Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kapok ennyi rosszat az...

Miért kapok ennyi rosszat az élettől? Hogyan dolgozzam fel hogy én szenvedek, a körülöttem lévők meg boldogok?

Figyelt kérdés
Rendkívül magányos vagyok, lánnyal még nem voltam 20 éves létemre, itthon lenni rémálom, gyakran előfordul hogy apa részegen jön haza és kezet emel anyára, a sok stressztől depressziós lettem, elmenni nem tudok mert még tanulok. Én csak két dologért imádkozom minden nap, békéért és szeretetért, de nekem ennyi sem jár :( Ha Isten szemében mindenki egyenlő, nekem miért jutott ilyen borzalmas élet?
2017. dec. 24. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyúrd ki magad, és verd szarrá apádat, amikor bántja az anyádat.
2017. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
átérzem a helyzeted, itthon is állandó az örjöngés
2017. dec. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyapám sokszor megverte-mindig igazságtalanul-a nagymamámat.Ő sosem állt ellent,de egy alkalommal,a 8 lány,és egy fiú testvér közül,a három idősebb lány körbe fogta az öreget kisbaltával,sodrófával,disznóölőkéssel,és a legerősebbik úgy megfogta az öreg karját,hogy az megkékült. Megígérték,hogy legközelebb agyonverik,ha kezet mer emelni édesanyjukra. Komolyan vette,s évekig,még a hangját sem merte felemelni ellene. Többé nem bántotta a nagyit.


Azt hiszem,egy alkalommal,amikor jól berúg az apád annyira,hogy ne legyen esélye ellenetek,meg kellene leckéztetni úgy,hogy maradandó sérülése ne legyen,de emlékezetes legyen az azzal az ígérettel,hogy legközelebb nem lesz kegyelem.

Az ilyen vadállatok,csak a testi erőszak nyelvét ismerik.

2017. dec. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy mondas hogy segits magadon es isten is megsegit.

Ne kerdezd hogy miert, csak keresd a kiutat. A nokkel levo dologot pedig ugy is megeled majd. Ha nem most akkor majd oreg milliomoskent, ettol nem kell felned ;)

2017. dec. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Az sok "rossz", amit kapsz az élettől, az nem más, mint az a keserű orvosság, amely keserű, de mégis gyógyító erővel bír.


Miből kell kigyógyulnod? Az életed azt tükrözi, hogy az önzésből, és a felelősség áthárításából kellene ki gyógyulnod! Tehát abból, hogy mindig más a felelős a saját magad boldogságáért, vagy boldogtalanságáért.

Boldoggá senki sem tud tenni, csak az Isten! Meg kell tanulnod, hogy minden rossz külső körülmény ellenére is, amennyiben átalakítod a gondolkodási módodat Jézus szerint, annak megfelelően tudsz boldog lenni, minden sanyarú külső körülmény ellenére is.

Amennyiben ezt nem vagy képes megtanulni, akkor élhetnél akár kacsa lábon forgó palotákban si, akkor sem tudnál boldog lenni.


"Drága Gyermekem!


E földi élet poklában gyakran úgy érzed, hogy az a külső nyomás, amelyet iszákos férjed jelent számodra, már-már összeroppant. Ilyen esetben nagyon nehéz, sőt, üres szavaknak tűnik hivatkozni arra, hogy „nagyobb az, aki bennetek van, mint aki a világban van „ (János első levele:4:4). Pedig csak ennek komoly átélése tud megnyitni olyan erőforrásokat benned, amelyek képesek a leglehetetlenebb helyzetben is biztosítani számodra azt a szívbékét, amely érezteti veled nemcsak azt, hogy jelen vagyok benned, hanem azt is, hogy érted vagyok jelent benned!


A te életedet is „boldog” életnek álmodta meg a Teremtő! Ennek lehetőségét Ő feltétlenül biztosította eddig is, és biztosítani fogja a jövőben is számodra is. Ha ezt te most nem így látod, annak egészen biztosan nem az az oka, hogy a jó Isten rossz Isten, hanem az, hogy életed, életeid eddigi döntései olyanná formálták sorsodat, amilyennek most éled meg. Mit jelent az egyszerű szavakkal kifejezve? A következőt:


1. Te is adósságtörlesztés okán jöttél a földre. Neked sem ez az utolsó földi születésed az első. Az Isten, aki a végtelen Szeretet, számodra sem a te akaratod ellenére tette lehetővé jelen sorsodat!


Amikor férjhez mentél, nyilván nem tudtad, mi vár rád. Ne okold hát magadat emiatt. Meg kell erősödnöd abban, hogy jelen sorsod számodra nem lehet hátrány! Meg kell erősödnöd abban, hogy valóban nagyobb az Én, a te Jézusod építő, buzdító, vigasztaló jelenléte benned, mint a férjedből áradó romboló, kétségbeejtő, elkeserítő erők hatás feléd.


Ezt lélekben csak akkor tudod feldolgozni, ha értelmileg is belátod, hogy nem kell magadra sem haragudnod eddigi helytelen döntéseidért, de vállalnod kell az ezekkel járó következményeket.


Jelen életed e kikerülhetetlen „következményekkel” való találkozás. S meg kellene tanulnod hálát adni nemcsak az eddig kapott jókért, de azokért a szenvedésekért is, amelyek kezdenek megtanítani téged arra, hogy boldogságod nem a rajtad kívül élő férjedtől, nem a vele való kapcsolatodtól, hanem a benned élő Istentől, a Vele való élő kapcsolatodtól függ! E kapcsolat hitben történő elfogadása mindig rendelkezésedre áll!


2. Az a rövid kis idő, amit itt a földön el kell töltenetek, pontosan arra való, hogy megkérdezzétek magatoktól: „mi ez az örökkévalósághoz képest?” Ez nem menekülés a jelen problémái felvállalása elől, hanem ennek ellenkezője!


A berúgott ember menekül. Az örökkévalóságban gondolkodó ember szembesül. A menekülő bódul. A szembesülő rálépett a benső békét, tehát a földi életben elérhető legnagyobb boldogságot jelentő út isteni valóságára.


Megáldalak a BENSŐ BÉKE LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 3464

2017. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Csak három gondolatom lenne a kérdéshez, hogy mennyire hasznos, nem tudom.


1, Hogy 20 évesen még nem voltál lánnyal, nem akkora tragédia, még ha néhányan már fűvel fával lefekszenek sokkal fiatalabban is. De egyre többen vannak, akik igyekeznek megőrizni tisztaságukat a házasságig.


2, A családonbelüli erőszak súlyos probléma, ehhez külső segítségre (hivatalos szervek) van szükségetek. Ahogy neked is lelki segítségre (pszichológus, pap) van szükséged a depresszió miatt. Erősen kétlem, hogy segíthet a helyzeten, ha te is erőszakossá válsz apáddal szemben. Hiszen az erőszak csak újabb erőszakot szül.


3, Nem Isten tette borzalmassá az életedet, hanem a bűn. Apád bűne, aki az isteni szeretet ellen cselekszik részegességével és erőszakosságával.

2017. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A 6-s válaszolóval teljesen egyet értek. Mindenféleképpen beszélgess egy pappal, én személy szerint egy református lelkészt javaslok. Nézz körül, hogy hol van a közelben református templom és menj be a lelkészi hivatalba, mindenhol van lelki gondozás.

Amit most a körülményeid miatt nehéz lesz megérteni vagy elfogadni az a következő: minden nehézség a javadat szolgálja, mert formálja a jellemedet, együttérzőbbé, toleránsabbá, megértőbbé, jobb emberré tesz. Tapasztalatból mondom/írom.

Imádkozz minden nap! És gondolj arra, hogy a legnagyobb igazságtalanságot Jézus szenvedte el, ártatlanul meghalt értünk, hogy nekünk örök életünk lehessen.

2018. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!