Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érdemes hálásnak lenni?

Miért érdemes hálásnak lenni?

Figyelt kérdés

"(Zsoltár, szombati ének.) Jó dolog az Urat dicsérni, nevednek, ó Fölséges, éneket zengeni; reggel hirdetni irgalmadat, éjszaka meg hűségedet, tízhúrú hárfával és lanttal, énekkel és muzsikával. Tetteid, Uram, örömmel töltenek el, kezed művein ujjongok: „Mily fönségesek a tetteid, Uram, s gondolataid nem lehet kifürkészni!” (92.Zsolt.1-6)

A zsoltáríróval együtt,tapasztalatból mondhatom,azért jó Istennek hálát adni,mert a hálaadás élvezetes,jó dolog,amely boldogságunk alap feltétele. Netán te ismersz boldog, és hálátlan embert? A hálaadáskor-embernek,és Istennek-kifejezzük azt,hogy megajándékozottak vagyunk,tehát valaki értékesnek,és fontosnak tart tart minket. Amikor kimondjuk,vagy más félreérthetetlen módon kifejezzük hálánkat,először,másodszor,és harmadszor önmagunkban tudatosul megajándékozottságunk öröme. Minél sűrűbben kifejezzük hálánkat,annál boldogabbak leszünk.

Sok szülő számára világos elv,hogy amit gyermekének sokszor elmond,az rögzül abban. Ha egy szülő szeretné,hogy gyermeke szófogadatlan,rossz gyermeke legyen,akkor sokszor kell emlékeztetnie gyermekét minden rossz,és engedetlen esetére. A gyermek tanul,és szülője minősítéseihez igazítja önmagát. Ennek,az ellenkezője is igaz. Ha egy botlásánál,gyengeségénél arra emlékeztetjük,hogy ez nem ő volt,csak egy ismeretlen ő,hisz az igazi ő jó,és engedelmes,a gyermek méltóvá válik a szülője dicséretére.

A hálás megelégedettség kifejezése megóv a boldogtalanságtól. Az első emberpár megalkotásakor Isten,megelégedetten kijelentette:"Minden igen jó!",vagyis tökéletes,és hibátlan.Ha Isten ezt állította,jónak látom hinni szavában,azonban minden jó,és tökéletes elrontható. Lucifer,a "Jó,és gonosz tudása fáján"kígyó képében tekeregve,a tökéletest,és jót kérdőjelezte meg.(Ismerte a 20.sz-i reklámtudományt,hogy a hiány nem léte esetén mesterséges hiányérzést kell kelteni.)"Valóban azt mondta Isten,hogy a kert egyetlen fájáról sem ehettek?"-kérdezte."Nem,mindről ehetünk,csak erről az egyről nem,s meg sem közelíthetjük ezt..."(lódította hozzá ez utóbbit Éva),s most jön a reklámfogás:"Tudja az Isten,hogy amennyiben esztek erről,olyanok lesztek,mint Isten.Jót,és gonoszt is ismerni fogtok."...Valóban "isteni dolog" ismerni fájdalmat,betegséget,és halált?

A hála alapfeltétele,a megelégedettség,istenfélelemmel. El kell ismernem,hogy mindaz,amivel rendelkezem,az boldoggá tesz.Bár törekedhetek jó dolgokért,de nem azért,mert azok nélkül boldogtalan lennék. Jákob elégedetlen volt,hogy Izsák ifjabb gyermeke volt.Bátyjától becstelenül kicsalta,az elsőszülöttségi jogot.Boldogtalannak gondolta magát,az elsőszülöttnek járó áldás nélkül,s így becsapta öreg,vak édesapját.Lábán rokona vagyonára vágyott,s becsapta őt,de apósa is alaposan becsapta,amikor nászéjszakájára nem szerelmét,hanem annak nővérét kísérte ágyába.Az elégedetlenség,és az anyagiakra való féktelen vágy kísérte mindaddig,míg Isten meg nem áldotta,a Jabbok révénél.Ott,-először életében-unszolta bátyját,hogy a számára előkészített ajándékot fogadja el.Jákob,-a csaló-legyőzte önmagát,és Izrael lett,aki küzdött Isten angyalával,és győzött.

Te küzdesz-e elégedetlen önmagaddal,és néha győzöl-e? Mi uralkodik benned,az elégedetlenség,vagy a hálaadás? Ha te is boldogulni akarsz,kérd Isten áldását,hogy győzhess önmagad felett,és töltse ki minden napodat a hálaérzés!



2017. nov. 21. 05:55
 1/10 ka.ka.o ***** válasza:

A kérdésed nem is kérdés..


És Jákob történetét én eléggé máshogy értelmezem. Ézsau (a bátyja) nem igazán értékelhette az elsőszülöttségi jogot, hiszen egy kis ételért eladta. Ha valamit nagyra becsülsz, biztosan nem teszel vele így. De most nem lényeg, hiszen a kérdésed lényege nem ez volt.



Szeretet, hála és öröm - én úgy tapasztalom, hogy ezek elválaszthatatlanok egymástól. Sosem erősödött még fel nálam egyik sem úgy, hogy a másik kettővel ne történt volna ugyanez.


Roppant fontos dolog hálásnak lenni. Egy hálátlan ember keserű és boldogtalan. És nem lát tisztán, mert nem látja, mi minden van, amit már kapott. Vagy nem látja, hogy kaphatna többet is, és érthetne meg rengeteg mindent, és az egész csupán karnyujtásnyira van.

2017. nov. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden èletèrt mert mind egy lehetősèg mindenkinek.
2017. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván hálásak lehetünk a pozitív megerősítésekért,a dicséretekért,de hálásak lehetünk-e,a minket ért kritikákért,vélt,vagy jogos leminősítésekért?(Itt idézném a szólást,miszerint egy letolás felér három dícsérettel.)
2017. nov. 21. 18:14
 4/10 KZitus ***** válasza:
59%

Szia


Valóban sok mindenért hálásak lehetünk Istennek.

„Ha az igazságos ver engem: szerető-kedvesség az, ha megfedd: olaj a fejemre” (Zsolt 141:5).

Héberek 12:6 " mert akit szeret Jehova, azt megfegyelmezi; bizony megostoroz mindenkit, akit fiaként befogad.”

Példabeszédek 3:11, 12 "A Jehovától jövő fegyelmezést, ó, fiam, ne vesd el, feddését meg ne utáld, mert akit szeret Jehova, azt megfeddi, mint apa a fiát, akiben gyönyörűségét leli.


A sok sok kiigazításáért is :-)

2017. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valaki találkozott már hálátlan,de boldog emberrel?
2017. nov. 22. 16:54
 6/10 ka.ka.o ***** válasza:
Én még nem.:D
2017. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ka.ka.o ***** válasza:
Vagyis nem tudok róla
2017. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hálaadásról az a véleményem,hogy nem mindig muszáj mindenért hálásnak lenni. Mondok egy példát,sok ember hálátlannak tartana,ha nem fogadnék el tőlük olyan dolgot,amire nincs szükségem. Az,hogy hálás vagyok,abban mutatkozik meg,hogy van egy szükségletem,azt betöltik és örülök neki,meg vagyok vele elégedve,pl rettentő éhes vagyok,kapok egy kenyeret és nem fejbevágom vele az illetőt,hogy én inkább tatár beefsteak-et kérek,hanem hálával elfogadom. De pl ha már van egy asztali számítógépem,egy laptopom és egy okostelefonom,akkor nem leszek hálás,ha kapok mellé egy tabletet is,mert egyszerűen nincs rá szükségem,ettől nem leszek hálátlan. A köztudatban viszont sajnos nem ez él,ott hálátlan vagy,ha nem vagy egy kacattároló és nem fogadsz el mindent,amit még csak fel sem használsz.
2017. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Merete!


Tiszteletben tartom meglátásod,bár én másként látom a szeretet útját.


Példád esetében,én hálásan elfogadnám az ajándékot,s utána mérlegelném,hogy meglévő dolgaim közül mit adhatnék tovább olyannak,aki nem viszonozhatja azt.


Az elmúlt karácsonykor kórusom tagjaival megajándékoztuk egymást.Egy idős,beteges egyszerű bácsika ajándékozott nekem,egy hosszú ujjú,tápos tojás sárgája színű inget.Itt Dél-Kaliforniában,szinte csak rövid ujjú inget viselek,és az a szín,a papagályra emlékeztet,így nem érezném jól magam abban,mégis hálásan elfogadtam,hogy ne bántsam meg öreg barátomat.A számomra felesleges inget pedig beadom,egy segélyszervezetnek.

2017. nov. 27. 05:48
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Merete!


Példádról eszembejutott egy tipikus amerikai vicc,ami nem túl vicces:


Egy 50-es férfi bement egy jó nevű ruházati boltba,és megkérdezte az eladótól,hogy van-e készleten a kirakatban lévő 853 dolláros ruhából.-Természetesen van,de milyen méretben szeretne olyat venni?-Teljesen mindegy.A feleségem úgyis ki fogja cserélni.

2017. nov. 27. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!