Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy amióta...

Miért van az, hogy amióta napi rendszerességgel olvasom a Bibliát, egészen más a hangulatom is, és kezdem másképp látni a körülöttem lévő történéseket is? Valóban a Biblia hatása volna ez? Részletek a kifejtősben.

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos olvasási tervem. Most járok az 1. hónap vége felé. Vagyis már közel egy hónapja napi rendszerességgel olvasom a Bibliát.

Azt, amit a reformátusok is használnak.


Ezen idő alatt pl. nincsenek olyan hangulatingadozásaim, mint azelőtt, könnyebben elfogadom azokat a történéseket, amik ellen azelőtt lázadoztam, ugyanakkor vannak olyanok is (pl. sumákolás, megtévesztés), amik ellen még jobban felerősödött bennem az, hogy nem helyes, és erre igenis rámutatok.


Tudnék még sok ilyen példát sorolni.


De remélem, ennyiből is érthető a helyzet, a változás.


2013. júl. 19. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Rám is jó hatással volt
2013. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan.


(Héberek 4:12) 12 Mert az Isten szava élő, és erőt fejt ki, és élesebb bármely kétélű kardnál, és egészen odáig hatol, hogy szétválasztja a lelket és a szellemet, az ízületeket és velőjüket, és képes tisztán látni a szív gondolatait és szándékait.


Isten szavának, vagyis üzenetének rendkívüli ereje van (Héb 4:12). A Bibliában található üzenet jelképes értelemben élesebb bármely, ember által készített kardnál,


A szentírási igazság egy személy legbensőbb énjéig hatol, hatással van a gondolataira és az érzéseire, és felszínre hozza, hogy milyen is valójában. Átformáló ereje van, képes valóban megváltoztatni egy embert. (Olvassátok fel: Kolosszé 3:10.) Igen, Isten Szava meg tudja változtatni az emberek életét!


Katy Weaver

2013. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is volt egy időszak, amikor olyan voltam, mint egy idegbeteg, mindenen robbantam. Aztán rájöttem, hogy ez nem vezet sehová, meg kell változnom. Elkezdtem egészségesebben élni(testmozgás, diéta, édességek lecsökkentése), próbáltam átértékeli magamban mi a fontos az életben, ha ideges voltam, akkor elvonultam és egy kis gyógyteával, megfelelő légzéssel lenyugtattam magam...

Azóta állítólag kivirultam, sokkal békésebb is lettem.


Ja, a Bibliát azt nem olvasgattam.

Szerintem nem annak a hatása, ugyanezt elérheted - úgy mint mások - jógával, meditációval, új hobbival.

2013. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3-as válaszoló!


...és mi van, ha nekem a bibliaolvasás a meditáció része? :)



Köszönöm a többi választ is!


Érdekelne, hogy másoknak mi a meglátása, tapasztalata.

2013. júl. 19. 17:27
 5/23 anonim ***** válasza:

".és mi van, ha nekem a bibliaolvasás a meditáció része? :)


Semmi, csak akkor nem kell úgy beállítani, hogy a Biblia okozza a változást.

2013. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Számolj azzal a lehetőséggel is, hogy volt egy előzetes elvárásod a Bibliával, illetve olvasásával kapcsolatban, ami megváltoztatta a valóságodat. Egyszerűbben, amit szerettél volna, az történt.

2013. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Éppen ez az, hogy nem volt semmilyen elvárásom.

Úgy kezdtem el olvasni, mint egy bármilyen másik könyvet - értsd: nem tekintettem rá úgy, hogy hű, ez most változtatni fog rajtam, vagy ezen keresztül maga Isten szól majd hozzám.


A célom mindössze annyi (volt) eredetileg, hogy a teljes Bibliát elolvassam. Alapműveltség és a kultúra része, nem több ,nem kevesebb annál. Így tekintettem rá.


Éppen azért is lepett meg a tapasztalat, amit írtam.

2013. júl. 19. 17:43
 8/23 anonim ***** válasza:

"működésben van a nyugalom" - József Attila szavával.

Igen, "működik" Magam is minden reggel olvasok egy kicsit az Újszövetségből- lassan, nem sokat. Azután van, hogy egy-egy sora meditáció része lesz, van úgy, hogy csendben dolgozik tovább, átragyog a napomon. És, ami még különös, mindig olyan érzésem van, most olvasom először azt a részt- vagyis hát valószínű, olvastam már, de én vagyok más azóta, így együtt mégis új, jó hír.

-aa.

2013. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Nálam épp ellenkező hatást váltott ki a dolog. Bár én az ószövetséget olvastam - ami ugye szintúgy a biblia része - bennem pont az fogalmazódott meg, hogy basszus, ebben a sok szadista, logikátlan dologban hogy tud ennyi ember hinni. Mesének durva és véres, valóságnak pedig eléggé hihetetlen.


Köszönöm a lepontozást előre is a jóságos és megértő hívőktől :)

2013. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A Biblia velem is ezt tette s teszi. Egyszerűen csodálatos :) S nem csak a kedvem változtatja meg, hanem tényleg jobb emberré tesz. Felelősségteljesebb vagyok, s ha reggel olvasok, mindenben jól s becsületesen próbálok eljárni mindenben. Hála Istennek! :)
2013. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!