Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » SOha az életemben nem voltam...

SOha az életemben nem voltam templomban. De elmentem. Elém dugtak egy pénzel teli kosarat és vettem belőle majd megköszöntem. Erre meg akartak lincselni. Ez általános magatartás? 19f

Figyelt kérdés
A megboldogult nagymamámért mentem el, de szerintem soha többé nem megyek ilyen helyre.
2017. dec. 23. 17:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács: ha temetésre mész és megszólal a zene, ne kérd fel az özvegyet táncolni. A kérdést meg tetesd át a Humor kategóriába.
2017. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Na es mennyi pénzt vettél? Legalabb sokat vagy keveset adakoztak?
2017. dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Pietrosol ***** válasza:
88%

Szia!


Számíthatsz rá, hogy valamelyik sztendáppos ellopja a pszeudo sztoridat.

2017. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lényegében egyetértek a 7.Hsz-val,de számomra nem kérdés,hogy ez,a történet,a kérdező agyából pattant ki,mint hátul a salak,és semmi köze a valósághoz.
2017. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
A kérdést ott szúrtad el leginkább,hogy lincshangulatról írtál,amire még sosem láttam precedenst templomban.
2017. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%

Milyen felekezet volt?


(Tapasztalatom szerint a római katolikusoknál szoktak minden ki semmiségért BÜNTETNI EGYESEK...)


Azon viszont egy kissé csodálkozom, hogy az általános iskolában nem hallottál még az egyházi adókról. (Ha jól emlékszem történelemórák tananyaga szokott ez lenni.)

2017. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
16: akkor te sem hallottál még az egyházi adóról, mert ez sima perselyezés volt a végén.
2017. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező annyival van erkölcsileg előrébb, hogy bevallása szerint nem játssza az agyát a vallasosságával. A pszeudovallásos templomjárót pedig milyen könnyű felhúzni :)
2017. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell feltétlen viccnek gondolni ezt. Én se voltam soha életemben templomban - felnőttem olyan telepen, ahol 70 ezer lakásra nem volt egy darab templom se, azt se tudtuk, mi az - mígnem egyszer úgy alakult, hogy egy 90 éves nénit kérésére - aki még kiskoromban sokat vigyázott rám - kísértem el templomba, mert magától nem tudott volna már elmenni. Mit elmenni, ülni se nagyon tudott már, ha nem tartják. Ennyit pedig szívesen megtettem érte. Akkor voltam templomban először, aztán még két alkalommal ez megismétlődött, többet már nem fog. Velem is megtörtént, hogy teljesen váratlanul elém nyújtott valaki egy kalapot, és elképzelésem nem volt, mit akar vele. Talán valamelyik beljebb ülőé, és adjam oda neki, mert nem ér el odáig a kezivel, vagy mi... Nyilván egy 5-10 másodperc után leesett, mire megy ki a játék, de hiába, amúgy se volt nálam se pénz, se táska, se semmi... Gondoltam, nem boltba megyek. Legközelebb már bekészítettem valamennyi pénzt, ne kelljen ott égni.


Egyébként azt gondolná az ember, a gyülekezet tisztában van vele, ki az ő tagjuk, és ki nem "azért" van ott. De úgy néz ki, ők sincsenek a tudás magaslatán, ha még a saját nyájukat sem ismerik. (Ráadásul szlovák néni, szlovák templom, duplán nem voltam én odavaló.)


Szóval nem kell hülyének nézni az embert, keresztényeket is lepottyantanák Mongólia közepén, mindjárt kapkodnák a fejüket, hogy merre hány az óra... Idegen közegben mindenkit ér meglepetés, első "buckánál" pofára esik, lehet akárhány diplomája.

2017. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Miért mentél oda a megboldogult nagyiért? Tán ott tartották? És még őt sem adták oda? Pofátlan banda!
2017. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!