Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim férfi és magyar nő...

Muszlim férfi és magyar nő házasságából születő gyermekek csak muszlim vallásúak lehetnek, ha Magyarországon élnek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 00:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mintha te nem a saját elveid szerint nevelnéd a gyerekeid...
2017. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki saját elvei, gondolatai, akarata és attitűdjei mentén, avagy ráfordítható ideje szerint neveli gyerekét.

A nevelés során átadja neki hozott, vagy megszerzett szociális, társadalmi és kognitív tudását, beidegződését.


Ezek az elvek sokfélék lehetnek, de ha a fentiek társadalom és emberiségellenesek, erőszakosan elnyomók, valamint az élet minden területét egy eszmerendszer szolgálatába kívánják állítani, akkor az csak kártékony lehet.


Az iszlám destruktív rátelepedése a társadalomra, nekem visszataszító és dekadens, még akkor is, ha bizonyos (társadalmi, etikai) szabályok alkotása, betartatása mellet maradéktalanul kiállok.


Az iszlám pusztító vallás, és ilyentén nem tudom elfogadni, a kettős -igaz, hamis - valláskövetők vitáját sem, sőt csak megerősít ebben a megyőződésemben.

2017. dec. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezt leírhattad volna úgy is, hogy:


"Igen, igazad van. És szerintem az iszlám rossz."


Ami persze nem igaz, és nem is ez volt a kérdés.

2017. dec. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
9%

Na látod.


Pontosan ilyen asztallap egyszerű -cinikusan lenéző - az iszlám, mint a válaszod is.


A lényeg mellett elsikló követőkkel, akik a hallgatásukkal - sunyi mosolyukkal - beleegyező, támogató hátországot alkotják.


Viselkedésük, az etikai megítélés keretein kívülre helyezi őket.


Többek között, ezért is viszolygok az iszlámtól mint hitrendszertől, valamint a szakálsimogató, "béke vallását " követő - vagy álságos, vagy a végtelenségig buta - emberanyagától.


Ez van. Ez a véleményem.

Nem a sértés volt a szándék, csak a véleménynilvánitás.

Ha ez neked nem tetszik, vagy sértődést okoz, azzal én nem kívánok foglalkozn.


Engem nem tudsz megtéveszteni, a bölcsnek, nyugodtnak ható, de a végletekig kétszínű válaszoddal.

Bocs de ez van.

2017. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!