Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki meg tudná nekem indokol...

Valaki meg tudná nekem indokolni, hogy miért nem érdemes Bibliát olvasni?

Figyelt kérdés

Egy fogalmazást kell írnom a témáról. Írhattok tudományos dolgokat, saját véleményt.

Köszönöm a normális válaszokat! :)



2017. okt. 4. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Már bocs hogy beleszólok, de mi ez a megszállottság egy olyan dolog iránt amiben nem hiszel? Ha nem érdekel nem olvasod, és kész...
2017. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Ezt a valláskritika kategóriában kellett volna feltenned. Én és azt gondolom sok itt aktív fórum társam inkább azt javasolná, hogy minél hamarabb kezd el a Bibliát olvasni.


Még egy dolog. Előfordulhat a kérdésed szándékos provokáció, ebben az esetben máskor az emotikon használatát hagyd el, mert ezt általában általános iskolás gyerekek szokták mondat megerősítésnek használni, valamint a jókedv, és magabiztosság erősítésének feltüntetésére használják, azok a lelkileg személyiségzavarban szenvedő egyének, akik úgy érzik, hogy mások az emotikon nélkül nem hinnék el, hogy az írása, a beszéde kiegyensúlyozott.

2017. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mojjo ***** válasza:
91%

A világon semmiféle indokot nem tudok erre elképzelni. Teljesen függetlenül attól, hogy valaki hívő, vagy sem.


Aki hívő, annak alap, hogy olvassa a Bibliát, ehhez sokat nem lehet hozzátenni. Aki nem hisz, annak viszont a Biblia, bár nem Isten igéje, de ugyanúgy az emberi kultúra egy darabja. Mint ahogy antik görög, egyiptomi, akármilyen mitológiát is érdemes olvasni, pusztán azért, hogy a saját műveltségünket gyarapítsuk, és szélesítsük a látókörünket, ugyanúgy érdemes olvasni a Bibliát is, hajszálpontosan ebből a célból.


Maximum annyit tudok elképzelni, hogy a Biblia sok része erősen 18-as karikás, így nem feltétlen kisgyerekek esti olvasmányának való.

2017. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
EZ nem igaz, hogy nem érdemes, ez eleve egy hazug állítás, hogy nem érdemes. De az tény, hogy nem szabad az életedet alapvetően a Bibliára hivatkozva irányítani. Nézz meg egy hithű Római Katolikust, a Bibliával a kezében hivatkozik a teológiai alapjaira. Majd nézz meg egy Jehova Tanúját, aki teljesen ellentétes teológiával a Bibliával a kezében hivatkozik arra. És minden keresztény vallás ezt teszi. Holott a teológiai nézetük rengeteg dologban ellentétesek. És mindegyik a Bibliával a kezében veri azoknak a fejét bűnösöknek kikiáltva azokat, akik nem hisznek abban, amiben ők.
2017. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
A Biblia egy könyv, csak az egyén döntheti el, hogy érdemes-e elolvasni, vagy sem. Én például többször átlapoztam, hogy tudjak érvelni amellett, miért nem érdemes kereszténynek lenni... Sokat vitázom vallásos személyekkel, nekem megérte.
2017. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
A Bibliát nem érdemes olvasni, ha szellemi sötétségben szeretnél maradni, és ha nem szeretnél egy általános műveltséget szerezni.
2017. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

miért nem érdemes Bibliát olvasni? Röviden? megírom a fogalmazást, az úttörő ahol tud segít:

Mert bunkó tahó állat akarok maradni. Nem akarok megérteni egy Ady verset sem, ahogy még sok más műalkotást sem. Szerintem elég ennyiyó - milyen tanerő adta fel?

2017. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Elég fura tanárod van, már ha ez tényleg valami iskolai feladat.

Ha nem is hisz benne az ember, úgy gondolom az általános műveltség része illene legyen legalább hogy nagy vonalakban tisztában legyen vele, miről is szól.

2017. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
Igazából érdemes elolvasni, már csak poénból is. Vicces, hogy mennyi helyen van ellentmondás.
2017. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

#3

"Maximum annyit tudok elképzelni, hogy a Biblia sok része erősen 18-as karikás, így nem feltétlen kisgyerekek esti olvasmányának való."


Na ja. A legjobb az, amikor anyu a gyereket elzavarja a tévé elől, mert 16+ film megy benne, amiben lelőnek valakit, és helyette inkább esti mesét olvas a gyereknek a Bibliából, hogy Sámson hogyan verte péppé ezer embernek fejét bosszúból egy nyers állkapocscsonttal.

2017. okt. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!