Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem önzőség, hogy azért...

Nem önzőség, hogy azért hiszünk Istenbe, hogy a mennybe kerüljünk?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 15:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Folyt.:


Az örökélet,-ha megajándékoz azzal Istenem-csupán hab a tortán.


Hitemmel semmilyen érdemet nem szerzek az örök élet elnyeréséhez.CSAK AJÁNDÉK!

2018. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 KZitus ***** válasza:
60%

Szia


"Önzőek vagyunk, mert csak azért rendeljük önmagunkat a szavai alá,hogy aztán nekünk jó legyen." - bárcsak Adám és Éva is ilyen "önző" lett volna! Akkor most nem öregednénk, nem halnánk meg, nem lenne sem pokol, sem menny, sőt nem is volna miért feltenned a kérdésedet :-) Bocsi :-)

2018. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
De, önzőség, hogy te azért hiszel. Én spec azért, mert szeretem és ragaszkodom hozzá, vele akarok lenni, ahogy egy gyerek az anyjával. Vagy akkor a gyerek is önző?
2018. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

"Nem önzőség, hogy azért hiszünk Istenbe, hogy a mennybe kerüljünk?" Te és még ki hisz ezen okból? Akiket én ismerek, azok érettebb Istenképet vallanak.


"Pedig a "nagy" vallások ilyenek." Hú, nézz utána kicsit pontosabban ennek. A gyaki alapszabálya nem tiltja ugyan, h butaságokat beszélj, de azért ez már égő, nem gondolod?

2018. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Nem önzőség, hogy azért hiszünk Istenbe, hogy a mennybe kerüljünk?"

Én sem ezért hiszek.

2018. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Zenon ***** válasza:
47%

Szerinted miért hisz az emberek 99%-a?

Ha senki nem várhatna érte semmit, már régen nem lennének hívők, és vallások sem.

2018. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A hit nem logikus döntés eredménye, nincs objektív bizonyítható kiváltó oka. Egy szerető, gondoskodó Istenben vagy hisz valaki, vagy nem. Ha hit nélkül félelemből, vagy haszonlesésből ájtatoskodik valaki, az szánalmas.
2018. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A mennyország "motiváció", mint jutalom, de aki nem hisz Istenben, akkor sem fog hinni ha ezt az ígéretet kapja. Nehezen tudom elképzelni hogy valaki azért kezd el hinni, mert a mennyországba akar kerülni.



Kérdező, az emberekre sokféleképpen lehet hatni. Isten nem akarja hogy tévútra kerüljünk. Vegyünk egy egyszerűbb példát. Te mivel győznéd meg a gyerekedet hogy járjon iskolába és tanuljon? Sokan sokféleképpen. Például van aki logikusan elmagyarázza a gyereknek hogy tanulni kell. Más jutalmat ígér neki, ha jók lesznek a jegyei ezt és ezt megveszi neki. Van aki ráijeszt, és büntetést helyez kilátásba ha nem tanul a gyerek mint például szobafogság. Kire mi hatásos, de a lényeg hogy tanuljon.

2018. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem önzőség ahhoz kötni az emberek mennybemenetelét, hogy mennyire hiszik/félik Istent?
2018. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

" Pedig a "nagy" vallások ilyenek. "


Nemtom, a zsidó valást nagynak, v kicsinek tartod, az mindenesetre nem ilyen.

A zsidó számáőra I-ten természetes, nem kérdés.

Ami számít, az a tett. Ho9gy világos leghyen, egy történet egy rabbiról:


"Sírva áll egy zsidó no a szentéletu Löw Sámuel rabbinus elé:

- Megvert engem az Isten, rabbi, folyton csak lányaim születnek, és én annyira szeretnék egy kisfiút.

- Vigasztalódj, lányom - mondja szánakozóan a rabbi -, megígérem, hogy jövore fiút ad neked az Úr!

Még aznap éjjel megjelenik az Úr angyala a rabbinál: "Sámuel, Sámuel! Megszegted a törvényt, olyasmibe avatkoztál, ami csak az Úr dolga. Az Úr teljesíti az ígéretedet, a zsidó nonek lesz fia, de te büntetésbol nem kerülhetsz be a Paradicsomba !" Másnap reggel az angyal meglepetten látja. hogy a rabbi örömlakomához készülodik.

- Miért csodálkozol? - kérdi mosolyogva szentéletu Löw. - Miért ne lakomázhatnék? Eddig a jót mindig a Paradicsomért cselekedtem. Most már csinálhatom a jót magáért a jóért."

2018. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!