Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus voltam, most...

Evangélikus voltam, most muszlim vagyok, hogyan lehetnék ismét keresztény?

Figyelt kérdés

Ne szóljatok meg, megvan az okom rá..

21/l



2018. jan. 2. 13:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Isten előtt a hited alapján.


Papírforma szerint meg... Hát tettél valami lépést az Evangélikus egyházban hogy nem leszel többé egyház tag, vagy csak simán nem jártál többet templomba?

2018. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Isten hozott!


Kedves Kérdező!


Nem formális keresztelkedésen múlik, hanem a hiteden. Ha egyszer már be lettél merítve (keresztelve), akkor ezt soha semmiféle más vallás nem tudja meg nem történté tenni.

Tehát formálisan sokat nem kell tenned. Javasolt elmondani és kibeszélni magadból a téged ért kudarcokat, hogy mit miért tettél, egy olyan barátnak, vagy lelkipásztornak, akiben megbízol.

Azután keressél egy keresztény közösséget, ahol részt veszel a közösségi találkozókon, részt veszel az Istentiszteleteken.


"Mindaddig, amíg nem az Én jóságomra, hanem a te saját tökéletességedre teszed a hangsúlyt, nem tudod meglelni szíved békéjét. Az Én békémet csak az találja meg, aki nem önmaga tökéletességére, hanem Reám, Jézusára, épít. Ha ezt teszed, akkor annak sem szabad – legalább a te szívedben – zavaró körülménynek lenni, ha muzulmán vagy. Én, Jézus mindenki számra út, igazság és élet vagyok. Senki sem jut az Atyához, csak Én általam!


3. Az Én erőm a te erőd is. Tehát benned vagyok mindazzal az energiával, amely szükséges ahhoz megtaláld Bennem békédet még akkor is, ha a negatív erők, mint valami zavaróállomások el akarják terelni figyelmedet az Én irgalmas szeretetemről.


Amikor arról beszéltem, hogy nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek, akkor ezt elsősorban lelki, szellemi értelemben gondoltam. Adj hálát a negatív gondolatokért, mert ezek különösen lehetővé teszik benned azt a felismerést, hogy Reám, Jézusra, mint lelki, szellemi orvosra is szükséged van.


Nem a félelem lelkét hordozod, hanem a fogadott istengyermekség lelkét. Ezért nevezheted az Én Atyámat a te Atyádnak is!


Örülök neked! Megáldalak SZÍVEM SZERETETÉVEL!"

Jézus; A HANG - 2612

2018. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem akarsz zsidó lenni?
2018. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

Ha írsz privátban segíthetek talán. Attól függ az egész hogy mennyire mentél muszlimként. Sahada, esküvő esetleg, mennyire ment híre a dolognak stb

Írj és akkor tudok talán segíteni.

2018. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Ha betértél a muzulmán hitre, akkor nem lehet többé kitérni, azért halálbüntetés jár.

Ez konkrétan azt jelenti, hogy minden muszlimnak kötelező ezt betartania veled. Nyilván itt, Magyarországon kevés olyat fogsz találni, aki tényleg megöl - de azért előfordulhat. Volt már rá példa.

Van olyan ország is, ahol automatikusan kivégeznek, ha muszlim nőként kereszténnyel házasodsz. Ha nem ott teszed, csak odamész, és ez kiderül rólad, akkor is.


Egy kicsit problémás ez a vallás... nem ártott volna még a betérés előtt tájékozódni.

2018. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
De annyira nem vagy f4szagyerek, hogy elmondjad, hogy miért vetted fel, de azért a véleményünket meg akarod úszni... Mindenesetre itt Magyarországon nem hiszem hogy előfordulhat becsületgyilkosság
2018. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérd Isten bocsánatát azért, mert muszlim voltál. Utána mehetsz gyülekezetbe. Ha katolikus leszel, akkor meg kell gyónnod, egyébként nem.

Iszlám országokba pedig még csak ne is látogass el!

2018. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Egyébként a történet vonalakban az, hogy volt egy muszlim barátom, muszlim lettem 3 napja, és az egésznek vége lett

2018. jan. 2. 21:49
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Akkor vigyázz vele... lehetőleg ne találkozz. Mondjuk ez nem csak rajtad múlik. Jó lenne, ha nem is tudná meg, hogy mire készülsz.
2018. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Legközelebb ha buddhista barátod lesz akkor meg buddhista vallásra váltasz? Csak kíváncsi vagyok ezért kérdezem.
2018. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!