Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet a nyomasztó múlt...

Hogyan lehet a nyomasztó múlt árnyékától megszabadulni? Gyerekkori traumákat elfelejteni, hogy ne nyomasszon a múlt és ne fájjon? Lehetséges ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

2018. jan. 3. 17:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Igen,lehetséges,a debreceni jelmondat mintájára:

Imádkozni,és dolgozni kell azon.


A traumákat teljesen nem lehet elfelejteni,mert így van megalkotva az elménk,de háttérbe tudjuk szorítani pozitív emlékekkel,és tettekkel.


A legnagyobb hatású pozitív emlékeink azok,amiket mi tehettünk másokért,mi fejeztünk ki másoknak.


Rossz emlékeink fekete madarai ott repkednek fejünk felett,de azokat tudatos gyakorlattal elűzhetjük szándékosan felszínen tartott friss emlékekkel,és rendszeres,tudatos hálaadásokkal.

2018. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mesélj még, kérlek :)
2018. jan. 3. 17:54
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Minden híreszteléssel ellentétben,hálát adhatunk Istennek,ha egy sírót megvigasztalhattunk,miután együtt sírtunk velük,vagy egy tál meleg ételt adtunk egy rászorulónak.

Az ok egyszerű:Ezek a tettek,szavak nekünk legalább annyi jóérzést okoznak,mint akivel ezeket tettük,s hogy megtörténhettek,és örömet szereztünk magunknak azok által,ezért hálásak lehetünk.

2018. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én ma nagyon sokat sírtam. Meg tegnap is...
2018. jan. 3. 18:08
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
a vallás hamis vigasz.
2018. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Majd szólj, ha emberekben lehet.
2018. jan. 3. 18:11
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Az jó,ha még tudsz sírni,mert a sírók megvigasztaltatnak!


Panaszold el nekem magánban,a könnyeid okát!


Igyekezz valami jó tenni!

Imádkozz Istenhez,hogy hozzon eléd valakit,akiért tehetsz valami jót!Utána adj érte hálát.

2018. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Súlyos depressziós vagyok.

Ha nagyon kivagyok, rengeteget szoktam sírni a halált kívánva.

Elnézést, ha olyankor nem azon jár az eszem, kin segíthetek.

Olyankor jó lenne, ha vki rajtam segítene. Bár ez el szokott maradni.

2018. jan. 3. 18:58
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Sok idővel ezelőtt,amikor feleségem elhagyott,szanatóriumba kerültem szuicid depresszióval.

Tündérhegyen,valami számomra érthetetlen okból,betegtársaim sorban álltak,hogy kiöntsék nekem életük tragédiáit.Én,-amellett,hogy teljesen elmúltak szindrómáim gyógyszerek nélkül-minduntalan felsóhajtottam,hogy az én történetem vígjáték az övékhez viszonyítva.

Azt hiszem,lelkem gyógyulását nagy mértékben gyorsította,segítette az a temérdek megHALLGATÁS,hisz én alig beszéltem olyanokon kívül,hogy"csakugyan...,nahát!...,hmmm...,és aztán mi történt?..."stb. Ezek is csak azt szolgálták,hogy a meghallgatott érezze"Itt vagyok","Együtt érzek veled","Csak bátran!".


Mielőtt a szanatóriumba jelentkeztem tüneteimmel,a síráson,ész nélküli fizikai munkavégzésen(halálra akartam magam dolgozni) kívül én sem tudtam tenni sokmindent.

2018. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha jól emlékszem,mintegy 4 hétig szedtem antidepresszánst,majd miután felismertem depresszióm okát,és meghallgattam sok sorstársamat meggyógyultam.
2018. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!