Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ember Ádámtól és Évától...

Ha az ember Ádámtól és Évától lett magyarán lett nekik egy bagy több gyerekük addig rendben is volna, de hogyan ment tovább a szaporodás?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 13:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%

"A teremtéstörténet egy szimbolikus történet, a keresztények sem értelmezik szó szerint. "

Én keresztény vagyok, és számos testvérem is, de mi szó szerint értelmezzük


"A keresztényekben tökéletesen összeegyeztethető az evolúció a vallással"

Khm... Miért nem lehet, hogy mindenki a saját nevében nyilatkozik?:)


"Tehát csak sima parasztvakítás a döntésképtelen akaratgyenge és olyan emberek részére akik maguktól nem tudnak eldönteni semmit és szükségük van valamire ami vezeti őket. Ez a vallás. "

Szerintem az a parasztvakítás, hogy ezt bemesélték neked

2017. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%

"Én keresztény vagyok, és számos testvérem is, de mi szó szerint értelmezzük"

Akkor te valamelyik, a valódi keresztényeket lejárató szekta tagja vagy. Már csak azért sem lehet szó szerint értelmezni a Bibliát, mert akkor jónéhány ellentmondásba botlasz.

2017. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
3%

"Akkor te valamelyik, a valódi keresztényeket lejárató szekta tagja vagy. Már csak azért sem lehet szó szerint értelmezni a Bibliát, mert akkor jónéhány ellentmondásba botlasz."

Milyen kedves:) Nem vagyok egyháztag, és átvizsgáltam a Bibliát tetőtől talpig, de nem találtam ellentmondást. Ha a törzsfejlődésben hiszek, akkor igen, jó pár ellentmondásba ütközöm. Fog még csalódást okozni neked a materializmus. Ha helyesen értelmeznéd a Bibliát tudhatnád, hogy a világ nem Isten mellett van.

De legyünk jó keresztények, ne vitassuk ezt meg nyolcvanmilliomodszor:)

2017. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

"Már csak azért sem lehet szó szerint értelmezni a Bibliát, mert akkor jónéhány ellentmondásba botlasz."

Egy apróság. A teremtéstörténetről volt szó, majd átváltottál az egész Bibliára. Gondolom jóindulatúan csúsztattál, mivel a keresztény nem szeret hazudni. A Biblia bizonyos részeit természetesen nem lehet szó szerint érteni. Pl. Jelenések könyve.

2017. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
17%

"Tehát csak sima parasztvakítás a döntésképtelen akaratgyenge és olyan emberek részére akik maguktól nem tudnak eldönteni semmit és szükségük van valamire ami vezeti őket. Ez a vallás.

Még bizonyítás nélkü is hisznek a semmiben, ez butaságra vall..."


Bizony. Az a sok Nobel-díjas tudós is buta volt. Meg a világtörténelem nagy filozófusai is mind buták voltak. De körülnézhetsz a mai tudósok között is, nagyon sokan hisznek Istenben. Vagy olvass kicsit az intelligens tervezésről.


Az a baj, hogy műveletlen vagy, és semmit nem fogsz fel a vallások lényegéből. Amúgy te is vallásos vagy. A kijelentéseidből érződik, hogy milyen keményvonalas, bigott ateista vagy. Az ateizmus a legtürelmetlenebb vallás, mert minden más vallás követőjét hülyének nézi. Ellentétben pl. egy kereszténnyel, aki nem nézi le pl. a buddhistákat.

2017. dec. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Attila_the_hun ***** válasza:
66%

"Ádám,és Éva tökéletesek voltak,minden genetikai hiba nélkül. A rokonok utódnemzése,csak a genetikai torzulások megjelentével váltak veszélyessé."


Szomorú dolog, hogy a vallássérültek ilyen felelőtlenül írnak le és terjesztenek olyan dolgot amit nyilvánvaló, hogy az ujjukból/egymás ujjából szopnak ki.


Veled is éppen ez a helyzet. Rohadtul nem tudod, hogy ha volt is Ádám és Éva, azok vajon genetikailag tökéletesek voltak-e. Ezt csak kitaláltad, vagy pedig más kitalációja által hallottad. Ez viszont tény amin kár is vitatkoznod!

2017. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Ezt csak kitaláltad"

Még csak nem is ő találta ki.

Az a gond, hogy az ilyen hívők szemérmetlenül lopnak a tudománytól - és aztán a tudomány által feltalált eszközön gyalázzák a tudományt.

2017. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

Attila_the_hun!


Aki istentelen,mit keres a "vallás"oldalon?

Aki nem ismeri a Bibliát,az ne beszéljen arról!


"És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó. És lőn este és lőn reggel, hatodik nap." 1Móz 1,31

2017. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Attila_the_hun ***** válasza:
55%

19/19!

1: Ott vagyok ahol akarok, jogom van hozzá. A vallásos emberek mindenhova beférkőznek, még a tudomány eszközeit (internet) is arra használják, hogy terjesszék a hobbijukat. Én itt otthon vagyok, te nem.


2: jobban ismerem a Bibliádat mint te magad, ugyanis én nem olvasom és követem, hanem értelmezem és elemzem.

2017. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Attila_the_hun!

Arra kérlek, ne vedd egy kalap alá az összes vallásos embert. Ne a bigott szektások, tanúk, gyülisek alapján ítéld meg mondjuk a katolikusokat vagy a reformátusokat, akik nem szó szerint hanem szimbolikusan értelmezik a Bibliát, és elismerik a tudomány eredményeit, pusztán az okok mögötti végső okozatot látják másképp. Tehát pl. nem vonják kétségbe az ősrobbanást vagy az evolúciót, csupán azt, hogy ezek véletlenül történtek. (ld. intelligens tervezés, az első- vagy a mozdulatlan mozgató, az első ok, stb.)

A vallásnak vagy egy nagyon magas, vallásfilozófiai szintje is, nem csak ez a lebutított hülyeség, amit itt sokan szajkóznak.

2017. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!