Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen esetekben hívjam...

Milyen esetekben hívjam segítségül Jézus ill. Jehova nevét?

Figyelt kérdés
Még nem döntöttem el igazán, hogy melyikben higgyek.

2017. nov. 28. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Milyen esetekben hívjam segítségül Jézus ill. Jehova nevét?"


Nem a nevet kell segítségül hívnod, hanem az Illetőt!


Jézus azért jött, azért halt meg és támadt fel, hogy általa személyes kapcsolatod legyen a mindenható Atyával és megismerd Őt és, hogy a szívedben éljen, és így mindenkor veled legyen.


Jn.6,45.Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,8.Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2017. nov. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Jézushoz nem kell illetve nem is helyes imádkozni. Jézus Krisztus Isten fia, az angyalseregek leghatalmasabbik angyala, a világegyetem második vezetője, a Föld jelenlegi kormányzó ura, az emberiség megváltója, aki atyával együtt teremtett mindent. De a leghatalmasabbik úr Jehova. Az imát hozzá kell intézni méghozzá a fia, Jézus nevében. Csakis olyanért szabad könyörögni, ami összhangban van Jézus imával, Jehova akaratával, a Szent írással. Nem kívánhatod senki halálát, sem korlátlan hatalmat, sem földi gazdaságot, sem azt, hogy kiváltságosabb légy mint más. Krisztus nevében kell imádkozni, atyának kell tekintsd Istent ahogy Jézus is tette. Úgy kell kérj tőle valamit ahogy atyádtól kérnél. És akkor te a gyermeke leszel és soha nem hagy el. A szeretet a kapocs közte az és az emberek között. A szeretet megtestesítője pedig Jézus, mivel "nincs nagyobb szeretet annál ha valaki az életét adja a szeretteiért". Krisztus pedig minden egyes bűnös ember lelkéért szenvedett és meghalt.

Tisztelettel, Miklós!

2019. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"az angyalseregek leghatalmasabbik angyala"

Megmutatnád kérlek, hogy a Biblia hol definiálja Jézust angyalként?

Mert én csak ilyet találtam:

"Vajon melyik angyalnak mondta valaha: „A fiam vagy, ma szültelek?” Vagy: „Én atyja leszek, ő meg a fiam.”"

"Ugyan melyik angyalnak mondta valaha: Jobbom felől foglalj helyet, és lábad alá teszem zsámolyul minden ellenségedet?"


Az apostol pedig megadja rá a választ; egyiknek sem:

"Ám amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: „Imádja őt Isten minden angyala.”"

"A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője."


Ha Isten minden angyala imádja Krisztust (ami már eleve kizárja, hogy angyal legyen), akkor te miként mered állítani:

"Jézushoz nem kell illetve nem is helyes imádkozni."


Nincs itt hatalmas ellentmondás?


Egyébként sokáig a szervezeted azt tanította, hogy helyes és illő Jézus imádása, sőt az Atyával együtt kell imádni, csak pár évtizede változtatták meg a tanítást. (Ami nálatok nem túl ritka, elég gyakran változnak ezek az "örök" "igazságok".)

2019. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De a leghatalmasabbik úr Jehova."


Ezt illetően komoly tévedésben vagy! Nincs olyan hogy Jehova! Azért mert ez egy műszó vagy nevezzük mű névnek. Mindenesetre egy olyan kreálmány amelyet emberek találtak ki 1100 körül. Az Adonáj és a JHVH összevonásából keletkezett.

A Jehova alaknak nincs etimológiai értelme!

2019. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!