem vagy hallucinálok.


Amennyiben ezt nem teszi meg, pszichiáterhez fordulnék elsősorban.


Ha igazolja a létét, akkor pedig elvárnám, hogy megbocsásson, hiszen nem követtem el ellene semmit, hogy nem hittem el a létét, hiszen ő maga eddig semmiféle bizonyosságot nem szolgáltatott erről, pedig pikk-pakk, megtehette volna. Tehát nem jogos bármit is számonkérnie rajtam, ami az ő hanyagságából fakad. Büntetőjogilag nem vagyok felelősségre vonható, mert gondoskodni kell arról, hogy a törvényeket megismerhesse az ember.


A Biblia nem számít hivatalos forrásnak ilyen tekintetben, Magyarországon a hatályos törvényeket a Magyar Közlönyben kell megjelentetni.

2017. nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

"Ha Isten létezik és arra figyelmeztetne téged, hogy ki kell őt engesztelned valamiképpen, mit tennél?"

Az Úr Jézusra hivatkozva mondanám, hogy megtörtént a kiengesztelés, mert hiszek Benne. De nyilván ezt Isten is tudja

2017. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!