Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények száma az...

A keresztények száma az eljövendő évtizedekben csökkenni fog. Pro aut Contra?

Figyelt kérdés

Én pesszimistaként látom át a helyzetet, és egyre inkább látom, - főleg a fiatalságnál -, hogy sokak szerint nem is értik annak lényegét, az erkölcsök lényegét, a krisztusi élet lényegét, az imádság és a hit-centrikus élet lényegét.


Azzal is számolnunk kell, hogy jóléti, liberális elvű társadalomban élünk, és sajnos, példának okáért a katolikus keresztény egyház, ezt eléggé erőszakosan akarja elintézni, amelyek miatt szintén sokak nemcsak a felekezetet, hanem magát a vallást elhagyják. Fontos megjegyezni, hogy vannak papok (tisztelet a jelentős kivételeknek!), akiknek jellemük miatt elhatárolódnak a hittől, s a hívő embereket nem igazán tanítják arra, hogyan lehet az ember való életében Krisztus követője; nem szerettetik meg a vallást, s nem mutatnak példát, nem segítenek azoknak, akik nem értik életük egyes felettébb különös szituációit, avagy olyan hittel kapcsolatos dolgot, amely számukra érthetetlen.


Vélemény?


2010. jún. 5. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Leírhatnád ide te mit tekintesz a krisztusi élet lényegének, és megpróbálhatnád elmagyarázni.

Egyébként meg az a véleményem, hogy a vallás bizony nem felekezet eredetű, hanem éppen fordítva, de az emberek zöme imádja egy néven emlegetni a vallást és valamely egyházat. Minden egyház valamilyen szintű öncélú, tehát igaz út sem lehet. A vallás, az mindenkinek a saját útja, csak ő értheti, csak ő járhat rajta, még ha adott szakaszon ateistának is gondolja magát. Az igaz egységet mindenkinek saját magának kell megtalálnia, saját magának kell tudnia, ez az eszenciája. Aki azt mondja nekem hogy járjak templomba mert az az Isten háza, vagy azt mondja hogy a tudomány már rég bebizonyította hogy ez meg az van, és ez meg az nincs azt korlátolt embernek gondolom, és titkon egy kicsit megmosolygom.

2010. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Lk 18,8 - Mondom nektek, hamarosan igazságot szolgáltat nekik. Csak az a kérdés, hogy amikor az Emberfia eljön, talál-e hitet a földön?
2010. jún. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazad van. Biztos, hogy csökkeni fog.

Én is elhagytam a katolikus felekezetet, és most evanglékiusokhoz járok. Én ott tértem meg, és eszemben sincs a katolikusokhoz visszapártolni.


<><

2010. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csökkenni fog. Főleg olyan országokban ahol jól mennek a dolgok. Ha "jó" a gazdasági helyzet akkor az emberek is tanultabbak és többet kérdeznek az vallásról. Az egyházak nem szeretik ha sokat kérdezősködnek a hitről. Ha rosszul mennek a dolgok akkor a vallás felé fordulnak az emberek.
2010. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én soha életemben nem jártam templomba. De egy évvel ezelőt egy olyan jó fej pappal találkoztam akinek a kedvéjért szívesen el mentem a templomba. tulajdonképpen vicces, fijatalos volt és nem jött állandóan a hülye dumákkal, miszerint ne csokolózzak senkivel a házasság előtt, maradjak szűz, ne fogyasszak alkoholt, stb. tulajdon képpen úgy találkoztam vele, hogy elkisértem anyumat a templomba. na mondom én be nem megyek. Közbe Ő jön kifele a templom valami mellég részéből. Mondom jó estét. Mondja Ő is jó estét. Nem mész be a misére? Mondom nem. Hmmm. Akkor nem gyujtanál itt valami tűzfélet? Kell ahoz a füstölős-dologhoz, hogy tugyak odabent büdösíteni. Hát majdnem behaltam. :D de gyujtottam tüzet.:) aztán még párszor beszélgettünk és rávilágított a dolgok lényegér.

Szerintem spontán nem kéne elvárni a mai fiataloktól, hogy ájtatosan végigüljenek egy órát és értelmetlen szövegeket kántálajana. Nem? Aztán meg lehet csodálkozni, hogy nem akarok templomba járni. Mellesleg az egyház rendcerétől kitudnék borulni. Minek vannak püspökök? Hát pápa minek? De ok legy. engem aztán nem zavar. Engem legínkább a kétmutatása idegesít. Nem a pénz számít! Ezért akár ide is adhatjátok. :P

2010. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kereszténység nem csupán a katolikus, hanem a többi elfogadott felekezetet is jelenti.


Utolsó:

Hát, az a papbácsi nem hiszem, hogy rávilágított téged egészen pontosan a dolgok lényegére... :D no, mindegy... :D

2010. jún. 10. 16:22
 7/7 anonim ***** válasza:
16:31-es vagyok, és tudom, hogy a kereszténység nem csak a katolikus egyházból áll, ha nekem írtad...
2010. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!