Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezete! Ezek a...

Hit Gyülekezete! Ezek a dolgok hogy vannak? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

A tudósok megállapították, hogy a ma élő ember kereszteződött a neandervölgyi emberrel. De mikor, ha a neandervölgyiek kb. 30 000 éve kihaltak, Isten pedig mintegy 6000 éve teremtette az embert?


Ha az özönvíz kevesebb, mint 6000 éve történt, akkor hogy lehet, hogy egyes népek ettől régebb óta jegyzik a történelmüket? Például az ausztrál bennszülöttek, akik kb. 70 000 éve élnek Ausztráliában.


Nem kötekedni akarok. Én is Hit Gyülekezetes vagyok, és már nagyon régóta foglalkoztatnak ezek a kérdések.



2017. nov. 23. 18:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
52%

Szerintük úgy van, hogy a tudósok szándékosan meghamisítják a történelmi leleteket.


Egyébként pedig úgy, hogy a teremtéstörténetet nem kell szó szerint értelmezni.

2017. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:

A válaszodból ítélve nem vagy Hit Gyülekezetes. De azért köszönöm a válaszodat.


A továbbiakban (bár eddig is) CSAK Hit Gyülekezetes válaszolók válaszait várom!

2017. nov. 23. 18:36
 3/69 anonim ***** válasza:
27%
Miért itt, a Mónika Show 2.0-ban teszed fel a kérdésedet? Ha hites vagy, akkor miért a nyilvánosság előtt vársz konkrét választ? A magam részéről nem szívesen válaszolok nyilvánosan egy ilyen kérdésre a Gyülekezet nevében. Nem így lenne, ha egy hitelvi kérdést tettél volna fel. Erről is van konkrét véleményem, de a kérdésedből az jön le számomra, hogy már neked is van erről véleményed. Ha így van, akkor nem vagy nyitott a válaszra, ergo úgy fog leperegni rólad a válasz, mint víz a kacsa tolláról. Kár az időért. Isten a szomjazót elégíti meg, innen nézve azonban nem nézel ki szomjasnak.
2017. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
A nyilvánosság előtt? Ez egy anonim oldal... Egyébként feltűnt neked, hogy egy felszólító mondattal kezdtem a kérdést? Abban a mondatban szerepel, hogy kiknek szánom a kérdést. Nem tudom, mennyire vagy otthon a vallásban, de úgy fogalmaztál, mint egy vérbeli világi ember. Azt meg sokkal jobban tudom nálad, hogy mire vagyok kíváncsi...
2017. nov. 23. 20:31
 5/69 anonim ***** válasza:
20%

Egy. Ez ugyan anonim oldal, de te nem név nélkül kérdeztél, hanem a Hit Gyülekezete nevében kérsz választ, nem pedig a válaszoló nevében, ami tényleg anonim lenne, legfeljebb egy felhasználónév van mellette, sokszor az sincs, ahogy nálad sincs.


Kettő. Nem okoz problémát pár mondat értelmezése, így azt is észrevettem, hogy kiket szólítottál meg. Ezzel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy 1992 óta látogatom a Hit Gyülekezete alkalmait, utoljára vasárnap voltam.


Három. Annyira azért otthon érzem magam a vallásban, hogy ne tudjanak könnyen zavarba hozni. Ám azt is tudom, hogy itt kb. öt százalékos a Gyülekezet népszerűsége, ezért alkalmatlannak tartom a közeget - amit Mónika Show 2.0-nak neveztem - a Gyülekezetet érintő belső kérdés megvitatására. Ezalatt azt értem, hogy hites kérdez hitestől. Innen nézve te sem nézel ki hitesnek, különben máshogy, vagy máshol kérdeznél. Egy hites nem a hangos bemondónál teszi fel a kérdéseit a Gyülekezetnek, hanem egymás közt, ugyanis hála Istennek vagyunk páran az országban.

2017. nov. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
58%

Miért gond megválaszolni, hogy a Hit gyülekezetének mi az álláspontja ezekről a kérdésekről? A Hit gyülekezete vallja-e a kreacionista nézeteket, vagy sem? Ha nem, akkor miképpen értelmezi a teremtés történetét, a Bibliából kiszámolható néhány ezer évvel ezelőtt történt teremtést? Ha igen, akkor mit gondol a ma elfogadott tudományos álláspontról a felfoghatatlan idő intervallumokról, millió és milliárd évekről, és hogyan egyezteti össze a Bibliával.

Asperrimus, ezek a kérdések nem igazán indokolják a mellébeszélést, csak szimpla kérdések, amiről nem is érdemes a milliomodik vitába belekezdeni, csak egy hitvallást kért a Kérdező, mert ahogy engem is, gondolom Őt is érdekli.

2017. nov. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
18%

Asperrimus


a főszereplője a Mónika show 2.0-nak ezen az oldalon.

Folyamatosan elkerüli a kényesebb kérdések megválaszolásár. Abban éli ki magát, hogy beleköt, kioktat embereket egy szimpla kérdés miatt.

És minden egyes alkalommal közli, hogy ő 1992 óta tagja a Hit gyülekezetnek.

Mindenkinek beszól, hogy miért itt kérdez.

Válaszolóként persze oldalakat teleír.

2017. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
33%

De ha a kérdező H.Gy.-s, mint te, és le is írta, hogy nem kötekedni akar, akkor meg végleg nem logikus, hogy miért kell neked rögtön lehurrogni őt is.

Lehet, nem talált H.Gy.-ben olyan embert, akivel el tudott volna beszélgetni ebben a témában.

2017. nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
68%
A kereszténység és az evolúció nem férnek meg egymás mellett. Ha Isten gyermeke vagy akkor elfogadod azt amit a Bibliában olvashatunk, nem okoskodsz és nem teszel hozzá semmit. Vagy egyet értesz az ősrobbanás és törzsfejlődés elmélettel, a kettő együtt nem megy.
2017. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

jelina72!


Végigolvastad a kifejtést? Nem szántam benne semmit sem okoskodásnak.

2017. nov. 24. 17:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!