Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudsz Jézus gyermekkoráról?

Mit tudsz Jézus gyermekkoráról?

Figyelt kérdés

Érdekelnek hiteles,és nem hiteles források is Jézus első 30 évéről.

Kérlek jelöld meg a forrásokat is!

Érdekel,hogy a zsidó kultúrában van-e korhatára annak,hogy valaki tanító,vagyis rabbi legyen.


Létezhet,hogy a zoroasztrianizmus ugyanattól az Isten Szellemiségétől származik,mint az esszénusok,és Jézus eszméi,csak más emberek másként értették azt meg?



#eszme #Szentlélek #zoroasztrianizmus #Jézus gyermekkora #esszénusok
2018. jan. 13. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Jézus gyermek- és ifjúkori magatartásában is tisztaság és jellembeli tökéletesség nyilatkozott meg. Erre utalnak a kijelentések: "Isten kegyelme volt őrajta, ...Engedelmes volt (szüleinek), ...Növekedett az Isten és emberek előtt való kedvességben" (Lk. 2:40, 51-52).


József ácsmester volt, és bizonyos, hogy mikor Jézus felnőtt, vele dolgozott (Mk. 6:3). Ezzel a példaadásával megszentelte a szorgalmas kétkezi munkát és a család iránti hűséget.


Látom a Tibériás fürdőibe igyekvő gazdag hölgyek egyikének kocsisát, amint megáll a beteg ács háza előtt, hogy kijavíttassa kocsiját. Jézus maga vállalja a munkát, s kiveszi a szerszámot apja kezéből.


(Claudel: Levél Szent Józsefről, részlet)


A zoroasztrianizmussal kapcsolatban láttam egy dokufilmet de nem meggyőző. Krisztussal kapcsolatban nem célravezető találgatni és elmenni a misztikum és ezotéria irányába mert ezek csak elterelik az ember figyelmét a lényegről. A lényeg pedig az, amit tanított és tett. Igaz szeretetre tanított, önfeláldozásra, mások megsegítésére. Nem értem miért kell megkérdőjelezni az Ő személyét? Krisztus a jövendeléseknek megfelelően a Messiás volt. AZ emberek éhezték és még éhezik a mai napig a szeretetet a megbocsátást és a törődést. Krisztus erre a megoldás!

2018. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Én nem láttam a filmet.


Az az érzésem,hogy a zoroasztrianizmust követőket is megérinthette Isten Lelke,és ezért lehetséges az ő tanításaik,és Jézus tanításai párhuzama.

2018. jan. 13. 08:21
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Jézus gyermekkoráról tudni semmit nem lehet, legfeljebb hinni. Nincs történelmi bizonyíték Jézus létezésére, nagy valószínűséggel a Flavius dinasztia találta ki Iosephus Flavius (született: Joszéf ben Mattitjáhu) nevű köpönyegforgató zsidó lázadó majd római történetíró hathatós támogatásával...
2018. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:
61%

Szia


Itt olvashatsz róla:

[link]

70-73 fejezet


vagy itt: [link]

a 4-11 fejezetekben

2018. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Little Duck Bathing !


Becsületszavamra nem kértem egy istentelen böfögést sem!

2018. jan. 13. 17:11
 6/12 A kérdező kommentje:

KZitus !


A link,csak képeket adott ki.

2018. jan. 13. 17:14
 7/12 KZitus ***** válasza:
52%

sajnálom, én ujrapróbáltam. és ott van a történet, az egyiket bemásolom neked:

72. FEJEZET


A fiatal Jézus

József és Mária Názáretben lakik Jézussal, és a többi fiával és lányával. József ácsként dolgozik, hogy gondoskodjon a családjáról, de arra is odafigyel, hogy Jehováról és a törvényeiről tanítsa őket. Az egész család rendszeresen eljár a zsinagógába – ahol a zsidók Jehovát imádják –, és évente felmennek Jeruzsálembe is a pászkára.


Jézus 12 éves, amikor a családjával szokás szerint nekivág a hosszú útnak Jeruzsálembe. A város zsúfolásig tele van emberekkel, akik a pászka ünnepére érkeztek. Az ünnep után József és Mária hazaindulnak. Úgy gondolják, hogy Jézus a többi rokonnal együtt jön. De amikor keresik, sehol sem találják.


Visszafordulnak Jeruzsálembe, és három napon át kutatnak a fiuk után. Mit gondolsz, hol találják meg? A templomban. Meglátják, amint ott ül néhány tanító körében, figyelmesen hallgatja őket, és jó kérdéseket tesz fel nekik. A tanítók elcsodálkoznak, mert látják, hogy Jézus jól érti Jehova törvényeit. Kérdezgetni kezdik, és meglepődnek értelmes válaszain.


József és Mária nagyon aggódtak Jézusért. Mária ezt mondja:


– Fiam, mindent tűvé tettünk érted! Hol voltál?


– Nem tudtátok, hogy az Atyám házában kell lennem? – válaszol Jézus.


Jézus hazamegy a szüleivel Názáretbe. József megtanítja Jézusnak az ácsmesterséget. Szerinted milyen ember volt Jézus fiatalon? Ahogy nőtt, egyre értelmesebb lett, és egyre inkább elnyerte Isten és az emberek tetszését.


József és Mária Jézussal és a testvéreivel ül egy asztalnál

„Akaratod cselekvésében gyönyörködöm, ó, Istenem, és törvényed a szívemben van” (Zsoltárok 40:8)


Kérdések: Hol találja meg József és Mária Jézust? Miért volt ott Jézus?


Máté 13:55, 56; Márk 6:3; Lukács 2:40–52; 4:16; 5Mózes 16:15, 16

2018. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem sértődöm meg a tiszteletlen megjegyzésedért, kedves Kérdező, de te hiteles forrást kértél, én meg jeleztem hogy nincs hiteles forrãs. Ez a helyzet! Persze más lett volna a szitu ha azt kéred, hogy altató mesét küljünk Jézusról, mint hogy a valóságot szeretnéd megtudni...
2018. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8.Hsz!


Idézem a kérdésem követő mondatomat:

"Érdekelnek hiteles,és nem hiteles források is Jézus első 30 évéről. "


Jézus,mint történelmi személyiség létét,mintegy 30 éve egyetlen saját szavára valamit adó istentelen történész sem vonja kétségbe,s ebbe beletartoznak az ex Szovjetunió történészei is.


Természetesen vannak a vicc kategóriába tartozó istentelen szajkók,akik csak a régi nótát ismerik.

2018. jan. 14. 02:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Zitus!
2018. jan. 14. 02:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!