Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miért, , erőlköd...

Keresztények! Miért, , erőlködtök", ha nincs semmi bizonyítékotok Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Lehet hogy most nagy vitát fogok indítani, de annyi baj legyen. Többezer éve valami elmeroggyant kitalálta hogy volt egy bizonyos nagy ember, aki megalkotta az egész Földet. Erre a mai napig többszáz millióan minden gond nélkül elhiszik egy idióta meséjét. Mellesleg még erőltetik is, holott nincs semmi bizonyítékuk Isten létezésére.

2017. nov. 17. 14:32
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
S mivel magyarázzátok az őslényeket, amik többmillió évvel ezelőtt éltek a Földön, míg Isten állítólagosan csak párezer éve teremthette a Földet? És mi van az evolúcióval?
2017. nov. 17. 15:10
 12/44 anonim ***** válasza:
62%

Úgy látom nem csak fanatikus, de paranoiás is vagy. Most viccen kívül, lehet hogy nem ártana beszélned erről egy szakemberrel.

Amit az én kérdésem alatt műveltél, az sem volt épelméjű emberhez méltó...

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2017. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
#12 te engem összekeversz valakivel.
2017. nov. 17. 15:12
 14/44 anonim ***** válasza:
35%

Staggy, a 43%-osnak szólt a válaszom!

Nézd meg a korábbi kommentjét! El se tudja képzelni hogy többen se értenek egyet vele, ezért inkább bemeséli magának hogy te és én ugyanaz vagyunk :"D

2017. nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
35%

Igen mert az hihetőbb sztori hogy volt egy bumm és azóta minden tökéletesen megvan, vannak fák növények emberek, egy hatalmas bumm következtéban. Na ez az ami mese.

Szerintem a keresztény világteremtés és a tudományos összeegyeztethető.

Mint már írtam az ősrobbanás nem lehetett teremtés. Miért? Mert nem tudjuk mi vlt előtte. Az ősrobbanás lehetett a teremtés kiváltó oka, annak a folyamatos állapotnka kezdete amiben Isten teremti a világot.


Isten létezésére bizonyíték? Van. De ez cska azoknak az akik valóban hiszenk. Csodás gyógyulások, stigmák, Eukarisztikus csodák, megmagyarázhatatlan történések, És még sorolhatnám. Ezek mind Istent igazolják, de persze ateistaként ezt soha nem fogod megérteni, mert arra törekedsz hogy minden természetfeletti dolog mögé keress egy tudományos magyarázatot(ami szinte nincs is) és ezzel próbálod ateizmusodat igazolni.

2017. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Varázslat nem létezik, tehát Isten nem is teremthette volna a Földet. Egyébként többmillió év kellett ahhoz, hogy az állatok, növények stb. megjelenjenek, nem csak egyik pillanatról a másikra lett egy nagy bumm.
2017. nov. 17. 15:40
 17/44 anonim ***** válasza:
23%

"Amit az én kérdésem alatt műveltél, az sem volt épelméjű emberhez méltó...

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

Anyúúúú, megint árulkodnak... :DDD

Na pá bogaraim, további jó Isten ellen rugózást. Kellemes hétvégét!


57%-os testvér, kitartást! Vigyázz magadra!

2017. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
26%

Ki mondta neked, hogy nagy bumm volt?


Senki nem mondta, hogy pár ezer év alatt hozta létre a Földet és az élővilágot, aki pedig ezt állítja, az téved.


A Biblia teremtési korszakokról beszél, és nem szó szerinti 24.órás napokról.

Már csak azért sem, mert csak nekünk van időre szükségünk, Istennél ilyen nem létezik, de hogy valamelyest emberi módon értesítsen bennünket, megemlít dolgokat, amiket még feltudunk fogni.


Ha elolvasod az első fejezetekben a teremtést, ott napokról beszél, mert emberi nyelvezetet használ, egyébként nem értenéd meg.

Hogy valójában az Isten általi egy nap, emberileg mennyi idő, azt nem tudhatjuk konkrétan.

Lehet több tíz, vagy százezer év is.

Persze annyi említést azért közöl velünk, hogy egy nap Istennél az az embernél ezer év.


Példának okáért mondom, hogy Ádámnak azt mondta, hogy ha eszik a fáról, azon a napon meghal.

S Ádám 930 évig élt, vagy is nem érte meg az ezer évet, ami Istennél egy nap.

(2Péter 3:8, 9) 8 Ez az egy tény azonban ne kerülje el a figyelmeteket, szeretteim, hogy Jehovánál egy nap annyi, mint ezer év, és ezer év, mint egy nap.


A Teremtő körülményei nem hasonlíthatóak az emberekéihez, hiszen ő nem a naprendszerünkben „lakik”, és nincsen rá hatással a naprendszerünk égitesteinek forgása vagy éppen keringése. Egy ember számára egy 1000 évig tartó időszak mintegy 365 242 nappalból és éjszakából álló időegység


Isten létezésének egyik bizonyítéka, Te magad vagy.

2017. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
35%

#19, így igaz. ;)


Kedves Kérdező!


Az evolúció csak elmélet nem bizonyított, számodra az nem mese?


A Bibliát miért tartod annak, mi van a leírt próféciákkal?


Megkérlek, hogy a hívők hitét tartsd tiszteletben, és ne kritizáljunk senkit, így én is tiszteletben tartom a döntésed.

2017. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Az evolúció nem elmélet, hanem tény.
2017. nov. 17. 16:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!