Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan higgyek Istenben?

Hogyan higgyek Istenben?

Figyelt kérdés
Annyira szeretnék, mert érzem nincs kiút az életemben,,nem látom, sokszor élni sem akarok és látom,hallom aki hisz Istenben annak megvan a belső békéje...én is ezt szeretném,a belső nyugalmat,Isten szeretetét,és hitete hogy élni szép,mégha olyan nyomorultnak is érzem magam,nem akarok meghalni seem de élni így nem lehet,, megvagyok keseredve hogy mi lsez,szeretnék boldog lenni:):(:)))))
2009. jún. 19. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Próbálj úgy tekinteni rá, mint egy barátra, ha van Bibliád, üsd fel bárhol, olvass bele, figyeld, hogyan hat rád, mi jut eszedbe, nem tudom, milyen zenei irányzatot szeretsz, de én nagyon merem ajánlani a gospel zenéket (youtube-on is vannak), ez az Amerikába elhurcolt néger rabszolgák vallásos énekeiből kialakult műfaj, és hazánkban bár még nem elterjedt, de sokan szeretik, és terjed. Nem véletlen, mert a hitnek zeneileg egy rendkívüli hangulatú formáját mutatja be, ami az emberekhez talán közelebb áll, mint azok a zenék, amiket általában az emberek egyházi zeneként ismernek. Én ezt a műfajt 10 éve művelem is, nem csak hallgatom, és óriási erőt ad, és sziklaszilárd hitet segített kialakítani, amit nem ingathatnak meg holmi szekták, vagy szerencsétlen események.
2009. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

"aki hisz Istenben annak megvan a belső békéje"


A rózsaszín cukormáz azért van, hogy minden rosszat eltakarjon. Attól, hogy a rossz nem látszik, még ott van.

2009. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
15:05 - akinek nincs meg a belső békéje, annak a hite is gyenge...
2009. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Olvasd el ezt a cikket, érdemes:


[link]


A tanulság igen egyszerű: nem véletlenül mondják, hogy "Segíts magadon, és Isten is megsegít". Attól nem lesz jobb a helyzeted, ha ülsz és imádkozol. Viszont ha ténylegesen nekidurálod magad, hogy rendbe tedd a dolgokat, akkor előbb-utóbb megtapasztalhatod, hogy bizony MENNEK a dolgok. Bár reménytelennek tűntek eleinte, de határozottan alakulnak, és egyre jobban a helyükre tudod tenni őket.


Isten nem azért van, hogy megoldja helyetted a problémáidat. Segíteni segíthet, adhat erőt és támogatást, de ténylegesen cselekedned neked kell. És ugyanígy, a lelki békédet sem fogja megteremteni helyetted. Az első lépést mindig neked kell megtenned.


(Amúgy a Bibliát annyira nem ajánlom, mert szerintem inkább rombolja a hitet, mint építené, de ez persze csak magánvélemény)

2009. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Először magadban kell hinned. Hinned kell, hogy képes vagy az istenhitre. Nézz körül és azt látod, hogy előbb-utóbb mindenki rájön arra, hogy hit nélkül nem érdemes. Erre a legnagyobb művészek is rájöttek ha előbb nem is, életük alkonyán legtöbbször. Azt is látnod kell, hogy aki hisz, könnyebben veszi az akadályokat. És legtöbbször a segítséget is megkapja. Olvasd a Bibliát /van könnyített formája is/ és menj el templomba. Emberek és hívők közé. Beszélgess velük. Tudd meg, nekik mit adott a hit, miben segítette őket. Úgy látom, az elszánás megvan benned, bátran közeledj!
2009. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

A Biblia rombolja a hitet? Hát ezzel valahogyan nem igazán értek egyet...


Nem tudom, hallottad-e a két szamárról szóló példabeszédet.

Két szamarat igen nehéz súlyokkal megrakodva elhajtotta a gazdája az újszülött kis Jézus meglátogatására. Ahogy mentek, már alig bírták a súlyokat, azt hitték, elpusztulnak a nagy melegben. Mire odaértek, egészen beesteledett. A jászolnál állva mindkét szamár kívánt valamit. Amikor másnap hazaindultak ismét temérdek súllyal, az egyik szamár szenvedve és nyöszörögve odaszólt a másikhoz: "Én azt kértem az Úrtól, hogy szabadítson meg a súlyaimtól, de ő nem segített!" Erre a másik mosolyogva válaszolt: "Én pedig azt kértem, hogy adjon erőt és kitartást a súlyaimhoz." - és vidáman baktatott tovább.


A tanulság könnyen levonható, nagyon kedvelem ezt a példabeszédet. Így kell a hithez is hozzáállni.

2009. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Nincs beállítva nálad a privát levél, pedig szívesen írnék inkább oda. Elmondom miért: zártabb közegben (négyszemközt) sokkal összefogottabban és sokkal nyugodtabban tudom elmondani, hogy én miért és hogyan hiszek.

Ezzel nem a térítgetés a célom, és nem is vagyok fanatikus, vagy szektás, csak egy egyszerű református lány, aki szívesen megosztaná veled az élményeit.

Elég közel áll hozzám, hittanoktató vagyok (1 hét múlva várhatóan már diplomával a kezemben.)

Ha úgy gondolod, hogy szívesen meghallgatsz, vagy tennél föl kérdéseket, írj nekem. :)

2009. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Aki nem vallásos, minek jön a "Vallás" kategóriába pontozgatni?

Vallásos vagyok, de ezt nem tudom megérteni. Én sem megyek a valláskritika kategóriába lepontozgatni az ateisták kérdéseit, meg a tudományba a horoszkópot lehúzni. Engem nem foglalkoztat, nem abban hiszek, nem törődöm vele.

Egy ilyen kérdésre - árulja már el valaki - miért kell lehúzni a válaszokat?

Már csak azért is érdekel, mert eddig csak olyannal találkoztam, aki ugyanígy panaszkodott, hogy lehúzták a válaszát, meg hogy mennyire rosszindulatúan pontoznak... Akkor hol vannak azok az emberek, akik ezt teszik?

Ne haragudjatok az offért, de tényleg nem értem.

Új kérdést meg nem írok ki rá, mert abból is van vagy tucat...

2009. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

15:56 - EGYETÉRTEK!


(ebben a kérdésben 1. válaszoló voltam)

2009. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elolvashatnád a Titok című könyvet.
2009. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!