Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is önzőség ha egy...

Szerintetek is önzőség ha egy szülő megkereszteli a gyerekét, amíg a gyerek nem képes dönteni?

Figyelt kérdés
Szerintem az lenne a korrekt, ha a gyerek, amikor felnő és képes dönteni, akkor ő döntené el, hogy milyen vallást válasz hitéül.
2014. máj. 7. 14:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is..Nagyon sok szülő csak megkereszteli a gyerekét, mert divat, de legtöbbször a szülők sem gyakorolják a vallást. Így meg teljesen értelmetlennek látom a gyermekkeresztséget.
2014. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Nem önzőség, inkább csak tudatlanság. A keresztség ugyanis a megtérés vagy újjászületés látható megpecsételése, ezért neveztetik a "megtérés keresztségé"-nek és az "újjászületés fürdőjé"-nek (Mk. 1:4; Tit. 3.5). A Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti. Ez a keresztség - Jézus kijelentése és példaadása szerint - "igazság", amelyet "illik nékünk betöltenünk" (Mt. 3:15; Mt. 28:19). A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával".


Nekem is személyes meggyőződésem, hogy az a korrekt, ha a gyerek - amikor felnő és képes dönteni - akkor ő döntené el, hogy milyen vallást válasz hitéül. Ennek ellenére nem ítélem el azokat akik tudatlanságból cselekednek. Engem is megkereszteltek csecsemőkoromban, és konfirmáltam is református körben. Én egy református ifjúsági táborban tértem meg, és nagyon sokat köszönhetek a református közösségnek. Amikor felnőttkoromban megismertem a Biblia tanítását a keresztségről egy másik közösségben bemerítkeztem. Semmi hátrányom nem származott abból, hogy csecsemőkorban megkereszteltek.


Én a saját gyermekeimet értelemszerűen nem kereszteltettem meg. A nagyobb fiam református gimnáziumba jár.


Üdv. Péter

2014. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

Az önzőség, ha a szülő eldönti, hogy a gyerek az óvodában németre járjon-e, vagy balettra? Hogy milyen iskolába járjon? Hogy milyen nyelvet tanuljon? A szülők a maguk értékrendje szerint szeretnék biztosítani a gyerekük neveltetését. Van, akinek ebbe a vallás is beletartozik, van akinek nem. A szülő egy csomó dologban dönt a gyerek helyett, amíg felnő.

Ha a gyerek felnőttként szeretne, választhat magának másik vallást.

2014. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
korábban a magas gyermekhalandóság miatt volt szükség rá,
2014. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mi köze van a gyermekhalandóságnak a kereszteéshez/valláshoz?
2014. máj. 7. 15:09
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Andizsuzsinak van igaza. A gyermekhalandóságnak azért van köze a kereszteléshez, mert a szülők nem akarták, hogy pogányként haljon meg a gyerek. Régen sokkal vallásosabbak voltak az emberek.
2014. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ha egy szülő elveszíti a gyermekét, akkor az a legnagyobb próblémája, hogy pogányként halt meg a gyereke?


Addig ütném, amíg mozog.

2014. máj. 7. 15:21
 8/23 anonim ***** válasza:

Andizsuzsinak van igaza. :)


Erőszakoskodni viszont nem kell a gyerekkel.

Ha nem akarja, nem kell erőltetni.

De az bugyuta hozzáállás, hogy semmit nem tanítunk a gyereknek.

2014. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az lenne a korrekt, ha a gyerek, amikor felnő és képes dönteni, "


Ez ma már így is van de a szülő addig is meg akar felelni a falu elvárásainak...

2014. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jó, engem megkeerszteltek a szüleim, de ateista vagyok, így számomra semmit nem jelent a keersztség, nem zavar, a nyilváltartásból kértem hogy töröljenek ki, de különösképpen nem zavar.


De tegyük fel, hogy valaki másik vállast szeretne választani +18 felett, mert utánaolvasott és úgy döntött, hogy ő másban hisz, mást választ. Viszont, és most jön a lényeg, elismeri a kereszténységet si és hisz benne, és igenis zavarja, hogy meg lett keresztelve.

2014. máj. 7. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!