Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 22:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanaz, mint bármely más vallás hívőiről.

Mindenki abban hisz amiben akar, amíg mások jogait ezzel nem sérti.

2018. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Évente egyszer mindíg jön valami szorólapos jóember.Udvariasan elmondom minden évben hogy nem érdekel a vallásuk :D
2018. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintük már vagy 7x eljött a világvége, szóval itt sem kellene már hogy legyenek!
2018. jan. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

A tévedéseik ellenére meg vannak győződve arról csak ők a kiválasztottak rajtuk kívül bármelyik felekezethez tartozók tévúton járnak, de jönnek ők és majd a helyes útra terelik a tévelygőket.

Már többször váltottam velük üzenetet itt az oldalon amelyben észrevettem semmilyen más véleményt nem fogadnak el csak az Őrtorony szervezet tantételei a helytállóak.

Sajnos nincs szilárd alapjuk mivel Jézust egyszer Mihály arkangyalnak máskor a mélység angyalának titulálják.

A Szent Szellem-ről azt állítják Isten tevékeny ereje és nem egy személy pedig a Bibliából látható személyről van szó.

Észrevehető náluk a tévtanítások mellett a szektásodásnak a jellemzői valamint az újjászületés hiánya miatt a közösségekben a súrlódások amelyet persze tagadnak és lepleznek.

Beszélgettem már személyesen Jehova tanújával és önála is ott volt az az úgynevezett fölényes mosoly......

amikor valaki beszélget velük teológiai témákról.

2018. jan. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Személy szerint nekem az a tapasztalatom róluk és ezért kérdeztem rá szóval egykor én is tanú voltam de kiléptem.. Javítsatok ki ha tévedek de én ott nem éreztem igaz barátságot esetleg a gyülekezet tagjai közt talán, de akivel én úgymond tanulmányoztam soha sem volt meg az a baráti kötelék, ami egy normális barátság alapja. És hát az hogy a királyság úgymond legyen fontosabb a családunknál na hát ott le van írva, de az Isten valóban kedves személy úgymond, szerintem ezt ő se akarná hogy magyarán ha a családunk nem tanú akkor ne is foglalkozzunk velük. Szóval én ezt nem bírtam már tovább és kiléptem de látom nem csak én vagyok nem jó véleménnyel róluk. És mielött bárki mondaná ilyen nincs én rendszeresen tanulmányoztam jártam gyülekezetbe is, de hát a semmitől nem támadnak ilyen érzéseim. Meg egyébként is az ember felfedezi maga körül a gyülekezetet és azok tagjainak viselkedését.
2018. jan. 11. 08:17
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
Röhejesek. :)
2018. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Engem már legalább 6-7 éve elkerülnek.Egyszer beszélgettünk a Bibliáról és mit állít a mai tudomány...
2018. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos beszűkült elméjűek, amolyan csőlátásban csak a "tornyot" képesek látni. Vannak persze kivételek de azok egy idő után felébrednek az agymosásból és kilépnek, ha pedig nem akkor szenvedéssel és keseregve maradnak bent a szeretteik miatt.


Egy több szempontból is veszélyes szekta hiszen beleszól az emberek életébe szó szerint, hiszen közismert a vérátömlesztés ellenes hitük. Ha kell meghalnak, vagy képesek hagyni, hogy más haljon meg.


Többségük kicsit sem konyít a Bibliához persze azt hiszik, hogy jobban forgatják még a pap bácsitól is mert ügyesen megtanulták a tantételeikhez illő versek kikeresésni és máris érvelnek a jól betanult mondókával.


Ha pedig valaki rávilágít a Bibliában lévő versek sokaságára amelyek ellentmondanak a taniknak, akkor máris becsukják a szemüket és befogják füleiket bár ez szerintem nem tudatosan történik. A szervezetük agyprogramozást végez rajtuk és ennek az eredménye a kőkemény bigottság ami átmegy hisztérikus dühbe, ha nem vagyunk óvatosak egy egy vitánál.


Összeségébe véve vannak köztük jó és kellemes emberek, de ha megakarjuk őrizni a jó kapcsolatot velük, akkor ne akarjuk őket megtéríteni vagy kitéríteni a hitükből. Az az "elmeprogramjuk" nem tűri és képesek meggyűlölni.

2018. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
kedves kérdező! Az, hogy mennyire tudtál barátságot kiépíteni, nem azon múlik, hogy a tanúk, tanúk...nem vallás függő. Nagyon sok szoros baráti kötelék van náluk is, mint bárhol máshol. Az, hogy a legfontosabb náluk az Isten, ha megvizsgálod a Bibliát rájössz, hogy bibliai alapelv. Így kellene minden egyházban lennie.Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem fontos a család, hiszen azt írja a Szentírás, hogy " aki a családjáról nem gondoskodik rosszabb a hitetlennél" Viszont az természetes, hogy az emberek olyan személyekkel igyekeznek szorosabb kapcsolatot ápolni, akikkel van közös témájuk, hasonlóan gondolkodnak.
2018. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Jó szöveg ha minden igaz lenne sajnos. Nem véletlenül léptem ki. Épp ezért mert ez a barátság úgymond érzelmek nélküli és rideg csak az Isten számít semmi más. Utólag meg azt is elmondom csak megsúgom hogy csak a tanú családtagok tartsák egymással a kapcsolatot. Ha el is megy a nem tanú családjához akkor is azért hogy csak elívja stb.. Ha tudnád az egész történetet amit nem írok le mert én nem akarom sem bántani őket se semmi egyéb de nekem elegem volt belőlük a kérdést is azért írtam csak ki hogy másoknak is hasonló e a tapasztalatuk róla. Nem én tehettem róla szorgalmas tanumányozó voltam amíg tartott. És nem is léptem volna ki ha .... de nem rajtam múlt.
2018. jan. 12. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!