Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak, vagy Jehovának kell...

Jézusnak, vagy Jehovának kell a tanújának lenni?

Figyelt kérdés
2017. dec. 5. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem KELL. Mindenki eldöntheti, hogy követi-e a tanításokat. Választani közülük meg pláne nem kell. Fontosnak tartod a szentháromság minden tagját.
2017. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
tarthatod
2017. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Jézus azt mondta, hogy az ő tanújának kell lenni, nem pedig egy pár száz éves szóé.
2017. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

JHWH,Jézus,és a Szentlélek,az egy Isten különböző megnyilatkozásai Földünkön.

Isten nem ismerhető meg Szentlelke munkája nélkül,és lénye lényege nem ismerhető fel szent Fia áldozata nélkül.


Aki megpróbálja szétválasztani azt,Aki egy,és csupán egyik megnyilatkozását favorizálja,egy torz képet ad Istenről.

2017. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha Jézusnak a tanúja vagy, akkor az Atyának is tanúja vagy.

A jehova meg néhány száz éves szó, ami továbbra sem szerepel a Szentírásban. Ha esetleg jönne egy jehovás reagálni erre a mondatomra, továbbra is várom tőlük ama eredeti ógörög és héber iratokat, amiben szerepel a *jehova* szó.

2017. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
"Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is"
2017. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jézus Krisztus az út az igazság, senki sem mehet az Atyához csakis Krisztus által.
2017. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 KZitus ***** válasza:
0%

Bocsi kérdező

az 5-ös hsz-nak


ime a kívánságod: [link]

2017. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Jézus volt Jehova legnagyobb tanuja.

Előtte a zsidó nép volt Jehova tanúja a Ézsaiás 43:10–12 szerint:

„Ti vagytok az én tanúim – jelenti ki Jehova –,

igen, szolgám, akit kiválasztottam,

hogy megismerjetek, és higgyetek bennem,

és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok.

Előttem nem volt Isten,

és utánam sem lett egy sem.

Én, én vagyok Jehova,+ és rajtam kívül nincs megmentő.”

„Én kihirdettem, megmentésről gondoskodtam, és ezt nyilvánosságra hoztam,

amikor nem volt idegen isten köztetek.

Így hát ti vagytok az én tanúim – jelenti ki Jehova –, és én Isten vagyok."


A keresztényekre pedig ezt írja a Cselekedetek 1:8

" De erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Szamáriában és a föld legtávolabbi részéig.”

Jelenések 1:5

és Jézus Krisztustól, aki „a hű tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak uralkodója”!

Aki szeret minket, és aki a saját vére által megszabadított bennünket a bűneinktől.


„Simeon (Péter) részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy NÉPET SZEREZZEN közülük A NEVÉNEK. És ezzel egyeznek a Próféták szavai, mint ahogy meg van írva: »Ezek után visszatérek, és újjáépítem Dávid leomlott lombsátorát; újjáépítem romjait, és ismét felállítom, hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja Jehova, aki véghezviszi ezeket, amik régtől fogva ismeretesek«” Csel 15:14–18.

2017. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Az Új világ fordítás ezt a tetragramként ismert négy betűt a Jehova formával adja vissza. "


Tehát a héberben a tetragrammaton szerepelt, az ógörögben pedig az Úr szó, abban egyszer sem írták le a tetragrammatont. Miért hazudsz tanú??? Nem bírod megmutatni, mert pl az Újszövetségben ez az ocsmány, undorító, kitalált nőnemű szó egyetlen egyszer sem szerepel! Ezt tanítják nektek, hogy okádd magadból a hazugságot??? Bár a sátán a hazugság atyja, ti pedig a hazugság tanúi vagytok. Undorító.

2017. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!