Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus és a sátánizmus...

Az ateizmus és a sátánizmus mennyiben különbözik egy mástól?

Figyelt kérdés

Szerintetek ennek lehet valóság alapja hogy a sátánisták voltak a legelső ateisták?


Mert hogy a sátánisták nem is hittek sátánban csak egy figura ként használták mert ugye pl: a keresztényeknek ott van Jézus meg ugye isten.Istenek meg ugye vannak szolgáljai (angyalok).


És a sátánisták ebből ki indulva találhatták ki a démonokat meg ugye magát a sátánt.Hogy gondolom hogy könnyebb legyen terjeszteni a világ nézetüket (Vagy valami ilyesmi célból).

Csak ez idő közben át alakult és sokan komolyan vették sátánt mert azt hitték tényleg létezik(Vagy politikai okokból tudatosan alakította át valaki vagy valakik a kereszténység vagy valamelyik vallás ellen) és így terjedtel a mai sátánizmus (sátánisták).


Ez lehetséges?

Kérlek írjátok le a saját véleményeteket erről amit le írtam.


Meg a saját elméleteitekre is kíváncsi lennék.



2018. jan. 13. 11:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen annyira nem különbözik egyes águk

A LaVey féle Sátánista tulajdonképpen abban hisz hogy nincs feljebbvaló létforma, mindenk ia saját "istene" és ha valami rossz dolog történik veled az általában a te hibád és neked is kell tenned ellene. Amúgy meg abban hogy "tégy amit akarsz amíg nem ártasz vele senkinek".

A sátánizmus nevet inkább afféle dacból vették fel hogy úgymond szembemegy a kereszténységnek. (ha jól vettem le abból amit olvastam de javítsatok ki ha nem)

Na meg persze vannak a kecskeáldozós ördögimádók de ők elég más tészta, furcsa népség.

2018. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

A LaVey féle Sátánizmus egy ateista világnézet. A Sátánt nem ismeri el létező lényként.

Több fajta Sátánizmus is létezik az eredeti még a kereszténység és a zsidó vallás előttről származik. A Sátán és a Démonok léteznek

2018. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nem mindegy ,hogy sátánista vagy sátán imádó. A sátánista (pl:én) megtagadja az isteneket valamint a sátánt is , tehát nem hisz egyikben sem , a sátánista vallásnak az a lényege , hogy saját maga isteneként tekint magára +kereszténygyűlölő (ennyiben tér el az atheizmustól kb). A sátán imádó pedig a közismert szektás.
2018. márc. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2018. márc. 12. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!