Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatjuk, hogy a...

Honnan tudhatjuk, hogy a Biblia igaz?

Figyelt kérdés
Van bármi olyan tény pl ami azt igazolja, hogy a teremtés úgy történt, ahogy le van írva, vagy hogy Jézus az volt, akinek mondta magát?
2017. dec. 26. 11:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nincs bizonyíték egyik vallásra sem, ezért hit a neve és nem tudás.
2017. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudhatjuk sehonnan sem, viszont Jézus életéről a négy evangélista egymástól függetlenül írta le nagyjából ugyan azt, és más vallások írott szövegeiben is van róla szó úgy tudom. Az ószövetségben van számos jóslat a megváltóról, és azok elvileg mind illenek Jézusra. (bár megmondom őszintén, hogy még nem néztem utána rendesen, csak olvastam néhányat.)

A teremtés meg egy olyan dolog, hogy azt aztán senki sem tudhatta, hogy hogyan is történt, a bibliai teremtéstörténet szerintem meg ilyen példabeszéd szerűség inkább, mint hogy szó szerint vehetnénk.

2017. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
9%

Hisszük!!!


1, Teremtés: Isten nélkül nem tudott volna kialakulni, az ember tökéletesen van megalkotva, tud fejlődni, tud nemzeni...ezek mind le vannak írva.

Magától nem fog kialakulni az élet, IstenÖrökkévaló, Őt nem kellett teremteni!


Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz! Amit olvasol a Bibliában, gyógyulásokról, csodákról az ma is megtörténhet Hit által, ha hisszük, hogy már megkaptuk!


János 16,23


Amit csak kértek az Atyától az én nevemben(Jézus Krisztus) nevében kell kérned Ő megadja!

2017. dec. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
19%
A próféciák is bizonyítékok!
2017. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy kicsit olyan mint amikor a bíróságon próbálsz valamit bizonyítani, és mérlegeled a lehetőségeket.


Annyit tudunk, hogy volt egy maréknyi zsidó ember aki váltig állította, hogy látták a feltámadt Jézust. Ezután egész életükben ezt hirdették, pedig folyton elüldözték őket, börtönben is voltak, végül majdnem mindet kivégezték. Ráadásul ez egy olyan történelmi esemény volt, ami teljesen átírta a világtörténelmet.


Na most milyen lehetőségek vannak?

1) Egy nagy összeesküvés az egész. De egy olyan összeesküvés, amiből hasznuk látszólag nem volt, hiszen az életükkel játszottak szó szerint?

2) Mindegyik egyszerre őrült meg?

3) Tényleg látták a feltámadt Jézust, és akkor ezek szerint Jézus nem csak csaló/szélhámos volt, amikor Istennek fiának mondta magát?

2017. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
23%

Tudni?

Sehonnan, hiszen még a 2. világháborúról sem tudunk sok mindent, pedig csak "néhány" évvel korábban volt, sokan még személyesen emlékeznek rá.


Viszont szilárdan hihetjük az apostolok és első keresztények tanúságtétele révén.


A teremtést a többség szimbolikusan értelmezi, tehát nem a leírt forma szerint. Jézus léte és személye teljesen más kérdés, ahhoz nem férhet kétség.

2017. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%
Sehonnan nem tudni,hinni lehet csak.Ha van egy kis eszed,nem veszed szent írásnak.
2017. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
18%

A Bibliát halandó emberek írták isteni ihletésre.Ugyanúgy tapasztalható az ihlető szerző lénye,mint a lejegyzője keze nyoma.Ugyanazt az Istent mutatja be a 400 kifejezést használó földműves,mint a 12000 szóval fogalmazó király.

Az eljövendő Messiásról szól az Ószövetség,s a megjelent,meghalt,és feltámadt Messiásról az Újszövetség.


Ilyen-mintegy 1500 év alatt írt- könyvgyűjtemény szellemisége nem lehet embertől csupán.


A civilizált világ bármely bírósága bizonyító erővel elfogad két szemtanú egybehangzó vallomását.

A 4 evangélium,ennek a dupláját adja.Ennek elutasítása,csupán súlyosan elfogult,becstelen ítélkező által lehetséges.

2017. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
7%

Egyetértek az előttem szólókkal, tudás részlegesen lehet itt eredményes csak, mindig megmarad a hit.

Ha van egy kis eszed-bölcsességed, szent írásnak veszed a Bibliát, úgy mint Isten Beszéde.

Érdemes a szerzővel is megismerkedni, van rá lehetőség. (Az értelmi szerzőre gondoltam, nem a leíróra.)

2017. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
5%

1 Mózes 8/22

Ennekutánna míg a föld lészen, vetés és aratás, hideg és meleg, nyár és tél, nap és éjszaka meg nem szünnek.


Plusz ha megnézed az 1Mózes 3-as fejezetet ott is találsz olyan dolgokat,a mi a mai napig érvényes.Pl A kígyó a hasán jár(1 Mózes 3/14)az asszony fájdalommal szüli a magzatát(1 Mózes 3/16)az ember pedig fáradtságos munkával keresi a kenyerét(1 Mózes 3/17)a Földet pedig ellepte a tövis és a bogáncs(1Mózes 3/18)

2017. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!