Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt mondta nekem valaki, hogy...

Azt mondta nekem valaki, hogy Jézus áprilisban született. Igaz lehet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem decemberben és nem is számít a pontos születési dátum, és állítólag inkább október körül szült Mária, de miért pont április?
2018. jan. 6. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Jézus talán nem is létezett. Az utókor meg azt talál ki amit akar.
2018. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy Keresztelő János születését márciusra teszik, Jézus pedig kb. fél évvel később született az evangélium szerint (Erzsébet a hatodik hónapban volt, mikor az angyal meglátogatta Máriát).
2018. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy április, de az is lehet, hogy október vagy december. Nem a dátum a lényeg.
2018. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet, hogy fogantatásával téveszted össze? Bár március 25-én fogant a keresztény hagyomány szerint, de némely ókori teológus április 6-ra tette.
2018. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Végül is mindegy. Csak csodálkoztam. Annyira vehemensen támadta a karácsonyt és állította, hogy áprilisban született, hogy meglepődésemben nem kérdeztem rá. Köszi a válaszokat.
2018. jan. 6. 17:27
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvánvalóan nem akarta Isten,hogy Szent Fia születése napja ismert legyen,nehogy a születésnapot tartsák szentnek egyszülött Fia helyett.
2018. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akár Áprilisban is születhetett.
2018. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Áprilisban is születhetett, de akár ősszel is. A Biblia nem számol be a pontos napról, de az szinte biztos, hogy nem Decemberben született.
2018. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
i.e. -2,5 kor. Tehát 0000 év előtt 2,5 évvel ami nyárra tehető, de sokak szerint Szeptember mert kora ősszel lehetett.
2018. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!