Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem járnak Istentisztele...

Miért nem járnak Istentiszteletre, Misére is azok a fiatalok, akik egy egyházi ifjúsági kör tagjai?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 22:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
28%

Hat vannak nyilván, akiket úgy hívtak mások ifire, és egyelőre csak arra járnak, még nem megtért fiatalok, de nyitottak, istenkeresők. Egy idő után megtérnek, és maguk is járnak majd a templomba.


Az én ifi csoportomban is így szokott ez lenni. :)

2017. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
75%

Csak tippelni tudok:

-Az ifjúsági kört "izgibbnek" tartja

-A vasárnap délelőtti időpontot nem tartja megfelelőnek, tanul, alszik, családdal van...

2017. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
49%

Van sajnos ilyen is.

Általában most ismerkednek a kereszténységgel, a társaság jó, a "buli jó", meg lelki-wellness, ha olyan a vezető, akkor simogatja a kis lelküket, hogy minden jó így, aztán ennél meg is reked a dolog.

2017. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
40%

Mert (még) nem igazán keresztények. Inkább egy közösséget keresnek, mint sem Istent.

Hiszen a szentmise (vagy istentisztelet) elengedhetetlenül fontos része a keresztény létnek. E nélkül Jézus legfontosabb utasításait sem tudják megtartani (pedig nem volt sok).

2017. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
27%
Mert a szeretetben hisznek.
2017. dec. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azért, mert unalmas számukra.
2017. dec. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Én Istentiszteletre jérok szórványból, így az IFI-vel nem kerültem kapcsolatba. Csodálkoztam, hogy a fiatalok templomba nem igazán, de IFI-re járnak. 25/F.
2017. dec. 29. 10:01
 8/46 anonim ***** válasza:
36%

Vidiripi


Azért mert a templomban nem olyan a közösség mint az ifiben! Ott szertartások vannak olyan mű az egész. Számukra nincs jelentősége!

2017. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
33%

Az ifikörök résztvevői rendszerint NEM a tanításért járnak,hanem a koruknak megfelelő,kulturált viselkedésű társaságért.

Ha azok vezetői elég értelmesek,a programokba vegyít olyan információkat,melyek segítik őket Krisztushoz találni.


Amint megtalálták Krisztust,Isten Szentlelke elvezetheti őket a nagyobb közösséghez is,de az nem biztos,hogy ugyanúgy betölti küldetését,mint az ifikör.

2017. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
40%
Amikor hülyèk bohóckodnak...
2017. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!