Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


Ez valami tömeghipnózis amit a hit gyülekezete alkalmaz vagy tényleg ilyen ha megszáll a szentlélek? Esetleg tényleg megszállja őket valami, de nem a szentlélek?



2017. nov. 9. 12:06
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
77%
Hát, most hogy hetvennyolcadjára kérdezitek meg három héten belül, már magam sem tudom
2017. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
69%
Olvasd a Bibliát, nem ilyen. A videón inkább gúnyt űznek a Szentlélekből.
2017. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 Tyler913 ***** válasza:
77%

Megértem azt,hogy a csak az észhez szóló,racionalitást előtérbe helyező és a spiritualitást háttérbe szorító történelmi egyházak istentiszteleteiből sokan kiábrándultak,és vágynak valamiféle érzelmileg felfokozott érzelmi állapotra,lelki élményre.


De ez a másik véglet: itt az történik,hogy az értelmi oldalt és a gondolkodó elmét kikapcsolják,és a józan ész nélkül kiszolgáltatottá váló pszichére hatnak. Ez lehet egyszerű tömegpszichózis,ideggyenge emberek elragadtatott reakciója,de akár démoni megszállottság is. Egy biztos: ez nem a Szentlélek munkája,és semmi köze Istenhez.

2017. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
78%
1# 😂😂😂😂
2017. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Egyetértek, ez valami tömegpszichózis vagy démoni megszállottság, de milyen ha valakit megszáll a szentlélek?
2017. nov. 9. 12:34
 6/52 anonim ***** válasza:
2017. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést több mint egy éve írták ki, így nem értem az első hozzászóló reakcióját. Ha csak nem hitgyülis.


Ez a görcsös fetrengés hipnózis vagy valami démoni megszállás lehet. Kérdés hogy milyen a szentszellem megszállása, már ha létezik ilyen?

2017. nov. 9. 12:52
 8/52 anonim ***** válasza:
82%

"Ezt a kérdést több mint egy éve írták ki, így nem értem az első hozzászóló reakcióját. Ha csak nem hitgyülis. "

Egyes vagyok, nem hitgyülis. Egyetértek Veled, csak sokszor volt már

2017. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 Tyler913 ***** válasza:
51%

Én keresztyénként nem gondolom,hogy a Szentlélek így működik,amire te gondolsz. Hogy egyszer csak "megszáll",és akkor egy csapásra történik valami csoda.


Én úgy tapasztalom,a Lélek munkája kitartó és sokszor csöndes. Szerintem amikor valaki átadja az életét Jézusnak,akkor kezd el munkálkodni benne a Szentlélek,és minél inkább engedi az illető,annál inkább dolgozik,mintha egy Istennel összekötő kapocs lenne. Minél erősebb a kapocs,annál nagyobbak az életünkben,jellemünkben a változások. De ez nem rángatózásban meg halandzsa-beszédben nyilvánul meg,hanem hogy az új ember növekszik,az ó-ember pedig kisebbé lesz. Tehát képes vagyok Isten segítségével legyőzni önmagamat,és az önzésemen felülkerekedve Jézushoz egyre inkább hasonlóvá válni. Ez a Szentlélek munkája.

2017. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
24%

" Egyetértek, ez valami tömegpszichózis vagy démoni megszállottság, de milyen ha valakit megszáll a szentlélek? "


Azt így fizikailag nem fogod látni,nem fog sem hátravágódni az ember,sem nem kezd dicsfényben úszni,sem nem simogatja meg a haját a lágy tavaszi szellő,szóval ezt nem így kell elképzelni,nincs fizikailag látható jele.

2017. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!