Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Maradjak katolikus vagy...

Maradjak katolikus vagy legyek evangélikus?

Figyelt kérdés
Tudom, ez nem a "melyik ruhát vegyem fel" esete, de mégis..nem vagyok annyira jártas a történelemben, teológiában, hogy meg tudjam mondani, melyik képviseli jobban az igazságot. Tudna valaki segíteni?

2017. okt. 29. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Maradj katolikus, kezd el tanulmányozni a két felekezetet MIND A KÉT OLDALRÓL és később hozd meg a döntést kellő ismeret birtokában


(amúgy meg legyél ortodox ;) )

2017. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Újabb kérdés, amire igazából senki se fog tudni válaszolni. Valószínűleg a legtöbb protestáns azt mondja majd, hogy legyél evangélikus, vagy még inkább más protestán felekezet tagja, sokuk szerint az evangélikus is túl közel áll a katolikushoz.


Most katolikus vagy. Azzal mi a probléma? Katolikusként is ugyan úgy elérheted az üdvösséget, márpedig csak ez számít. Nincs több esélyed az üdvösségre azzal, hogy protestáns leszel.


Történelmet szerintem jobb nem nézni, mert a protestánsok is követtek el sok szörnyűséget a katolikusokkal szemben, ahogy a katolikusok is velük szemben. Inkább a jelent nézd, ahogy a különböző felekezetek az ökumenizmusban igyekeznek testvérként tekinteni a másikra.


Ha alaposan szemügyre vesszük a teológiát, olyan túl sok eltérést nem fogsz tapasztalni. Például az Eukarisztiáról megfogalmazott hittételek nagyon hasonlóak, mind a két felekezet azt vallja, hogy valóságosan Krisztus Teste. Katolikus szerint a kimondott szavak alatt változik át, ev. szerint vételkor. Ebből szerintem a kat. álláspont a pontosabb.

Gyónás; Luther csak azt mondta, hogy nem szentség. Viszont gyakorlását és is szorgalmazta.

Képek és szobrok ugyan úgy jelen vannak.


Sorolhatnám, látod csupa hasonlóságok.


Jól látható különbség, hogy az evangélikusoknál nincs papság, helyette csak lelkészek vannak. Ebben szerintem a katolikus a biblikusabb. Mondanák sokan, hogy cölibátus... erre meg azt mondom, hogy gör. katolikus, ahol szintén házasodhatnak a papok.


De végső soron neked kell dönteni.

2017. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg a környéketeken az evangélikus gyülekezetet.
2017. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Olvasd a Bibliát és megtudod kinek van igaza,melyiket válaszd.
2017. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez a te személyes döntésed kell,hogy legyen.Jó tiz évvel ezelőtt én is gondolkodtam rajta,hogy nem kellene-e vallást váltanom,mert jártam a baptista gyülekezetbe és sok mindent hallottam,tapasztaltam ott,ami elgondolkodtatott.Sokat imádkoztam erre a szándékra,mert előzőleg két szék között éreztem magam.Végül megmaradtam a katolikus vallásban,elkezdtem katolikus teológiát tanulni.Ami miatt a katolikus vallás mellett döntöttem az volt,hogy mikor a vallás váltáson gondolkodtam úgy éreztem hiányozna a katolikus templom hangulata,az ott eltöltött csendes idő mikor csak úgy spontán bemegyek oda.Továbbá azt éreztem akkor megsemmisülne az elsőáldozás,bérmálás szentsége is.És nyugtalanító,fájdalmas érzések keritettek hatalmukba mikor erre gondoltam.Végül a döntést egy taizési zarándoklaton hoztam meg ahol sokat imádkoztam arra a szándékra hol szeretne engem látni Isten és mikor hazajöttem egyik reggel azzal a gondolattal ébredtem,hogy nekem a katolikus egyhában van a helyem.Azóta nem kérdőjeleztem meg a döntésemet.Lassan eltávolodtam agyülekezettől-nem azért mert kifogásom volt ellenük,sok mindenért hálás is vagyok nekik,hanem azért mert meghoztam egy döntést és nem tartozhattam két egyházhoz.Egyre több programba kapcsolódtam be,megismertem különféle lelkiséget a katolikus egyházon belül.Úgy érzem katolikusként a katolikus egyház keretein belül kell szolgálnom.Ez az én történetem.Ha téged másként vezetne az Úr és a másik vallást választanád az se tragédia.Keresd mindenben az ő akaratát.
2017. okt. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 követ62 ***** válasza:
15%

Amikor én vallást váltottam meg sem fordult a fejembe, hogy váltanom kéne (katolikus voltam). (Úgy mint Luther. Ő sem akart új felekeztet alapítani, csak a meglévőt RE formálni. Az az vissza térni a biblikus alapokhoz. Mivel addigra már a kereszténység nagyon messze járt az igazságtól.)


Voltak vallási gyakorlatok melyekkel nem tudtam azonosulni (nem monta senki nekem, hogy helytelen amit csinálok, nem a Bibliából olvastam ki, de HISZEN, hogy a Szentlélek helyezte a szivemre).

Mint amikor egy ember megy egy úton és úgy tűnik mintha valaki irányítaná merre menjen (nyit és zár lehetőségeket).

Így irányított Isten engem egy másik közösséghez.

Majd amikor elkezdtem a Bibliát mélyebben tanulni rájöttem ez az az egyház ahol Isten akar engem látni, ahol teljesen tisztán tanítják Isten szavát.

De nem elém raktak több felekezetet és én ráböktem az egyikre, hogy ezt választom.

ISTEN VEZETETT ODA.

Szerintem legyél nyitott és hagyd, hogy Ő vezessen!

Pál is azt mondta "Nem tanácskoztam testel és vérrel." Az az nem emberekkel beszélte meg, hanem hagyta, hogy Isten vezesse.

Ez a legjárhatóbb út.

2017. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 követ62 ***** válasza:
18%

Érdekelne mi nem tetszett a válaszomban!?


A saját tapasztalatomat mondtam el. Minden emberi befolyás nélkül.

Bárki aki le szavazott mégis honnan tudná én mit éltem meg?

2017. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Prókátor ***** válasza:
100%
A történelmi jártasságot nehéz megszerezni, mert sok lehet az ellentmondó vélemény. Hacsak nem jutsz eredeti dokumentumokhoz (de a lehetséges összeshez, még azokhoz is, amik nem is léteznek!), csak mások véleményére hagyatkozhatsz. A teológiai jártasság is hasonló: csak ha már ismered az egész képet, csak akkor tudod megérteni teljesen minden részletét. Talán nem véletlen, hogy egy 100 órás teológiai kurzus még nem elegendő ahoz, hogy akár csak diakónus vagy segédlelkész lehess. Így ezekre hagytkozni nem érdemes! Inkább azt javaslom, hogy csak egy-két témába kezd beleásni magad! Első sorban azokba a témákba, amiket kifogásolsz egyik vagy másik hitben, vagy éppen azokban, amik különösen fontosak számodra. Igyekezz minél több információt szerezni mindkét oldalról, hogy lásd, melyik mit mond, melyik mit, hogy magyaráz, mire alapul a magyarázata, stb. Ez talán segíthet a döntésben.
2017. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14%
A katolikus egyház a legdeformáltabb, legelferdültebb egyháza a kereszténységnek. 500 évvel ezelőtt ezért indította el a reformációt Luther Márton. És egyben sajnos a legbűnösebb is, érdemes végig tekinteni a történelmen. Olvasd a Bibliát, de ne a katolikust, mert abban vannak olyan részek, melyeket csak utólag szerkesztettek a Szentíráshoz, pont azzal a szándékkal, hogy a papok téves állításait vagy bűnös cselekedeteit alátámasztani és megmagyarázni tudják. Az üdvösséget nem függ attól, hogy a szüleid milyen vallást választottak számodra mikor megkereszteltek, maradhatsz a katolikus egyház tagja papíron, nincs jelentősége, annál inkább annak, hogy hiszed-e, hogy Jézus Krisztus az Istennek fia és, hogy az Ő váltság áldozata által neked is örök életed lehet, és, hogy ezt csak is kizárólag Isten kegyelemből és hit által kínálja mindenkinek. Nem kell nehéz teológiai kérdésekkel foglalkozni, nem kell túl bonyolítani semmit, csak olvasd alázatosan, nyitott szívvel és lélekkel a Bibliát, benne van minden ami az életedhez szükséges.
2017. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!