Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim férfi és magyar nő...

Muszlim férfi és magyar nő házasságából születő gyermekek csak muszlim vallásúak lehetnek, ha Magyarországon élnek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 00:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Olyan vallású lesz, amilyenre ti nevelitek (vagy nagyobb korában persze az ő döntése lesz)...


Minden vallásnál az a logikus elv, hogy ha te az adott vallást gondolod igaznak, akkor a gyerekedet is nyilván olyan vallásúnak akarod. Viszont ez az elv a muzulmánoknál KÜLÖNÖSEN erős. Mielőtt hozzámész egy muszlim férfihoz az ilyen kérdéseket azért illene tisztázni...

2017. dec. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gnoomage ***** válasza:
95%
Miért csak azok lehetnének? A vallást mindenkibe bele nevelik, nincs belekódolva senkibe....
2017. dec. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Magyarországon vallásszabadság van, olyan vallást követ a gyerek, amilyet akar. Az iszlám szerint természetesen muszlimnak kell nevelni.


(Egyébként érzek némi fogalomzavart a muszlim férfi - magyar nő párosításban, mintha egy magyar nem lehetne muszlim, pedig én is az vagyok.)

2017. dec. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Nálad elég nagy fogalomzavar van.

Mi ez a muszlim - magyar párosítás? A magyar a nemzetiséged, nem a hited!

A muszlimod még nem akart megtéríteni?

2017. dec. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Alain Delon ***** válasza:
42%
Jobb helyen sem a gyerek sem a felnőtt nem vallásos,
2017. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Unokatestvéremnek van egy 18 éves fia, aki a muszlim férjétől született.

A srác is muszlim lett, de nem veszi olyan komolyan a vallását mint más muszlimok. (Bár mondjuk már az apja sem.)

Ugyanúgy iszik alkoholt, szívja a cigit, viszi haza a csajokat egy éjszakás kalandokra, bulizik stb.

De érdekes, hogy ramadán ünnepet meg betartja. A disznóhússal viszont nem tudom hogyan áll, sosem kérdeztem tőle, de szerintem nem veti meg.


Szerintem a szülőtől is nagyon függ ez, hogy a magyar anyuja mennyire erős személyiség, és hogy a muszlim apuka mennyire enged ebből. Lehet hogy a lányodra erőlteti hogy takarja el az haját, de akár az arcát is. De az is lehet, hogy egyáltalán nem nevelteti a gyereket bele ebbe az egészbe. Szerintem jobb ha nem nevelik semmilyen vallásra, vagy ha mégis, akkor inkább kereszténynek. Hisz mégis Európában fog/fogtok élni, és sok megvetést kaphat valaki azért mert más a vallása. Szóval könnyebb is lenne az élet ha nem lenne így "elköteleztetve" a gyerek.

Mindenképp le kell előre ezt tisztázni a muszlim férfival.

2017. dec. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

A születő gyermek Magyarországon elsősorban keresztény lehet, azért is született ide.

Sőt az apja is azért jöhetett ide, mert szeretne (tudat alatt biztos, még ha ez ellen tiltakozna is) keresztény lenni, mert itt még mindig könnyebben megtanulhatja ezt, mind valamelyik muszlim országban.

2017. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A születő gyermek Magyarországon elsősorban keresztény lehet, azért is született ide."


Ez jó vicc :) Csak szeretnéd.

2017. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt az apja is azért jöhetett ide, mert szeretne (tudat alatt biztos, még ha ez ellen tiltakozna is) keresztény lenni"


Ez meg még jobb vicc :DDD

2017. dec. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

A négyesig senkinek nem tűnt föl, a vallás és a nemzetiség közötti ellentét?


Van két iszlám válaszolónk, és a kommentjeikből, - valamint az 1; és 6 válaszolók hozzászólásából - megtudhatod az igazságot.


Tök mindegy, hogy japánról, Magyarországról, USA -ról van szó, tök mindegy.

Ezeket semmi...de semmi nem érdekli, csak az erőszakos vallásgyakorlás, az elnyomás, - csak nézd meg majd a válaszaikat - ezért a kölyök az iszlámot kell, hogy kövesse.

Aki az iszlámot követi, annak ezt kell tenni.

Egyszerűen nincs más, a csökött elméjükben.


Magyarul tök mindegy az ország, a muzulmán az iszlámra neveli a gyereket.

2017. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!