Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a Jehova tanúiról?

Mit kell tudni a Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
Már másodszor kopogtak be hozzánk és mindkétszer 5-10 percig ott tartottak az ajtónál. Érdemes meghallgatni őket vagy inkább küldjem el őket? Ha küldjem el őket akkor hogyan? Mit mondjak nekik miért?

2017. júl. 25. 17:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Ajtó beb@$z. Magyarázatra semmi szükség.
2017. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel, hallgasd meg őket. Ha nem, akkor udvarisan mondd meg, hogy: "Elnézést, de ez engem nem érdekel."
2017. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Jehova tanúi cirka 150 éves múltra tekintenek vissza.

Történetük röviden:

Charles Russel kitalálta 18akárhányban, hogy a mocskos, ronda, hitehagyott katolikus egyház kiszedte Isten nevét a Bibliából, ami a jehova. Ezt a szót amúgy az 1500as években találták ki, még a zsidók sem ismerik el, mivel nőnemű, de hát ők ilyen nüansznyi hibára nem adnak.

Azt is kitalálta, hogy Jézus nem Isten, hanem ő maga Mihály arkangyal, aki elvállalta, hogy megváltja az embert.

Tanításaikra jellemző, hogy össze-vissza és állandóan változik, de ha valaki nem ért egyet valamivel, akkor azt kiközösítik (még akkor is, ha másnap küldd egy levelet a bétel, ahol a hét főmufti van, akik kitalálják a rengeteg huncutságot, hogy megváltozott a tanítás, új világosság van és ami tegnap volt, na az már nem jó).

Jellemző rájuk az is, hogy vasárnap Istentisztelet helyett érvelni tanulnak és kommunikálni az őrtorony marhaságait idegenek felé, és így tűnik úgy, hogy értik a Bibliát. Pedig kizárólag az őrtoronyban leírt hülyeségeket magolják be. Itt is mindig látható, hogy egy kérdésre azonnal jön legalább egy, aki az oldalukról bemásolja a hivatalos választ, mivel nincs magánvélemény.

A vérttranszfúiót tiltják, mert az ige azt mondja, hogy ne egyél vért, így ők képesek még a gyereküket is meghalni hagyni, csak mert a vezető testület azt mondta, hogy a vérátömlesztés tiltott, ugyanakkor nem kivéreztetett húst esznek. Nem fogod megérteni, ne is erőlködj.

stb stb

2017. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Annyit érdemes tudni, hogy egszer fürdés után full meztelenül kimentem mert nagyon ugatott a kutyám, azt hittem, hogy megint a kerítésen akadt fel a nyakörve. Kiderült, hogy épp két nő jehova tanúi állt a kapum eőtt, és neztek be a kapu fölött. Hiába voltam egy szál kolbászban, nagyon nem estek ki a szerepükből. Sőt még ilyet is mondtak, hogy isten ruháját viselem :) Elmondtak értem valami imát, de nagyon hosszú volt, én mondtam, hogy visszamegyek felöltözni, de ki már nem mentem megint, még 10 percet ott álltak, aztán elmentek. De amúgy fogalmam sincs mit képviselnek.
2017. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Kerülni kell őket, undorító szektások.

Nem mintha a sima kereszténység nem lenne elég elmebaj, ezek még rádobnak egy jó nagy lapáttal. Pl, a jehovás családok gyerekei nem nézhetnek Harry Pottert, meg Gyűrűk Urát és hasonlókat, mert abba van "varázslat" ami a sátántól származó dolog. Meg ilyen tébolyult hülyeségek.

2017. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

Mikor valamikor hozzám kopogtak be, nem kérdeztem meg senkit, hogy mit tegyek. Hoztam egy döntést, mert úgy éreztem megtudok állni a saját lábamon.


Meghallgattam Őket, és úgy éreztem, hogy mint mindennek ennek is adok egy esélyt.


Bár elsőre nem értettem velük egyet, kutatásokat végeztem, miközben beszélgetést is folytattam velük.


És itt jött a fordulópont.

Összevetettem a kutazásaimat a tanításokkal, és döntöttem.


Ugyan ezt más is megtette, és hoztak egy döntést.

Van aki továbbra sem értett egyet, van aki változtatott a gondolkodás módján, és Tanú lett.

2017. júl. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%

Talán annyit még, hogy a Tanúk honlapján tájékozódhatsz róluk. jw.org


Jehova Tanúi – Bemutatkozunk

Egy olyan csoportot alkotunk, melynek tagjai között sokféle etnikumú és nyelvet beszélő ember van, mégis egységesek vagyunk, mert közösek a céljaink. Mindenekelőtt szeretnénk tiszteletet szerezni Jehovának, aki a Biblia Istene és mindenek Teremtője. Minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy utánozzuk Jézus Krisztust, és büszkék vagyunk arra, hogy keresztények vagyunk. Mindegyikünk rendszeresen időt szán arra, hogy segítsen másoknak megismerni a Bibliát és Isten Királyságát. Mivel tanúskodunk, vagyis beszélünk Jehova Istenről és az ő Királyságáról, Jehova Tanúiként ismernek minket.


Fedezd fel a honlapunkat. Olvasd online a Bibliát. Ismerj meg jobban minket és a hitnézeteinket.

2017. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4-es.. most is szakadok :DD
2017. júl. 25. 17:44
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Ez tényleg elég röhejes, de van ennél durvább is.

Pl van egy részlet a bibliájukban nem tudom egész pontosan idézni de valami ilyesmi hogy "Tartózkodjatok a vértől" vagy valami hasonló. Na ezt ők olyan szó szerint értelmezik, hogy ha pl a gyereküknek olyan betegsége van, ami végett vértranszfúzióval lehetne esetleg megmenteni, akkor inkább hagyják meghalni a gyereket de nem engedik. Ha viszont ez még is megtörténik, akkor kitagadják a gyereküket. Félelmetesek.

2017. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Mármint ha valami úton még is vér transzfúziót kap a gyerek.
2017. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!