Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit egyenlő vallás?

Hit egyenlő vallás?

Figyelt kérdés

a kérdésem bővebben az lenne, hogy, nekem nincs vallásom, de van hitem és hiszek istenben teljes mértékben.

ez lehetséges?

valahogy egyik vallás sem érintett meg eddig 100x-osan.sokban van ami vonz, de valahogy mindegyikben találtam valamit ami idegen tőlem.

abban hiszek, hogy van egy isten, és valójában minden vallás "őróla" szól, csak más és más formában.


vélemények jöhetnek!


2018. jan. 18. 20:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Ez a "nem csípem az egyházat, de hiszem az Isten(üke)t, otthon magamban" hozzáállású hit gyakorlatilag ugyanaz az ábrahámita vallás. Merthogy más vállasban más az alaptörténet: Lehet, hogy ott az anyag eleve volt, örökkévaló, utólag jöttek az istenek, melyek nem mások, mint a bolygócsillag az égen, meg az a hatalmas hajladozó jegenyefenyő a dombtetőn, meg az elhuny ükapád medvévé vált szelleme, a macskádnak meg hét élete van... Na ez például egy olyan hit, ami tényleg nem egyenlő a hatalmon lévő vallással.
2018. jan. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Középút ***** válasza:
68%

A "nem"-ekhez csatlakozom, de lenne e figyelmeztető kiegészítésem:

Jak 2:19 ha hiszed, hogy egy az Isten, jól teszed, a démonok is hiszik és borzongnak.

Ez alapján úgy gondolom, hogy szükséges de elégtelen az Istenhit. Azonban nem vallás kell mellé, hanem - leegyszerűsítve - az Ige által megismerni és elfogadni Krisztust megváltódnak, ami egy új irányú, új élet kezdete.

2018. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%

Vallás: mit kell csinálnom, hogy a Mennybe jussak

Hit: Isten (Jézus) mit tett, hogy a Mennybe jussak

2018. jan. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy előttem már írták, az Istenhit szükséges, de önmagában kevés. Ahhoz, hogy erős hited legyen, közösségre van szükség. Legalább egy kis közösségre, akikkel együtt tudsz imádkozni, és mindent meg tudsz beszélni. Jézus ezt mondta: „Ahol ketten vagy hárman összejönnek a nevemben, ott vagyok köztük ..."

Ezen kívül a világ előtt sem titkolhatjuk a hitünket:

„Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt.”

2018. jan. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 KZitus ***** válasza:

Szia


Írod: "abban hiszek, hogy van egy isten, és valójában minden vallás "őróla" szól, csak más és más formában. "

Több hozzászóló is írt hasonlót, csak más megfogalmazásban.


Mire alapozátok ezt a hiteteket? Esetleg alá tudnátok támasztani isteni véleménnyel, amely a Bibliában olvasható?

2018. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%

Abban igazad van, hogy csak egy isten létezik, Ő az az Isten, aki a Biblián keresztül szól hozzánk. Ismerd meg ezt az Istent és a kereszténységet, csak a javadat fogja szolgálni!

Majdnem minden vallásnak van egy istene, de nem hihetsz egyszerre mindegyikben csak azért, mert itt ez tetszik, ott meg az tetszik, valaki mellett döntened kell. Dönts az egyetlen, igaz, élő Isten mellett, aki egyszülött fiát adta értünk, hogy nekünk örök életünk lehessen.

2018. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
6%

A vallás sokkal inkább meghatározott és széleskörű. Úgy mint erkölcs, tudományos elképzelések, történelem, biológia, evolúció, természet feletti erők, kiválasztott személyek stb.


A hit viszont szabad. Vagy legalábbis megvan a lehetősége hogy az legyen. És sokszor egyszerűbb, szűkebb. Mivel nem volt aki nekiüljön és leírja több ezer oldalon hogy mi és hogy van vagy kell legyen.

Pl a családod egészségének a hitét nem rengeti meg ha találnak egy 10 millió éves emberszabású fogat németországban.

2018. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, érdekes, hogy majdnem mindenki a Bibliával és Krisztussal magyarázkodott, pedig egy szóval sem említettem egyik vallást se konkrétumnak. de nagyon elgondolkodtató amiket írtatok.
2018. jan. 19. 12:08
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, én igyekeztem a konkrét kérdésedet megérteni és úgy írni a válaszomat.

Egyetértesz ?

2018. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Na igen.

Aki azt írja, hogy "csak egy isten létezik" - na, az Bibliát látott már életében, meg még hallott a Koránról, meg talán még beugrik neki a "Tóra" szó is.

Aztán ennyi.

8000 vallás létezik, teljesen különböző istenekkel. Nem csak hogy közük nincs egymáshoz, de nem is lehetnek ugyanazok.

2018. jan. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!