Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a Földön olyan ember,...

Létezik a Földön olyan ember, aki szimpla jószívűségből segít lelki beteg embertársán? Én nem találok olyat.

Figyelt kérdés
2018. jan. 3. 14:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Igen, sokan vannak. Ezek egy része menet közben ráébred, hogy az egész "segíts, testvérem" csupán segítőkészségének kihasználása, egyszerűen átverés. Ilyenkor a neve "veréb" lesz.
2018. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Átverés?

Ezt hogy érted?

2018. jan. 3. 14:31
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Igen, úgy hívják, hogy család, barát.

Persze sok lelki beteg van, aki csak figyelemre vágyik, de semmit nem tesz a gyógyulásért. Ők idővel magukra maradnak. Saját hibájukból.

2018. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És akiknek nincsen családja meg barátai sem?
2018. jan. 3. 14:41
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

#3-al teljesen egyet tudok érteni. Sajnos a legtöbb emberből kiöli a segítő szándékot, amit #1 írt.

Amit írsz, kérdező, hogy egyik ember szimpla jószívűségből segít a másikon, egy kölcsönös kapcsolatot kell takarjon, ahol mindkét fél gazdagabb lesz valamivel - igen, így kellene működnie egy normális kapcsolatnak, nem úgy, hogy az egyik csak ad, ad, és még többet ad, a másik pedig elvárja, mert neki ez alanyi jogon jár. Hadd világosítsalak fel: NEM jár. Legalábbis úgy nem, ha te az égvilágon semmit nem vagy hajlandó tenni sem a másikért, sem azért, hogy a másik segíteni tudjon, csak fetrengsz az önsajnálat mocsarában. A segítségért neked is tenni kell, adni kell azért, hogy kaphass.

2018. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%
Én segítek lelki beteg embertársamon, ha látok benne is egy kicsike tenni akarást. De a többség önmagát nevezi lelki betegnek, magyarra fordítva nem szeret dolgozni és elkelne az ingyen segítség.
2018. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem te voltál a 3-as?
2018. jan. 3. 14:51
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

7: szerinted csak egyetlen egy ember állhat éppen ugyanakkora százalékon a több ezer felhasználó közül? :D

(a 3.)

2018. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Én nem találok olyat."

Miért is kéne találnod? Rászorult vagy lelki segítségre?

Önfeláldozóan segítettél már bárkin is, bár el nem várhatod, de reméljed, hogy részesülsz ilyenben?

2018. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, az emberek önzőek és lecarják egymás fejét. Persze a család meg a barátok...Szerintem minden ember önző. Legyen boldog vagy boldogtalan. Mindenki magának kaparja a gesztenyét. Meg vannak a szerencsések, akiknek olyan gyerekkoruk meg családja volt, hogy nem lettek lelki betegek. Na azok meg nagyon jól tudják osztani az észt, mert fel sem tudják fogni milyen az igazi lelki gyötrelem.
2018. jan. 3. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!