Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint hogy van ez?

Jehova tanúi szerint hogy van ez?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvasgattam itt a válaszok közt, és kissé megdöbbentem, mikor olyannal találkoztam, hogy Jézus halála nem érvényes azokra a bűnökre, amelyeket úgy követünk el, hogy tudjuk is, hogy az rossz. Akkor ezek szerint a szándékosan elkövetett bűnökre nincs bocsánat? Ez tényleg így van a tanúknál?


Ja, csak a félreértések elkerülése végett: nincs bajom egyik vallással sem, és nem üldözök senkit.



2017. nov. 17. 17:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nézd Kedves Kérdező


Ez a vers egy figyelmeztetés is.

Hogy Isten kinél fogja ezt alkalmazni, az Ő rá tartozik.

2017. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Tehát eljutottunk odáig, hogy igazából nem is tudhatjuk, hogy Isten kinek bocsát meg és kinek nem. Itt már egyre nagyobb a bizonytalanság.


Én mindig úgy tudtam, hogy Isten kivétel nélkül mindenkinek megbocsát, aki erre kéri őt, függetlenül attól, hogy mit követett el. És tőlünk is azt várja, hogy bocsássunk meg másoknak.

2017. nov. 18. 17:39
 23/27 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk. S miért nem?


(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.


Ki mondhatja magáról, hogy tuti kifog tartani Isten messiási királysága mellett? Hogy nem-e fog valamelyik nehézségben megbotlani.

Senki nem állíthatja magáról.

(1Korintusz 10:12) 12 Következésképpen, aki úgy gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essen.

2017. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ez már nem Istenen múlik, hanem rajtunk.

(1Péter 4:18) 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?”


Ez egy kijózanító vers. Érdemes ezen elgondolkodni.


Sok minden áll előttünk,amit azért íratott meg, hogy ne érje váratlanul azokat, akik szeretnék megőrizni a fedhetetlenségüket, Isten előtt.

Jézus mindig kiemelte, hogy ébereknek kell lenni, mert aki elalszik, és váratlanul éri az a nap mert nincs felkészülve, az hogyan áll meg Jézus előtt?


(Lukács 21:36) 36 Maradjatok hát ébren, minden időben könyörögve, hogy sikerüljön megmenekülnötök mindattól, aminek meg kell történnie, és megállnotok az Emberfia előtt.”

A kereszténynek, minden nap úgy kell élnie, mint ha az lenne az utolsó nap.

Mindig kérdezzük meg magunktól, mindent megteszek, amit Jézus kért tőlem?

Valóban engedelmeskedem minden területen?

2017. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Dávid király bocsánatot nyert, a fiának mégis meg kellett halnia Dávid bűnéért. Az apák bűneiért a fiak bűnhődnek.
2017. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Kérdező: akiben nincs megbocsátás, mint livingben, az nem fogja megérteni azt, amit írsz.
2017. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Még egy röpke kérdés: biztos, hogy ti soha, de soha nem követtek el tudva és akarva akár csak egészen apró bűnöket?

Mert én megmondom őszintén, hogy de. Nem azért, mert nem érdekel, vagy mert rossz akarok lenni, nem. Egyszerűen csak na, nem vagyok egy patyolattiszta hófehér valaki. Ez akkor soha nem lesz megbocsátva?

2017. nov. 20. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!