Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tartja közületek Istenének...

Ki tartja közületek Istenének Jehovát?

Figyelt kérdés
Annyian szidják a Tanúkat, Jehovistáznak, lenézően beszélnek Jehováról. Kíváncsi vagyok, hogy ki tartja őt az Istennek, és milyen felekezethez tartozik az illető? Nem vitát szeretnék, csak valóban érdekel a téma.
2017. nov. 14. 15:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Christians - Krisztusosok - Krisztuskövetők - keresztények.

Jehovist ( vannak ilyen zsidók is ) - Jehovisták - Jehovakövetők.


Szóval a Tanúk itt megint csak eljátszák a hattyú halálát, hogy őket milyen csúnyán üldözik, és még Jehovistázni is merik őket. Miközben megint kiderül, hogy ezzel nincs semmi gond, és ez az igazság. De biztos megint a többi keresztény nem érti jól ezt.

A Szent Szellem világítsa meg útjukat!


És még azt szeretném leírni, mert tudom, hogy bármikor ellent mer mondani egy keresztény egy Tanúnak, akkor az lesz, hogy mi támadjuk, és mennyi harag van bennünk ellenük, de nem. Ez sem arról szól. Szeretnénk, ha megnyitnák szívüket Krisztusnak, és az igaz keresztény tanításoknak, ami lehet, hogy részekben különbözik, de a lényeg egy. És milyen érdekes, hogy reformátusok - katolikusok - baptisták - golgota keresztények értjük ezt. És értjük Krisztus szeretetét. És sajnáljuk, hogy őket egy haragvó Istennel sújtanak. Nem őket támadjuk, hanem a szervezetük tanítását. De a szándékunk szerintem mindannyiunknak a béke és a szeretet. De néha 1-1 pofon is lehet a szeretet jele. Néha 1-1 kiabálás is lehet a szeretet jele. És néha szeretetből hibázunk is. Sajnos áldozatnak állítja be őket a szervezetük, és így bármit mondasz nekik, támadásnak veszik. Sajnálatos. :(

2017. nov. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 KZitus ***** válasza:
0%

4-es hsz


Írod: "Istennek nagyon sok címe van, és ebből CSAK AZ EGYIK a j*h*w."


A Biblia szerint a "j*h*w" nem cím. A Jehova, vagy Jahve az Isten neve, És eről Ő maga ezt mondja nekünk embereknek: „Én vagyok a’ Jehova, az, az én nevem, és az én ditsösségemet másnak nem adom, és az én ditséretemet a’ faragott képeknek” (Ézsaiás 42:8, Komáromi-fordítás).


Mért nehéz ezt elfogani egyeseknek, ha maga Isten kijekentése ez?

2017. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem ezt mondja. Ne hazudj.
2017. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

12-es:

Az Újszövetségből idézz légy szíves egyetlen egy verset is, hogy neki mennyire fontos ez a neve.

Azzal, hogy Atyának hívod (Ahogy Jézus tanította, hiszen ha Krisztust a szívedbe fogadod, akkor egy család leszünk.) mitől veszik el a felé irányuló imádat? Vannak még más Istenek? Mert ti támadjátok a Szentháromságot, hogy Istentelen, hiszen 3 Istent imádunk - miközben csak képtelenek vagytok megérteni annak a lényegét - és közben attól féltek, hogy Isten felé irányuló imádatotok a neve nélkül más Istenek felé száll. Érdekes. Ennyire gyengének nézitek Istent, hogy Ő csak a név alapján tudja fogadni az imádatotokat? Hogy nem látja a szándékot? Hogy nem tud megvédeni titeket?

2017. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Jahvét igen,de Jehovát nem,de nem a neve miatt nyilván. Hanem a mellé írt körítés miatt,amitől teljesen különbözik Istentől,nevezetesen,hogy ki-be kapcsolható "előrelátó képessége van", rámutat egy szerencsétlen teremtményre,hogy vigye el ő az emberiség balhéját,mikor neki semmi köze hozzá,Bucimaci szerint nem fogadja el a kulturális különbségeket az emberek között még sorolhatnám,de inkább gyorsan az utolsó tulajdonságára térek ki,hogy Jehova tanúin kívül számára senki nem keresztény. Ha ez a Jehova nem fogad el engem,mint hívőt,akkor én minek fogadjam el?
2017. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze ez a Jehova azt is elvárja tőlem,hogy ha a születendő gyerekemnek ne adj' Isten vérre lenne szüksége,akkor vegyek búcsút tőle,mert ha segíteni merészelek neki,akkor volt-nincs örök élet. A mi gyülekezetünkben is hívják páran Jehovának,nem azzal van alapjáraton bajom,hanem az,hogy ez egy teljesen más személy,mint a Bibliában leírt Isten.
2017. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

" Érdekes. Ennyire gyengének nézitek Istent, hogy Ő csak a név alapján tudja fogadni az imádatotokat? Hogy nem látja a szándékot? Hogy nem tud megvédeni titeket? "


Na erről beszélek,ez Jehova. Nem a név,hanem egy papírmasé karakter,aki egyáltalán nem Mindenható,mint ahogy a tanúk rengeteg írásából is le lehet szűrni,hogy itt egy tehetetlen topa istenképről van szó.

2017. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Illetve a zsidó vallásban is így nevezik az istent, ha jól tudom."


Nem! Ezt nem jól tudod!

A zsidóknál a neveknek értelmes jelentésük van/volt, ezért a névadásnak is nagyobb jelentőséget tulajdonítanak/tulajdonítottak. A Jehova alaknak nincs etimológiai értelme!

[link]

A zsidók és a keresztények Istene is Jahve!


Kérdező!


"A Tanúkat természetesen tudom, de például egy református, baptista, vagy katolikus, hitgyülis, az Istenének tartja Jehovát, vagy Jahvét?"


A katolikus fordítású Bibliában az van írva hogy Jahve! A reformátusok és a baptisták is a Jahve nevet használják. A Hit gyülekezeteseket azt nem tudom!

De hogy a központi kérdésedre válaszoljak. Én nem tartom Istennek Jehovát!


KZitus!


"Mért nehéz ezt elfogani egyeseknek, ha maga Isten kijekentése ez?"


Cselekedetek 11:26 és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.


Akkor megmagyaráznád nekem ezt? Istennek miért volt fontos hogy a tanítványokat így hívják?

2017. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi !


Miért nehéz megérteni,hogy vannak Jehova tanúi,és vannak krisztusi(keresztény),illetve "kultrális kereszény" emberek.Ez a három eltérő kategória rendszerint nem fedi egymást.

2017. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Miért nehéz megérteni,hogy vannak Jehova tanúi,és vannak krisztusi(keresztény),illetve "kultrális kereszény" emberek."


Jehova tanúinak miért nehéz megérteni hogy a keresztények között vannak őszintén hívő emberek akik nem támogatják a háborúkat nacionalista érzelmektől vezérelve és hogy nem folynak bele a politikába vagy vállalnak fegyveres szolgálatot?

2017. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!