Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mélyen vallásos keresztény...

Mélyen vallásos keresztény emberek, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy bár 12 évig katolikus suliba jártam, és végig mentem a kötelező körökön, mára már egyáltalán nem gyakorlom a vallást, sőt...... Bár saját hitem van, de az vallásoktól független.


A sztori a következő: Ugyebár volt a lombik botrány, amikor a nagy szent püspök úr leszólta ezt a módszert. A régi sulimban van egy tanár, aki minden szent eseményen jelen van, zenél, osztja az észt, templomba első sorba ül mindig, és HITTAN TANÁR (!!!!!). Egyik hittan órán azt ecsetelte hogy mennyire igaza van a püspök úrnak hogy mennyire rossz a lombik program, és azt mondta hogy a lombik emberek értéktelenek, nem is emberek, és rosszak. El mondta őket mindenféle hulladék embernek. Akik nem is emberek............. Balszerencséjére PONT ott ült egy gyerek az óráján, aki lombik baba volt. A csaj teljesen kikészült lelkileg, és ki kellett venni az iskolából.


Vallásos emberek, nektek erről mi a véleményetek? Nem szeretnélek titeket be skatulyázni, de engem mélységesen felháborít ez az eset, hogy egy HITTAN TANÁR, aki a templomba minden vasárnap az első sorban térdel, áldoz, énekel, az ilyen ostoba begyöpösödött módon fikáz olyan embereket akik nem tehetnek arról hogy nem természetes úton fogantak. És akkor nem csak a hittan tanárról beszéllek, hanem a drágaságos püspökről is.


Mi a véleményetek az esetről?



2017. nov. 17. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Az a véleményem, hogy a mélyen vallásos tanárod mélyen buta. A lombik botránynak nem ez volt a lényege, hanem azok az emberek, akik életre lettek hívva, de le vannak fagyasztva és valószínűleg kukában végzik, mint ha értéktelen szemetek lennének. Ostoba barom a tanárod.
2017. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Az első hozzászólót megerősítve, igen, a lombik programnak a problémája az, hogy míg egy életet "megtart", mellette jó párat megöl, akiknek már ugyanúgy joguk lenne az élethez. De attól, mert valaki lombik babaként jött a világra, attól még ugyanolyan értékes ember mint bárki más! Isten teremtménye, és Isten ugyanúgy szereti mint bárki mást!
2017. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

A vallás és a politika nagyon összefonódik

Lásd; jelenlegi "vezetőink" nagyon vallásosnak tartáj magukat, a pápát még is leszólják.

A püpök csak azt mondta amit elvártak tőle, az idióta tanárod (meg még jó sokan) ezt el is hiszik

2017. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mansour ***** válasza:
100%

"azt mondta hogy a lombik emberek értéktelenek, nem is emberek, és rosszak. El mondta őket mindenféle hulladék embernek. Akik nem is emberek......"

Biztos ezt mondta, nem valamit félreértettetek? Mert ha tényleg ezt mondta, akkor ő értette félre a püspököt, és akkor bizony komoly gondok vannak az értelmi képességeivel, és nem csak hittan, de semmilyen tanárnak nem szabadna lennie!

2017. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
4# ugyanez jutott eszembe.
2017. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tényleg ezt mondta!! A csaj annyira kikészült lelkileg hogy órákig sírt, és ki kellett venni az iskolából, beíratták egy másik iskolába.
2017. nov. 17. 15:43
 7/16 Mansour ***** válasza:
74%
Nagyon durva... Nem is csoda, hogy ilyen tapasztalatok után eltávolodtál az egyháztól.
2017. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha 12 évig katoliks suliba jártál, akkor te is tudod hogy a tanár nézete nem összeegyeztethető Krisztussal.


A katolikus egyház tudtommal azért íteli el a lombik programot, mert egyszerre több petesejtet termékenyítenek meg, párat beültetnek, a maradékot meg elpusztítják. Hogy hol kezdődik az emberi élet azt nem tudom neked megválaszolni (megtermékenyítés? beágyazódás?), ezért ehhez a részhez nem vagyok eleg okos hogy kommentáljak.

2017. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

A "botrány" nem olyan régen robbant ki, ezzel szemben múlt időben beszélsz az iskoládról.


Hogy adhatott igazat a hittan tanár régen, amikor a püspök nyilatkozata csak nem régiben történt?


Mi a véleményetek? A hittan tanár jövőbe látva helyeselt a püspök úrnak, vagy a kérdező hazudik? Nekem utóbbi tűnik hihetőbbnek.

2017. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

-.-""""""""""""""""""""""""


gratulálok utolsó, jár a keksz! Nagyon nagyon okos vagy..............................................................................

2017. nov. 17. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!