Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúja szerint miért...

Jehova tanúja szerint miért vagyok istoba, csak mert azt írtam, hogy egy hónapig kizárólag a Bibliát olvassa őrtorony újság nélkül?

Figyelt kérdés

Kiss Éva Judit írt nekem erre a válaszomra egy felháborodott levelet (nyíltan nem vállalta ezt a véleményét) és ott írta le, ez miatt a véleményem miatt egy hosszú monológban, hogy ostobákkal nem vitatkozik (nem is válaszoltam).


Miért támadnak ennyire hevesen arra, hogy tulajdonképpen egy hónapig nem olvashatnák az őrtorony újságjukat?


2017. szept. 30. 01:13
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Mint amikor valakitől a drogot akarom megvonni és nekem esik. Kicsit ijesztő.
2017. szept. 30. 01:14
 2/27 Kiss Éva Judit ***** válasza:
8%

Én KissKoncsek Éva, Jehova tanúja felvállalom a hitem a nevem, de ostoba önigazságokat tartalmazó, kifejezetten vitatkozó névtelen személyeknek a választ privát küldöm el. Sajnálom, ha megbántottalak azzal, h a személyes üzenetnek szánt gondolataimat "kiplakátoltad"


Igen, azt is felvállalom, h az Őrtorony folyóiratok és Jehova tanúinak az összes kiadványa értékesebb minden könyvnél, a Biblián kívül. Azonban nem választható teljesen el egymástól, két okból:

1 a Biblia önmagát magyarázza ugyan, de egy emberöltő kevés ezeknek a keresztbeutalásoknak a megtalálására. Maga az Irás is elismeri ezt: Cselekedetek 8:31"

2017. szept. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Kiss Éva Judit ***** válasza:
9%

A második nagyon fontos a Biblia olvasása mellett az, h Isten mit szeretett volna tudatni velünk emberekkel, nem pedig az, h kinek milyen tanítanivalója van az írásokból. Az egységes gondolkodás fontos, mert CSAK EGY IGAZSÁG VAN. Ami szemben áll vele, ha kicsit is, akkor is hamisság.


Te pedig fejezd be a pocskondiázást, és nem azért mert engem zavar, hanem azért, mert ha kicsit is hiszel Istenben, akkor ez a tulajdonságod nem a békét keresi. Isten pedig a szeretet és béke Istene.


Elég sunyi volt, h így kíírtál egy kérdést a nevemmel. Figyelemmel követem hány, magát krisztuskövetőnek, kereszténynek mondó, személy száll be ebbe a témába.

2017. szept. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Kiss Éva Judit ***** válasza:
4%

Van egy harmadik tény is, Jézus vezeti az egyházat.

Teljességgel lehetetlen, h Ő Jézus, mást tanítson klf gyülekezeteknek.


Azaz, CSAK EGY ÚT VEZET AZ ÉLETRE, ez keskeny és kevesen járnak rajtaMáté 7:(13)-14ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják

2017. szept. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki azt hisz, amit akar, a legnagyobb sértésnek veszik az emberek, ha hitükben akarja valaki/bárki megingatni.

A JT egyház tagjai fanatizmusukról, elfogultságukról híresek.

Bizonyítása a szellemi szinvonalnak, ha bármit is kérdezz-felelek formában kell tanítani.

Felháborodásodnak sincs igazán alapja, mert valaki hitét egy-két mondatos kommentel nem lehet és nem lehet akarni megváltoztatni.

2017. szept. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Okulj:

[link]


és:

[link]


Mi is lenne velük az Őrtorony nélkül? Az önálló gondolkodás -nem kritikaként mondom, nem akarom bántani őket- nem az erősségük.

2017. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Sunyi vagyok, mert azt mertem írni, hogy egy hónapig tedd le az őrtorony újságot és anélkül olvasd a Bibliát? Te tényleg függő vagy.
2017. szept. 30. 09:40
 8/27 anonim ***** válasza:
11%

"Miért támadnak"


Én nem támadok senkit. S ha egy testvérrel problémád van, akkor vele beszéld meg, ahogy Jézus a Bibliában felvázolja.


(Máté 18:15) 15 Ezenkívül ha a testvéred bűnt követ el, menj, tárd fel a hibáját négyszemközt. Ha hallgat rád, megnyerted a testvéredet.


Hogy mi történt, azt nem tudjuk, Én nem voltam ott, de egyikőtöknek sincs igaza, ha a Bibliát vesszük alapul.


(Jakab 1:20) 20 mert ember haragja nem munkálja Isten igazságosságát.


Mind a ketten bizonyos mértékben elkövettetek egy hibát, ám a Testvér legalább, "négy szem közt" szerette volna rendezni, Sajnos Te pedig több millió embert vád alá helyeztél, mert sértve érezted magad.


Legyünk igazságosak, itt Istennek van igaza, és ezért a dolgotok, hogy megbocsássatok egymásnak készséggel.

az ember tökéletlen, és követ el hibákat, ezért fontos Isten szerint rendezni, hogy a béke megmaradjon.


(Máté 5:9) 9 Boldogok a békeszerzők. . .

„Továbbra is . . . bocsássatok meg egymásnak készséggel.”

„Mint ahogy Jehova is készséggel megbocsátott nektek, úgy ti is.”


(Máté 5:23, 24) 23 Ha tehát ajándékodat az oltárhoz viszed, és ott eszedbe jut, hogy a testvérednek valami panasza van ellened, 24 hagyd ott az ajándékodat az oltár előtt, és menj el; előbb békülj ki a testvéreddel, és amikor visszajöttél, akkor ajánld fel az ajándékodat.

2017. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%

# te pedig több millió embert vád alá helyeztél#


coccomaci most már igazán nem tudom, h mit gondoljak rólad. Engem és testvéreimet világi bűnnel vádoltál holott nem tudod, h melyik gyülekezetbe járok és ki vagyok/ hogy élek én. A mai napig nem kaptam választ, hogy milyen bűnökre gondolsz, hiába kérem tőled, hogy nevezd meg a bűnöket, amikkel vádolsz. Testvéreimmel szeretetben élünk vilâgszerte, hirdetjük Krisztus eljövendő királyságát. Támadnak hitünkben, megteremjük a Szellem gyümölcseit. Ėn nem vádoltam Jehova Tanúit bűnnel, nem vagyok ilyen bátor. De kicsit sértő mikor az előző válaszodban kikèred, hogy több millió embert vádol a Kérdező. Akkor tisztelettel kérdezelk, hogy te mit csináltál én velem??.


Nem ugyanazt?? Továbbra is tisztelettel fogok mindenkivel beszélni

2017. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

KissKoncsek Éva!


És honnan lehet tudni hogy az Őrtorony a jó magyarázat? Mielőtt nem léteztek Jehova Tanúi (azaz a 19. század előtt) mindenki sötétségben élt?

2017. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!