Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor született Jézus?

Mikor született Jézus?

Figyelt kérdés

Tudom hogy napfordulókor ünneplik Decemberben mikor a nap a legrövidebb, de nyáron vagy ősszel született?


Neten is csak "kora őszt" írnak:

[link]


2018. jan. 11. 13:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%
Na de nem 0 naposan rakták a jászolba? Nem azt ünnepeljük Karácsonykor, hogy megszületett?
2018. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Ráadásul a Bibiliában egy csomó minden másként van, az akkori időknek megfelelően, pl Noé vagy ki is 800 éves volt, ami akkor egy hold fordulót jelentett 28 napot.


Tehát az akkori ősz meg a mostani ősz/tél között is lehetett hónapos eltérés, például.

2018. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
* mármint egy bibliai év azt hiszem 28 napot jelentett, így lehetett valaki több száz éves.
2018. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Csak annyit tudok hogy tiszta volt az égbolt és a csillagok mutatták az utat, szóval kb nyár-ősz?
2018. jan. 11. 13:45
 5/33 A kérdező kommentje:
Mert télen ugye beborulva ha nem is hull semmi.
2018. jan. 11. 13:46
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Valójában halvány fogalmunk sincs hogy melyik nap. De ez sosem volt titok, nekem hittanon már 10 évesen elmondták, hogy akkor kezdenek hosszabbodni a nappalok, ezért arra az időre az emberiség mindig mint valaminek a kezdete, valami reményteljes időszakra gondolt.

Meg az is mindig világos volt, hogy a húsvéti ünnepkör a legjelentősebb vallási szempontból, nem a karácsonyi...


A "rossz idő lett volna télen" érv nem rossz, de nem tudom mennyire helytálló. Mert hogy az ókorban milyen volt a klíma Izraelben azt nem tudom, de kétlem hogy térdig érő hó lett volna...

2018. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Akkor amire jutottam az: i.e. 2,5 évében született még 0000 előtt, -2.5 évvel.
2018. jan. 11. 14:11
 8/33 A kérdező kommentje:
fél év pedig megint csak nyárra jön ki...
2018. jan. 11. 14:12
 9/33 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem a téli napfordulókor. Azért tették arra a napra mert akkor volt a pogány római napisten ünnepe, gondolták így elfogadhatóbb lesz az új vallás.
2018. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
46%

Volt már párszor a kérdés!

Októberben születhetett, akkor volt ott a juhok ellése.

A karácsonyhoz semmi köze nincs.

2018. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!