Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy képesek ember óra hosszái...

Hogy képesek ember óra hosszáig imákat duruzsolni a templomban?

Figyelt kérdés
nemrég voltam templomban és azt vettem észre, hogy több 10 ember megállás nélkül ezt mormolja: Asszonyunk Szűzmária istennek szent anyja imádkozzál érettünk bűnösökért most és halálunk óráján ámen. Asszonyunk Szűzmária... és ezt megállás nélkül 200x
2017. dec. 9. 16:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Erről eszembe jutott,amikor anyósomék meghívták a papot vacsorára,meg hát nagy bélyeggyűjtő volt a pap is meg apósom is,szóval könnyen szót értettek. Aztán a végén a pap kitalálta,hogy ő elmormolja a rózsafüzért. Mire a végére ért,majdnem lefolyt a földre a kanapéról. :D
2017. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Nos a kérdésedben súlyos túlzások vannak, gondolom szándékosan.


Például egészen biztos, hogy nem mondják el 200-szor. Másrészt nagyjából fél órás egy rózsafüzér imádság.


Valamint, ahogy már számtalanszor le lett írva, a rózsafüzér egy elmélkedő imádság. Melynek középontjában Krisztus életútjának egy-egy misztériuma áll. Elhiszem, hogy sokan helytelenül csak darálják az imát, de erről az ima tehet vagy az adott személy, aki helytelenül végzi?


Az is hülyeség, ahogy valaki beállította, hogy prédikáció helyett lenne. Gondolom ő is tudja, csak szándékkosan szeretett volna kicsit odapörkölni a "csúnya, rossz katolikusoknak", hogy még csak nem is a mise alatt történik, hanem előtte, esetleg utána.


A leírt szövegrészen pedig aligha lehet kifogást találni szerintem. "Istennek szent anyja" Erzsébet is így szólította; "Uramnak anyja", vagy a Fiú istenségét tagadják páran oly hevesen?

"imádkozzál érettünk" talán az apostolok nem kérték a többi hívőt, hogy imádkozzanak értük? Vagy a feltámadásnak nem hisztek? Esetleg nem hiszitek, hogy Krisztus Isten földi édesanyja nem üdvözült? Nem-e ír a Jelenések könyve azon szentekről, akiknek imádsága Istenhez száll?

2017. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

A rózsafüzér litánia alatt 53-szor hangzik el az Üdvözlégy, kb fél óráig tart. Jellemzően az esti szentmise előtt (ha este tartják), de hétköznap egyébként sincs prédikáció a misén. Minden nap fél óra elmélkedő imán azért nem kell kiakadni.


Pl Jehova Tanúi is rendszeresen idézgetnek a Bibliából, az Üdvözlégy 60%-ban bibliai idézet.


Mit kell ezen fennakadni. A lakosság jelentős hányada zsibbasztja az agyát naponta több órát agyatlan műsorokon, meg csapja szét magát hetente szórakozóhelyeken. De egy maroknyi ember elvonultan elmélkedik az év egy hónapjában, ez milyen nevetséges.

2017. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Meglepő, hogy nem tudod, egyáltalán mi a fenének megy templomba egy ilyen ateista? "


Ne csináld már... nem zárt közösség a keresztyénség, hanem nyitott. Hiába nevelkedtem keresztyén családban, engem is folyton lesokkolt egy csomó minden (pl. amikor elkezdtem olvasni a Bibliát, nem hittem a szememnek Jézus egy-egy mondata kapcsán).

De nem is baj, mert nem is az az elvárás egy keresztyéntől hogy a komfortzónájában éljen.

2017. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek a #13-as válaszolóval. A rózsafűzér egy elmélkedő imádság, a titkokban Jézus életéről elmélkedünk. Voltam egy zarándoklaton, ahol úgy imádkoztuk, hogy az adott tized előtt az imádság vezetője felolvasta a titokhoz passzoló szakaszt a Bibliából. Azóta én is így imádkozom, ha nagyritkán rózsafűzérezek. Bevallom, néha számomra is túl hosszú, vontatott, de erős túlzás, hogy az emberek órákig imádkoznák ezt. Fél, maximum háromnegyed óra az egész. :)
2017. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

10-es válaszoló vagyok.


Azt is tapasztaltam már a rózsafüzér imádságnál, hogy elmélyült elmélkedés alatt kifejezetten hatékony idegnyugtató, szívritmus-szabályozó hatása van.


Csökkenti a mindennapi rohanó életmódból fakadó szervezetre gyakorolt stresszhatást...


Ui: kipróbálhatod egyszer - ha majd kedvet érzel hozzá. (Jobb, mint mindenféle egészségtelen nasi, energiaital és társai.)

2017. dec. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Pietrosol ***** válasza:
4%

Szia!


Az ember elméje olyan, mint egy szerszám, amit normál esetben, ha kell használunk, ha kell nem. Ők épp nem akarták használni.

2017. dec. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy már írták, a rózsafüzért mondták, ami egy kontemplatív imádság egy formája. A görögkeletiek a Jézus-imát ismételgetik sokszor és ezáltal szemlélik Jézust.

Egyébként, amint írták egy rózsafüzér kb. fél óra, és 53 Üdvözlégy van benne, nem 200. Most lehet, hogy fárasztó, de majd halálod óráján lehet, hogy jól fog esni, ha valaki kéri az Istenszülőt, hogy imádkozzon érted. :))

2017. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

"Pl Jehova Tanúi is rendszeresen idézgetnek a Bibliából, az Üdvözlégy 60%-ban bibliai idézet."


Nem ide kapcsolódik szorosan, de az általuk bálványimádásnak meg még ki tudja milyen "utálatos cselekedetnek" minősített katolikus szentmise szövege is minimum 60%-ban szó szerint vett bibliai idézet, szóval erről ennyit. :))

2017. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
9%

Az egyetlen közbenjáró Isten és az ember között Jézus. Ha imádkozunk és kérésünk van csak is Jézus nevében kérhetjük az Atyát, hogy hallgasson meg minket. Senkit sem imádhatunk, csak Istent, semmilyen élő vagy halott szentet, Szűz Máriát sem. Halálom pillanatában is csak Jézusra lesz szükségem, ha Ő nem lesz mellettem akkor senki, semmilyen szent és Szűz Mária sem. Csak is rajtam múlik, hogy üdvösségem lesz vagy a kárhozatra jutok, ez itt dől el a rövid földi életünkben, ezen a tényen senki más imádsága nem tud változtatni, a sorsomat semmilyen értem mondott imádság nem befolyásolja, a sorsomat egyedül én választom.

"Én, János, hallottam és láttam ezeket, és amikor hallottam és láttam, leborultam az angyal lába előtt, hogy imádjam őt, aki megmutatta nekem ezeket. De ő így szólt hozzám: Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok neked és testvéreidnek, a prófétáknak, és azoknak, akik megtartják e könyv igéit: az Istent imádd!” (Jelenések 22:8-9)

2017. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!