Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ókori pogány szibillák...

Ha az ókori pogány szibillák is megjövendölték Jézus születését és kereszthalálát akkor miért nem kerültek be a bibliába mint a próféták?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan hogyan szólt ez a jövendőlés, erről még nem hallottam...
2018. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Link: [link]


Sajnos ezek a könyvel elpusztultak, vagy elpusztították őket a történelem során.

A szájhagyományok, népi legendák, hiedelmek és más közvetett források utalnak rájuk.

2018. jan. 2. 20:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Szibillák: [link]
2018. jan. 2. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ja hogy nem maradt fenn semmiféle jövendölés? Kár. Akkor a nagymamám is megjövendölte.
2018. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem olvastad végig a Magyar Katolikus Lexikon ide vonatkozó szócikkét? amit linkeltem:

[link]


"A tiburi szibilla Augustus cs-nak (ur. Kr. e. 31-Kr. u. 14.) jövendölte meg Jézus születését. - Ikgr. A leggyakrabban ábrázolt ~ a kumaei, az erüthreai (Jan van Eyck genti oltára, 1432) és a tiburi. Gyakran a próféták társai, mondatszalagot v. kv-et tartanak kezükben (Michelangelo, Sixtusi kpna boltozati freskója, 1509-11). Attrib-uk jóslatukra utalhat: jászol, kard, kereszt v. a tükör, amely hű képével az igazság fölismerésének jelképe. **-T.I."

2018. jan. 2. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

(másik 66%os vagyok)


Úgy olvastam, hogy egy másik jóslatuk is volt Jézusról, Kr.e. 300 körül.


Mivel Jézus az egész emberi nem megváltója, így Isten sugallhatta másoknak is eljövetelét. A Bibliába viszont azért nem került bele, mert lényegében az Ószövetség a zsidó nép szent könyve, a választott nép szemszögéből és történelmén át vezet el minket Krisztusig.

2018. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Na, kiguliztam én, ha már nem sikerült beírnod a konkrté jóslatot. Hát ezt a jóslatot azért sok mindekire rá lehet húzni, nem szerepel benne sem a Jézus szó, sem a Krisztus, sem az anyja neve, sem a hely, ahol születni fog, sem a kereszthalál... Ugyan honnan tudjuk, hogy Jézus Krisztusra gondolt az a nő? Gondolom, hasonló jóslatok százait eregették ki magukból... Ennyi erővel vonatkozhat Donald Trumpra és egy atomháborúra is, amelyben elsöprik É-Koreát.


Ez a szöveg amúgy: "Világos jelek mutatják, hogy megtörténik az igazságosság. Nemsokára izzadni fog a föld, és leszáll az égből a századok királya”"

2018. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!