Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten valóban létezik...

Ha Isten valóban létezik akkor most hol van?

Figyelt kérdés
Gondolom nem a mennyben, mert azt csak az emberek találták ki.Lehetséges, hogy egy távoli bolygón él vagy talán nem is létezik.Ha soha senki nem látta még, akkor miért ilyen biztosak a létezésében, miért ember alakban ábrázolják Istent és Jézust, ha nem a Földön élnek akkor más körülményekhez alkalmazkodnak és ezáltal 100% biztosan nem lehetnek ember formájúak vagy legalább is olyannak, amilyennek az emberek ábrázolják őket.
2017. dec. 9. 22:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jézus emberként volt itt,nyilván ezért ábrázolják embernek. Az Atya ábrázolásán meg kár fennakadni,csak ábrázolják valahogy,egyikre sincs odaírva,hogy az a tuti. Grafikus vagyok,rajzoltam már bibliai témákat,az Atyát is ábrázoltam már,de mindig csak egy nagy kéz formájában,akkor szerinted én Istent egy darab kéznek képzelem el? Ha meg egyszer feltetted a kérdést,hogy Isten hol van,akkor ne zárd már ki eleve azt a választ,hogy a Mennyországban,mert ez így nem valódi kérdés. Ez olyan,mintha azt kérdeznéd,hogy "hány füle van egy kutyának? De légyszi,nehogy azt mondd,hogy kettő".
2017. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Isten lélek ezért nem látod és igazán létezik. Én tudom hogy van és ehhez nem kell látnom. Olyan ez mint a kémia tudod hogy vannak gázok de nem látod őket de attól még ott vannak


Nem tudjuk hogy Isten hogy néz ki hisz nem láthatjuk csakberezhetjuk az Ószövetségben Dániel próféta írt arról és onnan egy kis ismeretet tudunk Istenrol. Sokszor támadják hogy miért ábrázolják Istent. Istent azért ábrázolják vagy épp abrazolhatjuk-nem úgy mint az Ószövetségben-mert Isten Krisztusban testet öltött eljott közénk. Ezért láthatjuk öt így. János evangéliumaban olvassuk hogy Fülöp azt mondja Jézusnak "uram mutasd meg nekünk az Atyát és az elég lesz nekünk" erre Jézus azt válaszolta "Mar oly régóta veletek vagyok és nem ismersz Fülöp? Aki engem látott az Atyát is látta

2017. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

Persze, a menyországban van, ahol biztosan bosszankodik egy kicsit, hogy miért is teremtette meg ezt a félresikerült világot, ezt a siralomvölgyét.

Pedig mennyi bosszúságot, szenvedést megtakaríthatott volna, ha egyszerűen megteremti azokat a lelkeket, akik majd a mennybe kerülnek, mert ugye mi az neki?

Ezt a világot meg sem kellett volna teremtenie velünk együtt.

2017. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 yesyesyes ***** válasza:

És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejöket és lakásuknak határait;

Hogy keressék az Urat, ha talán kitapogathatnák őt és megtalálhatnák, jóllehet bizony nincs messze egyikőnktől sem:

Mert ő benne élünk, mozgunk és vagyunk... Csel. 17,26-28


Az Isten lélek... Ján. 4,24

2017. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az Isten egész egyszerűen a Természet c: Csak az embereknek muszáj "emberi" alakban látniuk bizonyos pszichológiai tényezők miatt.
2017. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!