Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen esetekben hívjam...

Milyen esetekben hívjam segítségül Jézus ill. Jehova nevét?

Figyelt kérdés
Még nem döntöttem el igazán, hogy melyikben higgyek.

2017. nov. 28. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Jézus a biológiai, kémiai, társadalomtudományi kérdéskörökben jártas, gyengéje a bulvár, politika. Jehova erőssége az irodalom, történelem, földrajz, gyengéje pedig a biológia és informatika.
2017. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez valami troll kérdés esetleg?
2017. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező.


A szent írásban benne van, hogy Istenhez kell intézni szavainkat, de Jézus nevében, mert Ő a közbenjáró.

Így dönteni abban kell, hogy elfogadod-e ezt a leírást, vagy sem.

Tehát, Jehovához imádkozunk Jézus nevében.

2017. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kedves 3. válaszoló, a Szentírás szerint:


"Isten korintusi egyházának, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, a meghívott szenteknek, mindazokkal együtt, akik segítségül hívják a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, minden helyen, náluk és nálunk."

2017. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 imakommandós ***** válasza:

Jehova név egyetlen helyen nem szerepel az ÚSZ-ben, Jézus is csak Atyának nevezte Istent.

Elég szomorú, hogy ilyesmit kell fontolgatnod az Ujszövetségben.


1Tim 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,


Valamint az apostolok sem véletlenül felejtették el említeni a Jehova nevet, ugyanis nincs üdvösség abban a névben, hanem csak a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által:


Apcs 4:12 És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk.

2017. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy gondolod...
2017. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A Bibliával kár is vitatkoznod living.
2017. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

Hogy valaki a konkrét kérdésre is válaszoljon:


Bármilyen helyzetben segítségül hívhatod Istent vagy Jézust (mindegy is, melyiküket, én Istent szoktam). Ha valami bánatod van, ha szükséged van valamire, vagy ha öröm ért és hálás vagy, nyugodtan fordulhatsz hozzá.

2017. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Nem Jehovához kell imádkozni! Imádkozni a mennyei Atyához kell ahogyan azt Jézus tanítja a tanítványainak.

Bármikor segítségül hívhatod Jézus Krisztus nevét a bajban!


Coccomaci!


"Ahogy gondolod..."


Te nem úgy gondolod ahogy a Biblia írja?

2017. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Az ima ajándéka áldás, melyet Jehova azokra áraszt, akik közel vannak hozzá. Valóban rendkívüli kiváltság, hogy szabadon az „Ima Meghallgatója” elé járulhatunk Zsoltárok 65:3.


Szemléltethetnénk a helyzetet egy példával! Egy nagy cég igazgatójának sok-sok tennivalója van. Ő dönti el, hogy mit akar személyesen elintézni, és hogy mely ügyeket bíz rá másokra. Ehhez hasonlóan a világegyetem Szuverén Uralkodója is eldöntheti, hogy mivel foglalkozik ő maga, és mit bíz rá másokra. Gondoljuk át, mennyi mindent bízott Jehova a szeretett Fiára, Jézusra. „Hatalmat adott neki arra, hogy ítéletet tartson” aJános 5:27 szerint. „Alávettettek neki angyalok” 1Péter 3:22. Jehova hatalmas szent szelleme Jézus rendelkezésére áll, hogy azáltal vezesse tanítványait a földön aJános 15:26; 16:7 szerint. Jézus ezért elmondhatta: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön” Máté 28:18. De ami az imáinkat illeti, Jehova úgy döntött, hogy azokat a saját hatáskörébe helyezi. Ezért szólít fel minket a Biblia, hogy kizárólag Jehovához imádkozzunk, Jézus nevében .

János 14:6

" Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis általam."

Zsoltárok 69:13

De jusson el hozzád imám,

amikor elfogadhatónak tartod, ó, Jehova!

Ó, Isten, nagy szeretetedből fakadóan

válaszolj nekem, és mutasd meg, hogy te hű megmentő vagy!

2017. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!