Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért higgyek istenben, ha...

Miért higgyek istenben, ha nem segít?

Figyelt kérdés

Én csak annyit kérek, hogy had tudjak elköltözni, hogy ne kelljen félelemben, megfélemlített élnem. Bár tudom az én gondom semmi sok más emberéhez képest, de nekik se segít.

Semmi bizonyíték nincs isten létezésére, mégis hisznek benne az emberek, még ölnek is a hit miatt.


2018. jan. 3. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

El vagytok ti kényeztetve a keresztények istenével.

Az isteneknek miért lenne az a dolga, hogy neked segítsen?

Azt csinál, amit akar!

És mindenütt az van, hogy NEKED kell dolgozni, és még az istennek is áldoznod kell. Nem ő tart el téged, hanem te jársz az ő kedvében!

2018. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Zoli780806 ***** válasza:
81%

Azt gondolod, ül fenn és lesi a kívánságaidat.


Ne elvárásokat támassz, hanem először hited erősítsd meg, kételyeid oszlasd el létezésével szemben. Majd ezek után érezni fogod a segítségét.

2018. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Higgy egy csodatávő varázslóban aki egy csettintésre megoldja minden problémád. Higgy egy automatában, ahova bedobod a kérést meg az imát és szépen kiadja a csokit.

Isten nem egy eszköz, amit a saját céljaid érdekében használhatsz. Ő tudja, mikor kell majd elmenned onnan, és azt is, hogy hova, ám ehhez neked is tenni kell, mert anélkül nem fog menni.


A következőket csak azért írom le, hogy tudd, nem a levegőbe beszélek, és nem egy fafejű troll vagyok, amelyiknek fogalma sincs, min mész keresztül, mert nekem van. Én is éltem félelemben, tizennyolc pokoli éven keresztül. Igen, akkor és abban a helyzetben haragudtam az Istenre, átkoztam, szidtam, tagadtam, ahogy te is. Ám emellett tanultam és küzdöttem azért, hogy kijuthassak. Csak jóval később jöttem rá, hogy azok az évek nem hiába voltak, nem büntetés volt, hanem leckék sorozata, amit meg kellett tanulnom. Mert ezek a félelemben eltöltött évek tettek kitartóvá, türelmessé, toleránssá a másikkal szemben, és mindenek felett erőssé minden téren. Ezek pedig olyan tulajdonságok voltak, amik hiányában a teljesen önálló, független életbe tizennyolc éves fejjel belebuktam volna.


Tudom, hogy itt és most rossz neked. De mindig minden rossznál lehetne rosszabb, amitől most megmenekültél, hiszen csak a kisebbik rossz jutott neked. Minden rossznak célja van, egy vagy több lecke, amit meg kell tanulnod, hogy később egy sokkal rosszabbat kerülhess el.


Abban pedig tévedsz, hogy az emberek a hit miatt ölnek, mert ahol az állítólagos hit nevében ölnek, ott nincs hit. Ott fanatizmus van, manipuláció, pénz, hatalomvágy, minden, aminek az égvilágon semmi köze sincs Istenhez.

2018. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Picit paradox a kérdésed.


Eleve nem hiszel Istenben. Ha nem hiszel Istenben, hogy kérhetsz egy számodra nem létező személyt, hogy segítsen?


Igazából mit várnál, mi az elképzelésed? Nyerjen helyetted a lottón vagy varázsoljon egy szép házat?

2018. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igazad van. Megirtad, hogy mit kérsz karácsonyra a fa alá és nem teljesitette?
2018. jan. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

De még mennyire, hogy paradox a kérdés.

Most úgy kéred, hogy nem is hiszel Benne? Azt hogy?

Vagy mégis hiszed, de inkább tagadod, mert nem teljesíti a kívánságod és ezért "haragszol rá"?

Azzal nyugtatod magad, hogy azért nem segít, mert nem is létezik?

Te aztán érdekes hittel kérheted, nem mondom...

2018. jan. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Igen, valahogy fordítva ülsz a lovon.

Ha nem segít, akkor nem hiszel benne?

Hogy gondolod ezt?

Isten vagy van - vagy nincs. Attól függetlenül, hogy te hiszel-e benne.

És ki mondta, hogy MINDENKÉPPEN segítenie kell?

Ő nem, az biztos.

2018. jan. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, majd halálod után kérd számon Istent, hogy márpedig a Bibliában azt olvastad, hogy "bármit kérsz tőlem, ingyen megadom neked, de főleg anyagi javakat".


Ja várjunk, ilyen nincs is a Bibliában... Ez azt jelenti hogy te nem is Ábrahám Istenében csalódtál hanem a "Jóistenkében". A "Jóistenke" szerintem se létezik.

2018. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz ne higgy.
2018. jan. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, en nem vagyok katolikus, es nem hiszek abban az Istenben.

De tudom, hogy leteznek kulso erok, akiktol kertem mar segitseget es uzentek, es segitettek. Furcsan hangzik de igaz. Ez inkabb egy spiritualis tan.


Te dontod el miben hiszel. De Isten(nek) azert van(nak) hogy segitsenek neked, meghallgat es nagyon szeret teged, mint mindenkit. Segitik az utadat, de a sorsod javareszt megvan irva elore, mindegy melyik uton haladsz a vegen ugyanoda jutsz ki, celod a tapasztalat szerzes, tanulj, tanulj a hibaidbol, amig ez nincs igy nem lephetsz tovabb. Valamiert abban a helyzetben vagy most.


Gondold at az egesz eleted, ki vagy es ki voltal, mik azok amiket most be kell rogzitened a tudatodba?


En pont ma kertem megint valamit toluk, nekem mar valaszoltak, legy pozitiv, ne legyel szomoru, legyel optimista, remenykedj es higyj, legy jo ember, es jot kapsz. Kerj boseget es megkapod.

2018. jan. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!