Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek miért nem akarnak...

Egyesek miért nem akarnak hinni Jézus Krisztusban?

Figyelt kérdés

Az Isten pártjára állni mert ez rólunk szól egyénileg személyes döntés alapján el döntőd hogy melyik örök sorsot választod.

És én saját véleményem szerint tudom a halált érdemeltem volna a bűnös vágyakkal való élés miatt de mivel Isten kész meg bocsátani nekünk természetesen örömmel megyek hozzá a Megváltóban való hit által mintsem hogy szenvedjek ha így ha már van kivezető út a pokolból.

Ezért is vette nagyon komolyan gondolva ezt az Úr Jézus Krisztus.


2017. szept. 5. 09:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%
Sok minden miatt. Nézd meg a szexuális szabadosságot. Vagy a pénz imádatát. Vagy az ego istenítését. És ők nem érzik bűnösnek magukat, ezt ne feledd.
2017. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Értem
2017. szept. 5. 09:38
 3/29 anonim ***** válasza:
34%
Az embereket irritálja az, ami a komfortzónájukon kívül van. Milyen nagy törés az ember addigi életében amikor Isten elé áll és azt mondja hogy bűnös vagyok, hogy nem magamat hanem Krisztust akarom az első helyen tudni, és hogy kész vagyok felvenni a keresztet.
2017. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert egyesek nem akarják arra alapoznia hitüket, amit csak hinni lehet.
2017. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
#4 alapozni az életüket ...
2017. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Na és egyesek miért akarnak benne hinni? Tudom a hit sokaknak fontos. Én pl a tudomány embere vagyok, totál úgy élek ahogy csak akarok, fene se akarná, hogy még egy szabályrendszert be kelljen tartani. Pláne minden elvemnek keresztbe tenne a vallás, ha én olyan dolgokban hiszek amik fenekestül megcáfolják az egészet.
2017. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ma 10:12 Tisztelt hozzászóló: szerény véleményem szerint azért mert Jézus Krisztus örök életet add számunkra cserébe csak Hinni kell benne persze őszintén.

Meg ismerhetjük az Éden kerti állapotot amit sajnos Ádám és Éva elvesztett.

2017. szept. 5. 10:18
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Pl. azért, mert lehet, hogy nem is élt?

Vagy nem akkor élt? Vagy esetleg több ember története is van a Bibliában, Jézus néven?

Azt ugye tudod, hogy más, sokkal régebbi vallásos művekben is szinte szóról szóra ugyanezek a történetek vannak?

Azt is tudod, ugye, hogy bár állítólag művelt ember volt - soha, egyetlen szót se írt le, ami fennmaradt volna?

2017. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Te olyanban hiszel, amit sose láttál, nem hallottál stb. Én meg olyan beállítottságú vagyok, hogy még akkor is kételyeim vannak, ha a saját szememmel látom (láttam is már fényes valamiket az égen, nem lettem UFO hívő), inkább arra hajlok, hogy van rá logikus magyarázat.

Ennyi miatt. Nincs rá fizikai bizonyíték, és nincsenek mentális problémáim, ami miatt szükségem lenne valami "isteni gondviselésre".

Nem pedig ahogy #1 írja, hogy kedvemre bűnözhessek. Nem dugok a családos főnökömmel egy halom pénz tetején, fekete gyertyák fényében, csirkevérrel bekenve. :)

2017. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
52%

"soha, egyetlen szót se írt le, "

Ezen el lehet gondolkodni, hogy miért nem írtak a nagy Tanítók, miért szóban tanítottak. Buddha, Szókratész, Jézus. Azért, mert itt mi pötyögünk a gépen sokat, naphosszat, sok borzalmasan okos dolgot, nem leszünk náluk nagyobbak :D:)))

2017. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!