Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus járhat rendszeresen...

Katolikus járhat rendszeresen evangélikus misére?

Figyelt kérdés
Sajnos csak megkeresztelve lettem. Nem vagyok sem elsőáldozó és nem is bémálkoztam :( Kislányom (5éves) szeretne templomba járni-hittanos az oviban.Ami közel van hozzánk az evangélikus,ráadásul ahová iskolába szeretnénk majd iratni az is evangélikus-bár katolikus gyerekek is járhatnak oda.
2017. nov. 19. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Evangélikus mise nem létezik. :D Ott istentisztelet van.


De persze, járhattok, sőt ezek a felekezetek elismerik egymás keresztségét.

2017. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
A kérdés nem az, hogy te járhatsz-e, hiszen nem gyakorlod a vallásod és a homlokodra sincs írva, hanem hogy a gyerek melyik felekezet hittanjára jár az oviban?
2017. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne járhatna? Elfogadjuk egymás keresztségét.

(Sőt, nem megkeresztelt embereknek is természetesen nyitva áll az ajtó!)


Olyan mély katolikus hit pedig úgy látom nem köt téged a katolikus egyházhoz, csak hogy ott kereszteltek meg.

2017. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen járhatsz, de mi a gond a katolikus misével, amiért inkább más felekezethez szeretnél járni?


Evangélikus iskolába jártam katolikusként, tiszteletben tartották hitemet, minden megkötés nélkül járhattam katolikus misére, nem kellett részt vennem evangélikus istentiszteleten (kivéve iskolaidő alatt, hétköznap).


Tehát járathatod egyszerre evangélikus iskolába gyermeked, a mellett, hogy vasárnap a saját felekezetednek való templomba jártok. Az elsőáldozást és bérmálkozást pedig te is bepótolhatod, ha hited olyan szintre ért már.

2017. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szp72 ***** válasza:
81%

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok. - tartja a mondás. Jobb ma egy evangélikus istentisztelet, mint holnap egy elmulasztott katolikus szentmise.


Ökumenizmus van, már régóta nem tilos más felekezet istentiszteletére járni. S bár elvileg más felekezet istentisztelete nem pótolhatja a misét, inkább járj valahová, mint sehová.

2017. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Persze!Járhatsz akár a Tanukhoz is.

Istennel-Krisztussal-való kapcsolatod fejlődése,Isten Szentlelkének befogadásán múlik,Aki nem személy,vagy felekezet válogató.


A lényeg az,hogy Isten Lelkével való kapcsolatod épüljön:Befogadd,és kövesd halk,szelíd hangját,Aki a szeretetre,Törvénye-a szeretet törvénye-követésére indít.

2017. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen! (Engem is nagyon szívesen látnak evangélikus testvérek - katolikus létemre.)
2017. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

6-os. Persze, járhat a Tanúkhoz, csak a Tanúk teljesen elvetik azokat az alapelveket, amiket a katolikusok, reformátusok, evangélikusok alapnak tartanak. Krisztust sem ott kezelik, mint a többi megemlített felekezet, a Szent Szellemet és Szentháromságot meg nem fogadják el.


Visszatérve a témához: Igen, járhat. A Katolikus egyház nem tartja magát egyedüli üdvözítő egyháznak.

2017. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bárki jöhet evangélikus istentiszteletre, akár egyszer, akár rendszeresen. Az egyetlen megkötés, hogy (Magyarországon) úrvacsorát addig nem vehetsz, amíg nem konfirmáltál (vagy elsőáldoztál).


Viszont sok evangélikus templomban rendszeresen van ún. gyermekistentisztelet vagy családi istentisztelet. Esetleg érdemes lehet erről érdeklődnötök, ha elsősorban a kislányod miatt járnátok.

2018. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!